• Rodinný

Karel Gott 70 (2009) (koncert)

Uznávám svou relativní shovívavost k tomuto projektu, chcete-li estrádě, jež pramení z faktu, že jsem byl takzvaně při tom. Mohu mít sice námitky k nevyrovnanosti pěveckých výkonů některých účinkujících, zejména zpívajících herců nebo zoufalého ozvučení v O2 aréně. To ale nic nemění na tom, že Mistr se zjevně bavil a já si slavnostní atmosféru rád připomněl. Rozhodně bych neřekl, že to byl nedůstojný program na dnešní úterní večer.

Léto '04 (2006)

Ano, je jistě dobře, že se Česká Televize rozhodne uvést v rámci filmového klubu čas od času taky nějaký ten evropský víceméně nezávislý film. S touto volbou ovšem, na rozdíl od jiného německého filmu Drsňák (2006), myslím, šlápla vedle. Scénář ještě jakž takž, ovšem herecké výkony nevyrovnané, celkově emočně prázdné a závěr, ehm, ten byl přinejmenším hodně divný. Škoda takové filmy dabovat, jednou vidět a dost!

Je nám osmnáct (2008)

Pokud byste měli vidět jen jedinou takzvanou teen komedii z mnoha natočených během minulého desetiletí, pak toto je vaše volba. Nečekejte salvy smíchu, to co dostanete je veselý, sympatický, inteligentní, slušný, nevtíravý až komorní příběh o mladých studentech z Francie. Určitě mi po hodině a půl dáte za pravdu, že toto rozhodně promrhaný čas nebyl.

Zabijáci ze střední (2005) (TV film) odpad!

Řeknu to takhle, některý horory pro malý děcka vydávány v rámci DVDedice stojí za starou bačkoru a jsou i za 49 korun moc drahý.

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008)

Do třetice všeho dobrého a zlého. Ano, přiznejme si to, ten cukrkandl z toho místy doslova teče, přesto se nezdráhám dát tentokrát celé čtyři hvězdičky. Maturitní ročník je důstojným a propracovaným završením geniálního nápadu podat problémy amerických teenagerů formou muzikálu. Kladní i záporní hrdinové za ta školní léta vyzráli rozumově, pěvecky, tanečně a snad i herecky. O to víc mám pocit, že zde snad víc než kde jinde platí v nejlepším přestat. Originalita nápadu dějství prvního a vyzrálost právě odcházejících hlavních představitelů dějství třetího se jistě nebude opakovat.

Bobule (2008)

Tak jsem si konečně našel chvíli, abych se podíval na český film, o němž se po uvedení do kin hodně mluvilo. A hle, po skončení jsem více než příjemně překvapen a vůbec to nepovažuji za ztracený čas. Opět se mi český či moravský film líbil a zajímavé je, že opět u toho byla Tereza Voříšková s Kryštofem Hádkem. Jejich projev je zde tak přirozený a jako pár působí velmi civilně a sympaticky. Normálně jsem skeptický vůči všemu, co vyprodukuje TV Nova. Tady ovšem musím zahodit předsudky a zkonstatovat, že konečně vznikla zábavná nenásilná komedie, co má hlavu i patu, na nic si nehraje a přitom pobaví, potěší i dojme. Mé závěrečné hodnocení je tak 90%, což je u mě ještě lepší výsledek, než u komerčně více propagovaných Vratných lahví. Tisíceré díky.

Pan Osamělý (2007)

Z počátku zajímavě se rozjíždějící snímek s Diegem Lunou v titulní roli Michaela Jacksona začíná postupem času upadat do stále větší slátaniny, ve které figurují krom něho Marilyn Monroe, Charlie Chaplin, královna Alžběta, papež, Shirley Temple, Červená Karkulka, ovce, slepice, poletující jeptišky a jiné hovadiny. Vůbec nechápu, co tím chtěl básník říci. Vlastně to celé dostává smysl, uvědomíme-li si, že se režisér Korine v minulosti podílel na blbinách jako Gummo nebo Ken Park. Nemohu na něj být hodný, ačkoliv je to prakticky můj vrstevník, je tedy přesně o měsíc starší, než já. Jednu hvězdičku dávám za dobrou hudbu, masky a kostýmy. Pokud chcete vidět lepší film s Lunou, pusťte si raději Mexickou jízdu či Krajinu střelců.

H2O: Stačí přidat vodu (2006) (seriál)

Sice se s přibývajícími díly některé náměty opakují, celkově se ale jedná o inteligentní a svěží seriál, jakých není dnes moc.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Zdá se, že i v našich podmínkách se čas od času zrodí cosi mimořádného, až mystického. Jirka se nemusí stydět za práci svou ani za civilní projev herců, veskrze mimořádně dobře obsazených. Přestože krimi to byla nenápadná až komorní, napětí se dalo krájet. A teď, když vše skončilo, snad jen v klidu dokoukáme Majora a pak to pudem vomrknout -:)