Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Oč se film snaží být rozmáchlejší, vtipnější, efektnější a přitažlivější, o to ztrací při budování atmosfěry a půvabu, které byly hlavnímy trumfy jedničky. Je to zábava, ale hodně průtoková.

xXx (2002)

Kdokoliv jiný a je z toho kravina plná klišé. Ale Vin Diesel...prostě YO!

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Já vím, že je to filmová hrůza, ale pár absurdních vtipů, jaké se najdou jen ve francouzských filmech, mi přijde geniálních. A ten Monicy nos - to je ale nosánek.

Vůně cibule (1975)

Tohle je vpravdě legrace, jaká se jen tak nevidí. Pokud přijmete pohádku cibule nad ropu, budete se bavit.

Živelná pohroma (1999)

Ani nevím za co 60%, vůbec nemusím Afflecka, příběh je taký obyčejný, dopadne to "dojemně" (a ty uvozovky si tak třikrát zvětšete), ale i tak mě to neurazilo, potěšilo, či co, fakt nevim. Ale když jsem to viděl, bylo mi asi dvanáct.

Magnolia (1999)

Dobře natočené, příběhům nechybí síla, ale po fantastickém úvodu se mi kromě toho dostalo hodně zbytečných, opakuji zbytečných, vulgarit, které pro film neměly žádný význam. Nebo mě mělo šokovat, že někdo mluví tolik sprostě? Nevadí mi sprosťárny jako takové, vadí mi jejich samoúčelnost.

Batman navždy (1995)

Tady se dá hodnotit aspoň opravdová bizarnost...em...stylu. Oproti tomu průšvihu, který následoval si to hvězdičku přeci jen zaslouží.

Ospalá díra (1999)

Asi moje nejoblíbenější role Johnnyho Deppa. Nežene to nijak do extrému, perfektně dokázal splynout s už tak geniálně vytvořeným filmem. A budu mluvit dál o hercích, protože kraťas Christophera Lee, dvě potterovská G - Gambon, Griffiths a hlavně vyšinutý Walken, to vše a ještě další jsou takové třešně na dortu, že je nelze opomenout, i když po prvním shlédnutí zanikly vedle Burtonovy vize Legendy o Ospalé díře.

Pavoučí teror (2002)

krásná blbost. není co vytknout. snad jen že je to až příliš velká blbost. prostě zábava až na půdu.

Mariňák (2005)

Většinou opravdu skvělé, vtipné, tíživé, k zamyšlení. Pár momentů jen těžko uvěřitelných, ještěže vim kulový o tom, jak to v armádě chodí. Sem tam i skutečně silné scény, které dělají z filmů Filmy. Ale mám pocit, že nechybělo mnoho a film by se rozpadl na pár epizodek. V každém případě skvělý Jamie Foxx i Jake Gyllenhaal v rolích skvělých postav. Určitě víc, než obyčejné 4*