Jasné nebezpečí (1994)

Jeden z mych oblibenych politickych thrilleru ktere tocim docela pravidelne. Nejlepe se mi ve filmu libi Willem Dafoe, neb to je muj nejvetsi oblibenec a kvuli nemu protrpim i sebeblbejsi film (Speed 2). Ale Clear and Present Danger neni sebeblbejsi film, naopak je to film zajimavy a docela slusne odsejpa, procez ja se raduji prevelice. A i Klenot se raduje a porad se me pta jestli chci Patriot Games nebo Clear and Present Danger a ja rikam ze Clear and Present Danger, neb Willem Dafoe je muj nejvetsi oblibenec a.... (trochu se zase zacinam cyklit, procez nazdar a Exit")

Kdysi byli bojovníky (1994)

Moje kamaradka, ceska pristehovana na NZ: "Ti maori to jsou hrozne svine, ti cigani jsou proti nim zlati. Jen chlastaji. mnozi se mezi sebou jak kralici a vubec takova spina jakasi to je". Moje kamaradka maorka: "Ti novi novozelandani, to jsou takovy zmetci skaredi, porad se nad nas vytahuji, cumi na nas jako na neco co zrovna vylezlo z pod placateho sutru.. proc nas proste nenechaji na pokoji? Kdyz nas tak nesnaseji tak at tahnou odkud prisli, my jsme je sem nezvali!" Do jake miry jsme strujci vlastniho stesti, do jake miry nas ovlivnuje nase prostredi a co vsechno jsme ochotni obetovat pro to, abychom zili dustojny a komfortni zivot?

Leon (1994)

Gary Oldman najizdi na trip = je jen malo desivejsich scen v historii kinematografie. A jinak slzave udoli. Pokazde.

Lisabonský příběh (1994)

To neni ze by to bylo bez pribehu. To je proste WIm Wenders, a toho jako jo anebo ne. Nic mezi tim si nedovedu predstavit. Lisabon je nadherny, od me prvni navstevy jsem pro nej mela slabost, a touto optikou WIma Wenderse dovede zprostredkovat presne ty pocity kdyz jsem se prochazela tamnimi ulickami. Hudba take paradni. Do dokonalosti tomu neco chybelo, ale pro me zafungovalo jako velice prijemny film diky kteremu se tesim na leto.

Svědectví (1994) (seriál)

Tak s knizkou se to samozrejme srovnat neda, vo tom zadna, ale take me to uplne neotravilo. Zacalo to dobre, pak se to jaksi rozplizlo a konec byl zase dobry, kor ten zloun, ten cert co tomu velel byl takovy spravne demonicky a docela strasidelny. Samozrejme jsem v knize i ve filmu fandila Dobru a matce Abigail, ale ve filmu byli ti dobri takovy strasne unyli, akurat Stu a Larry byli charismaticti a netvarili se porad ze maji po lobotomii. Ale ja mam Kinga, to ano a i knizka je desne tlusta, procez neco takoveho nejde samozrejme nacpat do dvouhodinoveho filmu. Ale zaslouzilo by si to nejaky atmosfericky Remake, treba takovy Fincher by z toho mohl udelat prevelikou dokonalost. Ach jo. Ale nejlepsi je stejne Stevvie!

4% muž v akci (1994)

Ja vim, rekla jsem ze uz ne Schweiger ale prece jen porad tedy asi jo. Vcera bylo v televizi a neb jsem byla lina hledat alternativu v domacim archivu tak Til tedy zustal, no. Der Bewegte Mann bezi na nemeckych programech tak 10x do roka, stejne jako Manta Manta. Oba filmy jsou pro me kvalitativne na stejne Niveau, takove ty typicke Retro komedie co nenadchnou a neurazi. Ty tri hvezdy jsou opravdu solidny, neb i film samotny je plny nemeckych hvezd ktere ja povazuji za kvalitni (Riemann, Krol, Beck, Gedeck,...) a za tuhle komedii se ve sve herecke filmotece myslim nemusi stydet. Ale az to budou nemci zase za par tydnu davat v televizi tak to prepnu na neco jineho. Casteji nez jednou za par let tohle myslim vubec neni nutne.

Akta X (1993) (seriál)

To jsme zase tehdy s bratrem poulili oci! (Me bylo 16 let a bratrovi 15). Rozhodli jsme se, ze si budeme kazdy dil AKTA X natacet na video. Ale tata nas po par tydnech serval a co jsme meli zase prehral jinyma filmama. Ale Akta X to byla laska na prvni pohled, prvnich pet serii vlastnim na DVD a zrovna ted je zase zrovna vsechny tocim. Samozrejme nektere dily jsou lepsi nez jine, ale celkove velmi nadprumerny serial (serie 1-5), takze se raduji prevelice a petkuji opet s cistym svedomim. Ty dily bez Mudler & Scully jsem ani nevidela a ani o to nestojim. Nejlepsejsi dily byli samozrejme ty o Eugene Tooms, no z tech mam jeste dnes traumata jako prase (hlavne z tech zlutych oci), opet jsem se ke Klenotovi silne tiskla. Btw. Klenot take velkym fanouskem, takze hodnoceni za oba.

Cliffhanger (1993)

Marigold pise: "Horolezec by zaplakal". A horolezec tedy place a nebyt fanouskem akcnaku, hor a te dvojky base jumperu tak by nekompromisne odpadoval. Ovsem takhle jen horolezec koukal na film pri zehleni a cas od casu se s despektem uchechtl a pronesl smerem ke Klenotovi "no ale tohle uz je fakt moc", ale kdyz horolezec musel odnest vyzehlene pradlo do horniho patra tak horolezec stejne stopnul DVD aby nic nezmeskal. I kdyz tenhle film horolezec uz videl. A ne jednou. Asi ani ne naposledy. Ale nejdriv zase tak nejmin za 10 let. Ma Slaj i horsi filmy.

Hokus pokus (1993)

Halloween party letos u nas kvaletne strasidelne. Nekolik mensich deti reagovalo na muj kostym hysterickym jekotem a utekem pryc. MiniMe obdivovala Panic Room plny strasidel, jacisi kluci z gymplu prisli a bali se jit dovnitr, tak MiniMe ze prej pujde prvni, cimz si od puberty (i ode me) vyslouzila mad respect a usoudila jsem ze vecer muze byt i trochu neco strasidelnejsiho nez Muppets a jejich Haunted Mansion. Prani bylo Hocus Pocus a u ditete ohromny uspech, u me jako tak so so, ale vcelku mily rodinny film na Halloween. Necenila jsem sproste nadavky (Billy na Winnifred), ale co uz, jestli v pondeli MiniMe nekomu ve skolce rekne "Schlampe" tak na me nase bio eko mestacka skolka zavola socialku. To bude zase radost!