Hokus pokus (1993)

Halloween party letos u nas kvaletne strasidelne. Nekolik mensich deti reagovalo na muj kostym hysterickym jekotem a utekem pryc. MiniMe obdivovala Panic Room plny strasidel, jacisi kluci z gymplu prisli a bali se jit dovnitr, tak MiniMe ze prej pujde prvni, cimz si od puberty (i ode me) vyslouzila mad respect a usoudila jsem ze vecer muze byt i trochu neco strasidelnejsiho nez Muppets a jejich Haunted Mansion. Prani bylo Hocus Pocus a u ditete ohromny uspech, u me jako tak so so, ale vcelku mily rodinny film na Halloween. Necenila jsem sproste nadavky (Billy na Winnifred), ale co uz, jestli v pondeli MiniMe nekomu ve skolce rekne "Schlampe" tak na me nase bio eko mestacka skolka zavola socialku. To bude zase radost!

Ice Cube: Check Yo Self (1993) (hudební videoklip)

Klenot: "No ja vim ze ten Ice Cube existuje, ale zadny song od nej neznam! Nic jsem od nej nikdy neslysel! Nemam gangsta rap rad, divim se ti, ze neco takoveho poslouchas! Takova hruza!" Ja: *poustim v aute nahlas Check Yo Self* Klenot: "Toto znam, to je dobre!"

Ice Cube: It Was a Good Day (1993) (hudební videoklip)

Klenot: "No to je hrozne, jezdit tvym autem. Kdyz si chci poslechnout nejakou muziku mimo radio tak ty tam mas jen klasickou hudbu a gangsta rap. Co to je, proboha, za schizofrenni kombinaci?" ...... "It Was a Good Day" jest momentalne mym nejoblibenejsim songem a ja si rapuji v aute ozlomkrk a puberta cekajici na zastavce na skolni bus na me obdivne kouka. Takova ja jsem, moderni a krutoprisne COOL!

Jurský park (1993)

Ja si pamatuju jaka to byla v devadesatemtretim bombice. Jak jsme staly se Sylvou (nebo to byla Martina? ja s nima kamaradila napreskacku..) v rade pred Velkym kinem ve Zlene a pocitaly kolik je lidi pred nama a jestli to na nas jeste vyjde (vyslo)... No a vcera se pohadka mladi vratila! Paradni film, co me zaujalo bylo, ze ho vubec, ale vubec neohlodal zub casu (ani co se tyce mody = kdyz se podivate na kratasy s vysokym pasem co ma na sobe Laura Dern tak jasna aktualitka). Naprosto super, paradni film pro vsechny vekove kategorie. Tohle se musi libit snad kazdemu. Ja se raduji prevelice. A tesim se na zitrejsi kino (Jursky svet).

Návštěvníci (1993)

Tohle mi sedlo. Skoro cely film jsem se smala ci chichotala, 107 minut uplyne jako voda a hlucha mista? Neexistuji! Tady si u me frantici fakt hodne splhli, hlaska strida hlasku a Clavier jako "Zakuj" je proste fenomentalni, ten mel za tuhle roli dostat Oscara! Komedie ke ktere se vracim pravidelne, videno uz as stodvaasemdesatkrat a stejne me vzdy spolehlive rozesmeje. A o to mi v komediich jde predevsim, zeano....

Osudný svah v Aspenu (1993)

Co porad vsichni chcete, tohle je pekny film (nejen) o lyzovani. A Peter Berg tam vypada dobre, i kdyz trochu infantilne. Me se film libil, no samozrejme, ja lyzar nejvetsi, nemuzu jinak. Co se tyce lyzovani samotneho, tak se nic noveho neodzvite, ale je tam par peknych stunts a taky ta krajina kolem Aspenu je nadherna. Takovy domecek jak mela ta zenstina tam bych si moc prala mit. O je, to by se me libilo, to bysem se radovala.... Kvalitativne existuje spousta lepsich filmu, ale ja jako spravny ski patolizal a schleimer opet mirne zvedam rejtynk ;)

Poslední akční hrdina (1993)

Tak nam Arnie sjel sedme pneumatiky! K tomuto vyroci nas televize denodenne krmi ruznymi jeho filmy a ja... no me to vlastne ani tak nevadi, neb jsem na Arniem vyrustala (muj prvni film co jsem videla na videu bylo Komando). A jelikoz Klenot je taktez odkojen pokleslymi akcnaky tak porad chce na Arnieho filmy koukat. Zatimco nektere kvituji s povdekem (Komando, Predator, Termos, Red Heat), jine me docela otravuji a takovy Posledni akcni hrdina je jednim z nich. Tohle je takovy slabsi Arnie a kdyz k tomu pridate toho nesympatickeho a urvaneho "know-it-all" spratka s bodylanguage Terezy Pergnerove tak myslim ze to neni zadne velke lakadlo. Vcera jsem tenhle film snad poprve v zivote videla cely. Nestalo to za to. A tak otravne desne dlouho to trva!

Ukradené Vánoce (1993)

U "Katakomb" se pece cukrovi a u "Ukradenych Vanoc" se bali darky. Asi jediny film, ktery umim odrecitovat / odzpivat nazpamet. To na Klenota vzdy udela dojem. Fenomenalni Soundtrack, ktery se mi nikdy neomrzi a, ted zu kultovni, figurky a animace. Roztomila a tak trochu "creepy" zabava pro vsechny vekove Kategorie. Tak zase za rok, Time.

Batman se vrací (1992)

Batman se skoro pred dvacety lety vratil ve velkem stylu a me bavi dodneska! Krasne zkarikovany Gotham, super sexy Pfajferka, paradne slizsky pan Walken a zivotni role Jiriho Paroubka (jak ho jen Tim premluvil aby mu zahral Tucnaka???)! Krasne morbidni a depresivni, typicka Burtonovska atmosfera..

Berušky (1992)

Pred sto lety kdyz mi bylo 12 let tak asi spis jo, tedka ale teda rozhodne ne. A to ani ve stredu v poledne kdyz venku chcije a chcije a vy se doma krute nudite a nic nesmite, neb doktorka rekla ze docista nic delat nesmis. Takova krize. Asi porusim predsevzeti nepodporovat unterwassermany a odpolko kouknu na WTA Turnaj ve Stuttgartu jak to bude davat ta hanebna Sarapka. Ach jo.