Unfriend (2016)

No zadna slava tedy, na patek vecer. Tema socialnich siti uz je podle me docela vycpele a nenabizi nic noveho. Spis jen stareho, predvidatelneho a desne hloupeho. JA jsem se nebavila. A Klenot byl tez otraven jako hadi zub. Asi uz jsme moc stari na to aby nas desilo jak si nas odendavaji pratele z fejsbuku.

Teorie tygra (2016)

Dockala jsem se! Konecne zase novy cesky film od ktereho clovek studem neodvraci tvar. Jedinym zaporem opet prehravajici Vilhelmova, ta ma zrejme jen jeden herecky vyraz "zpruzela a nesympaticka krava" ktery prenasi do kazdeho filmu a do kazde postavy kterou hraje. Zaverecnou "promenu" jsem ji neverila ani za mak. Ale protoze krome Tygra si za poslednich tak 7 let nepamatuju dobry novy cesky film tak zde davam velkoryse plnou palbu. At nezeru!

Das Geheimnis im Wald (2008) (TV film)

Vcera vecer Klenot poulil oci, maval rukama a vzrusene mi sdeloval: "na toto se budeme divat, to je ten film s Waltzem jak si ho podle nej pak vybral Tarantino pro Pancharty!". "Dobra tedy", odtusila jsem a zacali jsme se divat na film s Waltzem jak si ho podle nej pak vybral Tarantino pro Pancharty. Tajemstvi v lese je docela solidni detektivka, dlouho ani netusite jak by to mohlo dopadnout, ale ke konci je to pak uz docela pruhledne. Po skonceni me to trochu iritovalo a ptala jsem se Klenota "A co jako, bude druhy dil?" A Klenot rika "Ne, to je jen tohle". Jak rikam detektivka solidni, ale chybela tomu atmosfera a napeti, takze davam prumer, a to taky jen vo prfa a diky Krystofovi. Waltz to tahne hodne nahoru, zase takova ta poza/role typu "usmevave zlo".Ale myslim ze to slo lip a za to ze to nevytahnu vys muze scenarista!

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

To jsem take tehdy v kine malem zesilela kdyz jsem videla upoutavky na Krabata. Tesila jsem se na to skoro vic nez na lyze! Dni odpocitavala, porad kazdemu rikala ze nemci natocili Krabata a ja to jiste uvidim driv nez vsichni ostatni v Cesku a jak jsou vsichni v Cesku chudaci ze neuvidi Krabata tak brzy jako ja a vubec jinak jsem se tesila, chlubila a nad ostatni se povysovala. I Klenot vedel jak moc miluji knihu i Zemanuv film, procez mi po navsteve kina i DVD zakoupil. Ovsem k filmu samotnemu = dojem zklamane rozpacity. ZDALEKA ne tak atmosfericke jak Zemanuv starsi bratricek a ani zmeny v obsahu se mi moc nelibily. Ze carodejovy ucne hrali herci od 25ti let nahoru (snad krome toho co prisel pak posledni), to jsem take nesla s nelibosti. Ale zase uplne jsem se nenudila a nekolik prijemnych momentu se naslo. Slaby, ale opravdu velmi slaby prumer. Tak slaby, ze bych se ani nedivila, kdybych casem snizila. Coz asi udelam. Ale ted pojidam oblibenou cokoladku a venku je krasne, takze jsem shovivava.

Tod eines Mädchens (2015) (TV film)

Do Kielu prijizdi novy komisar Kessler a hned ho volaji k mordu. More vyplavilo devce. K pripadu vyjizdi i komisarka mistni kriminalky, Hella Christensen a v mrtve divce poznava 14ti letou dceru sousedu Jenni. Ma tento pripad spojitost se zmizenim 15ti lete divky Anity pred 14ti lety? Proc komisarcin syn lze ze se s Jenni sotva pozdravi ? Z jakeho duvodu lze o miste sveho pobytu v dobe umrti Jenni jeji otec? Ma ve vrazde Jenni prsty ultra slizsky hobby fotograf a hotelier ktery mel aferku s Anitou a den pred smrti Jenni se s Jenni videl v hotelu? Do hledacku policie se dostava i farmar/lovec Lars. Kdo z nich je vrahem? Souvisi spolu vubec tyto dva pripady? A co kdyz je vsechno vlastne uplne jinak? "Tod eines Mädchens" neni spatna detektivka, me to docela bavilo, ale bylo to trochu prekombinovane a konec byl trochu predvidatelny. Ale bylo to divatelne, herci vyborni a pro me tak trochu odpocinek od US Open. Pokud nevite co s nacatym vecerem a mate chut na nemeckou televizni detektivku tak s chuti do toho!

Jdi a dívej se (1985)

Meli jsme u nas synovce s kamaradem (oba 15 let) a koukali jsme s nima na Expendables. Zjistila to svakryne a rozbrecela se a nadala nam jak svina co ze jim to poustime za brutality, ze oni se nesmeji dival ani na Hunger Games, neb ji to pripomina Breivika a na to se "deti" divat nesmeji. Pro me trochu WTF moment. Bylo mi 9 let a chodila jsem do treti tridy. Pri prilezitosti osvobozeni CSSR Rudou armadou jsme sli se skolou do kina. Na "Jdi a divej se". No cumela jsem tehdy jak cincila! Tehdy jsem z toho mela hodne divny pocit. V 9 letech na Jdi a divej se! To by teprve svakryne cumela! Ale je to opravdu skvele natoceny, silny film s vybornymi herci. Autenticteji o valce uz nejde, vo tom tedy opravdu zadna. Dodatek: niz neko pise ze za bolsana to bylo v kine od 18ti let. Asi se u nas soudruzi nejak sekli.

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Jakobysem tam byla. Vlastne ja tam byla uz mnohokrat, tamnejsi kraj je mi velmi blizky, stejne jako jeho lide (vsak napul jsem z Terchovej). A v Nejasne zprave je neco co je strasne pravdive (ze by prece jen zase ty hory? nebo ti zvlastni, sverazni lide?) a ja to porad nedovedu tak dobre uchopit, ale stejne se mi to desne libi. Tohle je muj nejoblibenejsi Jakubisko, jasna zprava.

Zejtra napořád (2014)

Vitezstvi formy nad obsahem. Kdyz vypnete mozek tak si "Zejtra naporad" muzete docela uzit, ale me i tak strasnym zpusobem stvala ta samozernost a nabubrelost, odvazuji se rict i pozerstvi. Na blozich autora to tak pitome nevyznelo, ale ve filmu se mi u toho jezily vlasy hruzou. Chvalim Pavla Batka, pro me timto prijemny objev.

Hon na kočku (1979)

Tak trochu trapny/zastaraly film s naprosto genialnimi hlaskami :) ("pribinak" nebo "boj za mir" chachaaaaaa ). Na odpoledni treadmill taskarice co neurazi a rozesmeje. Knihkupec mimoradne slizsky a Milovou miluji sowieso.

Perný den (1964)

Snad neni den kdy bych si nepobrukovala "perny den" aneb A Hard Days Night. I ted si to musim porad pobrukovat. Velmi me prekvapilo jak jsou vsichni ctyri charismaticti. To uz se dnes v pap mjuziek taky moc nevidi....