Sindibádova dobrodružství (1996) (seriál)

Jak se na kanadský devadesátkový seriál sluší, je to konina. V tomhle případě absolutní. Ale opravdu dementní. Nic jako příběh, charaktery, režie či triky radši řekněme, že neexistuje, ale to bych byl zlej. Všechno je totiž dohromady super, nebo prostě tehdy bylo, víme. Kam se hrabe Herkules i s celym svym Kevinem Sorbem.

Skála (1996)

Člověk by čekal, že z takového filmu spíš vyrostu, ale já do něj spíš dorostl. Jako mladšího mě to moc nebavilo, teď sice pořád nechci adorovat, ale uznávám, že lepší akce se hledá těžko. Bay už podle mě lepší film nenatočí, zvlášť pokud bude nadále točit s roboty a ne s dobrými herci.

Batman navždy (1995)

Tady se dá hodnotit aspoň opravdová bizarnost...em...stylu. Oproti tomu průšvihu, který následoval si to hvězdičku přeci jen zaslouží.

Komisař Rex (1994) (seriál)

V porovnání s ostatními německými seriály je tohle velmi dobře koukatelné a Tobias Moretti i Gedeon Burkhard jsou sympaťáci. Samozřejmě berte vše s rezervou, opravdové hodnocení by bylo o kus níž, ale to bych pak musel požadovat novou kategorii pro ostatní "krimi" seriály u nás vysílané.

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994) odpad!

Koukal jsem na to půl hodiny a ani jednou jsem nepocítil potřebu pozdvihnout koutky, byť jen o 0,001mm. pardon že hodnotím něco, co jsem neměl nervy dokoukat.

Saturnin (1994)

Skvělé. Kouzelní herci. Nečekaně dobrá adaptace.

Vrána (1994)

Jsem trochu v rozpacích. Celkový pocit je určitě positivní, ale ve filmu se střídají skvostně vystavěné záběry s ohranými a neoriginálními obrazy. Mám pocit, jako by režisér neměl čas dovést film do finálního stavu. Opravdu skvělé pasáže vyplňuje jakási obyčejná hororová vata. Ale ty skvělé scény za to stojí. Proyas je docela mág :).

Cliffhanger (1993)

Pěkné záběry a dobrá kamera vůbec, slušné herecké výkony, ale také scénář, který kdyby někdo zfilmoval dnes, dočkal by se s trochou štěstí posměchu. Přesto je to stále lepší, než třeba Vertical limit, kde chybí i výše uvedené klady.

Dobrodružství létající okurky (1993)

Nebudu vám nic nalhávat, tenhle film jste neviděli, protože teoreticky nemá co říct a neexistuje příliš důvodů, proč by ho měli třeba vysílat v televizi nebo co já vim. Přesto nehodnotím úplně nízko, protože pár zajímavostí se přeci najde. Jde o příběh režiséra, jehož film Okurka se chystá do kin a on očekává propadák. To mu ale nebrání v tom, aby během tohoto očekávání chodil s mladou dívkou, prováděl nepravosti s fanynkami a žádal opět o ruku ex-manželku. Na videokazetě se píše, že je film vynikající (ani náhodou) kousavou (žádné kousance jsem po shlédnutí nanašel) komedií (haha). Spíš se jedná o pojednání na téma podprůměrný hollywoodský režisér, který sní o velkých filmech, místo toho natáčí hovadiny a nemá daleko k sebevraždě. V tomto směru je tedy film nejspíš nadčasový, protože takových tvůrců se vždy několik najde. A dále vyzdvihuji opravdu k dokonalosti dovedenou absurditu toho filmu, který tento zoufalec natočil - o zemědělcích, kteří vypěstují gigantickou okurku a vydají se v ní na kosmický let, jehož cílem je planeta, která z velké části připomíná náš svět. V tomto směru ale nechápu závěrečný happy-end, ve kterém se z filmu stane trhák. Nu, jak jinak, celkově je to totiž mizerně a nezajímavě natočené, tak proč by měl být zajímavý konec.

Pravdivá romance (1993)

kdo zachraňuje tento film od toho, abych ho posoudil jako nudný? jednoznačně skvěle uondaný Pitt. jiné opravdové klady bych hledal těžko, stejně ale jako zápory.