Muži v naději (2011)

Asi jsem se na to nemela divat chvili po "Na samote u lesa". Takhle mi to prislo jako trapna tupost. Asi dvakrat jsem se trochu pousmala. Tot vse. Jinak prevelike blacko. Pripomina mi to ty filmy co byvaji v utery vecer na nemecke verejnopravni televizi a jsou "proslavene" tim, ze jsou uplne nudne a o nicem. Treba tam jede jeptiska na kole a upadne a lide se smeji, nebo se v takovem filmu nachazi jiny hrdina, ktery je nemotorny coz ma byt humorne ale diky tomu jak je film blby tak to humorne neni. Radeji nikomu nerikejte, ze se na takove filmy divate. Takove blacka poznate hned pri uvodnich titulcich, ale ceske filmy me porad jeste matou. A ze tohle bylo v kine? No to snad ne!

Místo činu - Borowski und das verlorene Mädchen (2016) (epizoda)

K obsahu: Na policii zavola divka, ktera rika ze ji veznil jeji bratr a ze tento bratr zavrazdil svou expritelkyni. Za chvili se expritelkyne najde fakt mrtva a Milberg s Kekilli rozjedou vysetrovani. "Kontroverzni" omacka kolem: ta divka ktera vola na policii je nemka, ktera konvertuje k islamu, neb si pres muslimskou kamosku a Internet "nasla lasku" v podobe "noveho nemce", ktery nyni bojuje kdesi v Syrii za Islamsky Stat a chce aby tato "Nova muslimka" odjela za nim. Ve filmu vidime jak se nemce pomalu vymyva mozek, jak se izoluje od rodiny (se kterou ma spatne vztahy, viz. bratr co ji veznil). Take vidime prostredi mesity a jak tam kazou takovy ti hate preachers. A do vseho to vysetrovani vrazdy. Ja jsem doufala, ze tento Tatort bude velmi dobry (neb Milberg i Kekilli jsou u me z tech oblibenejsich komisaru), doufala jsem ze trosku ukazou na ten Problem, ktery tu doopravdy existuje a je dost zasadni (radikalizace mladych) a daji nejaky opravdu silny vzkaz. Ale toto se nestalo. Jeste s tou vrazdou je to takova preplacana a pateticka slataninan plna klise (napr. v mesite zacne kazat jeden radikalni muslim a druhy mu rekne ze tak nesmi kazat ze nenavist zpusobuje valku). Pomalu se ani nedivim tomu ze po skonceni filmu se konala ve studiu beseda kde byla pozvana jakasi bestie oblecena ve stanu ktera otevrene propagovala Islamsky Stat a moderatorce vecera to vlastne ani moc nevadilo. Casy se hold meni. Zvykejme si. Dve, protoze herci byli dobri a hodne tahli jinak hloupy film.

Království za kytaru (1989)

Hmmm, teda nic moc. Na ty dve to jeste jakz takz vytahuje ta segra, ta je fakt dobre zahrana. Ale jinak zklamani, podle komentaru jsem myslela ze to bude lepsi. Nuda!

Oheň a led (1987)

Pridana hodnota tohodle filmu byla sveho casu samozrejme obrovska a i ted filmy Will Bognera bavi. Ale nema to ten drajv, vtip a odlehcenost treba takoveho Blizzard of Aaahs (tam se nachazi dokonalost kdy Glen Plake lyzuje v Chamonix s hudebnim doprovodem Frankie Goes to Hollywood). Takova nostalgicka jednohubka, nesmazim tak casto jako ostatni ski filmy. Ale Bogner mam rada i jako znacku, nektere kolekce jsou samozrejme pretentious jako prase, tuhle mi bracha rikal ze v tech jejich ski soupravach vypadam jako panicka, ale me to nevadi, i kdyz mam radeji Peak Performance, Mammut nebo Lasse Kjus tak i Bogner mam nekolikrat ve sve sbirce a ta nova Fire and Ice kolekce s horama na bunde nevypada spatne. Tak treba se Jezisek letos preda!

Sebevražedný oddíl (2016)

Hudebni doprovod se dal. A obcas Will Smith nebyl uplne nejnudnejsi. Jinak uplna ztrata casu, ale Klenot vybiral, procez JA si myji ruce a prohlasuji ze bysem se vcera radeji divala na Anthropoid. Ale jsme dva, ja a Klenot a nemuzu porad vybirat ja. Ale toto bylo opravdu hodne blbe. Pritom podle traileru bych rekla ze by me to mohlo sem tam i docela bavit. Nebavilo. Tento film proste nebavi.

