Muž se železnou maskou (1998)

Kdybych u toho nezehlila, tak bych to asi zodpadovala. Takhle jsem to protrpela a obcas se na to i soustredila. Zehleni Klenotovo kosili je vetsi pruda.

Světová válka Z (2013)

Na druhy pokus uz to slo (kdyz cumite na film v letadle tak to nikdy neni uplne ono). Slusny Zombie flick, knizku mam nekde doma, kdysi jakysi prapodivny Yankee mi ji venoval, tak snad si ji treba i nekdy prectu, ale co, v knizce neuvidim pana Brada Pitta a na toho ja se divam desne rada. Takova pastva pro oci, te Angeline uz asi ta Anorexie pekne leze na mozek ze takoveho pana od sebe odkopne. Ja nejsem zadny spratek, procez bych Brada brala.

Pád Londýna (2016)

Semtam nuda, semtam akce. Butler divatelny, ale jinak tedy zadna hitparada. Myslela jsem ze to bude lepcejsi. Zklamani.

Futurama (1999) (seriál)

Popkulturni odkazy na late 80s/early 90s v nejvetsim sci fi narezu vsech dob. Jestli nejste ta spravna generace tak... tak si asi Futuramu taky uzijete, ale ne takovym zpusobem jako my, Vyvoleni. Neni nic lepsiho nez Futurama. Fakt ne. Ja si jdu ted pustit Breakfest Club. Dont You Forget About Me.

Místo činu - Eine andere Welt (2013) (epizoda)

Klenot jest velkym fanouskem komisare Fabera, procez si z mediathek vsechny dily poridil a nyni je obcas sledujeme kdyz je nalada. Ja moc Fabera nemusim, prijde mi takovy az moc pozersky (vagus), ale jsou hnusnejsi komisari, takze co. V tomto dile se jedna o to ze je v jezere nalezena mrtva puberta, ktera byla pred smrti znasilnena. Faber & Co. nyni tedy hledaji vraha. Ukazuje se ze Puberta byla trochu lehcich mravu a lezla na nervy docela hodne lidem (pratelum i rodine), procez nez se odhali vinik/vinice/vinici tak se nam predstavi hned nekolik podezrelych. Ja jsem pointu zacala tusit uz asi po pul hodine, jen to znasilneni jsem k tomu nemohla naroubovat, ale nakonec se vse uspokojive vysvetlilo. Zadna hitparada, ale docela slusna detektivka. Mam rada ten koncept kdy se stane zlocin kteryzto se vysetruje, vystrida se nekolik podezrelych zavisle na ruznych moznostech odehrani zlocinu a nakonec je dopaden padouch. Takove ty WTF s otevrenym koncem mi vadi, kor u Tatortu, ale jak rikam, tohle je solidni dil, procez s chuti do toho.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Neni to tak dobre jako jednicka a dvojka (emerika se nepocita, to je blacko). Vsichni porad strasne rvali, me se to nelibi kdyz ve filmu imrvere nekdo rve. Nemam to rada, tak toho laskave nechte, jo???? Ale parkrat jsem se zasmala, ocenuji i ten osli mustek kterym se vysvetlovalo ze Zakuj a Gotfrua vypadali tak stare, nafouke a vypelichane. Kdyby bojovali s Hitlerem tak bych se asi podivala, procez na ty dve to vytahnu. Klenot ovsem zklaman prevelice. Btw. nejlepcejsi stejne bylo kdyz Zakuje daboval Travnicek. Kdysi jsem ziskala VHS z videopujcovny kde ho daboval Travnicek a mnohem lepsi! Ale tam uz asi hrube ujel vlak....

Dům v růžích (2002) (seriál)

Mam Rada Kingovy televizni filmy. Pravda, ne vsechny jsou dobre, ale skoro vsechny maji takovou tu spravnou Kingovskou atmosku kterou, myslim, dovede vykouzlit lip televize nez Kino. Ty televizni adaptace mi prijdou takovy vic civilnejsi a to Kingovi slusi. Rose Red je "haunted mansion" presne podle mych predstav, libi se mi ze je to vsechno takove trochu zdlouhave, King i to zdlouhave dovede podat tak ze to cloveka zajima. Atmosfericky parada, rozhodne davam k oblibenym filmovym Kingum :) Stevvie nesmi nikdy zemrit. Musi se dozit tak 200 let a porad a porad psat knizky. Nebo prave takovehle scenare. Btw. "haunted mansion" je vubec moje oblibene tema, bohuzel jen malo filmu dovede vyuzit jejich potencial. A kdyz jedeme do Disneylandu tak vzdy musime jit do jejich "Haunted Mansion" a ja tam jdu vzdy tak minimalne petkrat za sebou a i kdyz je to samozrejme blbe jak svina tak ja se vzdycky raduju, neb je to ta nejvetsi roztomilost a kyc ever.

Podnájemníci (1976) (TV film)

Ze bych se zase divala na neco jineho nez ostatni? Takove nudne uspavani hadu se skvelymi herci... Par dobrych scenek bylo, ale ani na prumer bych to nevytahla. Za me docela zbytecny film.

Podfukáři (2013)

"Vcera i predevcirem jsi vybriala filmy ty, ted se chci divat na neco normalniho, treba na toto", rika mi Klenot. "Ale tam hraje ten Esenberg a toho ja nemam rada, ale dobra, divej se a ja si budu hrat Candy Crush" otravene kontruji. A Klenot se diva na toto a ja po 5ti minutach odkladam Candy Crush a koukam se tez a vyborne se bavim. No uznejte, co vic si prat? Prekvapeni roku, fakt spica. Co porad mate s tou logikou, u filmu se ma clovek prece v prve rade bavit a to u "Now You See Me" funguje perfektne. Ale ja jsem kdysi byla na Show Davida Cooperfielda a VIM ze je to desny podvod a byla jsem velmi zklamana. Asi uz je stary a okoukany, tihle byli mladi a novi.

Golet v údolí (1995)

Krasny a poeticky film. Skveli herci a mily pribeh. Ale me to proste moc nebavilo. Takovy prumer, proste.