Freistatt (2014)

Pri sledovani Freistatt se mi na mysl neustale dral nas cesky Pastak, ktery je prece jen o neco lepsi. Freistatt dojil emoce a ze me je vydojil (jednou jsem se regulerne rozbrecela), procez davam ctyri, ale uplne nadseni se nekona. Stejne jako ostatni recenzenti zde na csfd jsem mela trochu Problem s chovanci kteri byli vykresleni div ne jako nejaci miliusove (i to sikanovani mezi sebou si pak jakoby sofistikovane "omlouvali"). Do polepsovny typu Freistatt tenkrat chodili pekni zmetci, procez tady bych filmu vytkla tendencni jednostrannost. Docela to vyvazila atmosfera filmu, ktera se Brummundovi opravdu povedla, to byly sedesatky jak vysite. I vykresleni samotneho Freistattu a galeji zapusobilo, stejne jako herecke vykony. Zajimalo by me, proc mi ted neumime udelat takovehle solidni socdrama pri kterem by divakovi naskakovala husi kuze. Vzdyt Ceska Nova Vlna dokazuje ze to slo! Ach jo. Fazit = Film rozhodne doporucuji ke shlednuti (ovsem pozor je dost depresivni), ale ja si v ramci zachovani dusevni rovnovahy dnes asi pustim neco s Funesem nebo Vinnetoua. Ale ne toho posledniho, samozrejme... Update: Ted koukam ze ten Louis Hofmann hral i toho uchylneho tynejdrza v Bilem Kralickovi, ktery me opravdu VELMI traumatizoval. Ten ma teda nos na role... Brrrr...

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Paneboze, toto je prece naprosta pecka a dokonalost sama. Vubec nechapu co by se na tomhle pokladu ceske kinematografoie mohlo nelibit ci co tomu vytknout. Vsak neni to nejlepsi kdyz venku je sychravo a poletuje listi a vy se doma schoulite pod deku na kanapatko, date si vyborny sypany hruskovy caj, talirek pernicku v cokolade a koukate na Tajemstvi Hradu v Karpatech? No? Co muze byt lepsiho? Ani nakup predrazene kabelky tak nezahreje u srdce! Mozna leda Alpy. Ale tam jedeme zitra, takze stejne dobre, ne? Btw. pro me jedna z nejatmosferictejsich filmovych scen ever: Zutra (Tona Hluchonemec) jede na te svoji "kolobce" lesem bonzovat na hrad. K tomu ta hudba. Filmovy orgasmus.

Buchty a klobásy (2016)

Nejakym zpusobem mi tenhle film pristal na USB a protoze jsme nemeli na co koukat tak jsem "Sausage Party" navrhla Klenotovi. Tak trochu opatrne a omluvne mu rikam "ale to se ti asi nebude libit, pry je to strasne trapne a sproste, vis, takovy ten kanalni Humor". Klenot jen protocil oci v sloup a rekl ze horsi nez Sascha Baron Cohen to snad byt nemuze. Fakt jsem mela trochu obavy, protoze Klenot je desne sofistikovany a za tech 15 let co se spolu kamaradime jsem ho neslysela rict sproste slovo a treba filmy s S.B. Cohenem vylozene nenavidi. A tak jsme (ja s velkymi obavami) zacali sledovat Sausage Party. A stalo se neco naprosto neuveritelneho. My jsme na to koukali a Klenot se u toho nahlas smal! (a on se skoro nikdy nahlas nesmeje!). A kdyz se ten Nakup dostal domu ke sve Bohyni a tam nastal Masakr tak se smal uplne strasne moc a pak se jeste pochechtaval. A ja jsem se u toho take zasmala. Je to blbe, trapne, nesmyslne a sproste. Ale my jsme se zasmali, procez davam dobre hodnoceni.

Smrt si říká Engelchen (1963)

Knizka famozni a film s ni drzi krok! Kadar a Klos, to je hold kvalitka! Kacer je stejnako muj Idol a jestli jste nikdy nebyli na Plostine tak vsem radim = zajedte tam! Smutny pribeh, zajimavy pamatnik a nadherna, ale opravdu nadherna a dechberouci priroda. To se take hnedtak nevidi. S filmem jsem vyrustala, neb se natacel v mem rodnem Zline, castecne take v jedne z tech nadhernych anglickych batovych vil (ta spodni na Mokre) a kdyz se film natacel tak tata jako dite behal kolem a velmi se z toho radoval a i ted se na ten film porad musime divat a tata se raduje ze videl jak se film natacel a vzdy nadsene zvola "vidis? toto je stareho Janusky barak, ten prece znas, tam porad chodime kolem!" a ja vzdy rikam ze vidim a ze ano, ze je to stareho Janusky barak a ze ten ja znam neb tam chodime porad kolem. A ten film je opravdu skvely, takze me nevadi ze se na nej tata porad chce s nami divat.

Teror (2016) (TV film)

Psalo se o Tom v novinach uz peknych par dni predem... Tak ja se take pripojuji s temi ctyrmi, zajimavy a myslim i docela aktualni Experiment. Porad se mi na mysl dral ten film "Unthinkable" (mucit ci nemucit teroristu kdyz je zde moznost ze se tim da zabranit atomovemu vybuchu). Domnivam se ze je jen otazkou casu kdy se takove rozhodnuti bude muset realne udelat. Zajimave jsou take dnesni clanky o filmu v nemeckych novinach (doporucuji). My jsme s Klenotem nehlasovali, procez k vypadku servru se vyjadrovat nemuzu, ale asi se to dalo cekat, prece jen to melo dost velke promo....