Vetřelec (1979)

Velmi hutná atmosféra, úžasná práce na kulisách všeho dění a slušně načrtnuté postavy plus titulní příšerka (ne Ripley) a skvělá závěrečná pasáž dělají z tohoto díla Dílo. Ridley Scott asi opravdu zvládl něco jedinečného, ale sotva to dokážu kdy naplno docenit. Napoprvé jednoduše moc nelíbilo, napodruhé rádoby (u)znale pokyvuji hlavou a beru to (už proto, že jsem to dokoukal), ale pořád jde o úplně neoblíbený žánr a silný dojem, že je film přece jen přeceněn musím racionálně odrážet argumenty jako rok vzniku apod. Pocitově 3*, asi jsem moc mladej a film ne po všech stránkách nestárnoucí... Podléhám tlaku vlastních neutuchajících myšlenek na ten film, který ne a ne odeznít...a toho si dneska cením...zvyšuji na 4 a myslím, že to ještě párkrát uvidím.

Pomáda (1978)

Hrůza. Většinu času mě štvalo se na ty lidi koukat. Ale těch pár fórků a hlavně skvělých písniček je nesmrtelných.

Honza málem králem (1977)

Jiří Korn je jedním z nejdivnějších lidí vystupujících v showbussinesu, ale ani nevím proč, zamlada mi je sympatický a stejně tak celá tahle pohádka. Vaření sekyrkové polévky je něco skvělého.

Taxikář (1976)

Brilantní, dusivé, nervy drásající a nevypočítavé, takové je drama Taxikář. Vytknout by se asi dalo po obsahové stránce leccos, kdyby byla ta potřeba, ale film, který dokáže zprostředkovat úzkost a předat existencialistický přesah takovým způsobem, jsem zkrátka ještě neviděl (ačkoliv určitě mám hodně co nakoukávat) a těžko rozpoznat, co je vypravěčská neobratnost, když nedokážu ani pořádně identifikovat hlavní příčiny toho, jak mocně mě Scorsese s De Nirem sestřelili.

Páni kluci (1975)

Krásný a veselý film, plný milých postav a úsměvných situací s bezchybnými herci a mně dobře známými exteriéry z Litoměřic.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Musím souhlasit s drtivou většinou kladů, které jsou na filmu vychvalovány, ale přestože se dá použít i výraz mistrovské dílo, rozhodně mi to nepřipadá jako dokonalý film. Někdy je možné nechat se unést, zde by to bylo určitě kvůli perfektnímu vystavění jednotlivých scén a vyváženosti obsazení ústavu, ale jako úplný film to na mě nepůsobí ať dělám co dělám. Amadea mám mnohem radši.

Vůně cibule (1975)

Tohle je vpravdě legrace, jaká se jen tak nevidí. Pokud přijmete pohádku cibule nad ropu, budete se bavit.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Skvělý seriál s neuvěřitelně vtipnými herci. Osobně nejraši mám postavu Petra, jehož pasivní rezistence je na akademické úrovni. Ale jsem rád, že se natočílo pouze několik dílů, protože se bojím, že ani tato sestava herců a tvůrců by se nedokázala vyhnout nudnějším momentům. Takto se dá každá část zvlášť stejně jsko celkový obraz považovat za vrchol zábavy.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jó, jó, já vim. Ale prostě mě to hrozně nebavilo. Z těch postav mi bylo špatně víc, než být mělo, a proto mě zajímalo v podstatě čím dál míň, jak to celé dopadne. Jen jsem doufal, že se dostaví cokoliv, co nezáživnou podívanou pošle mezi 'nestárnoucí klasiky' nebo co já vim a nestalo se. Asi jsem jednak nenašel zvláštní zalíbení v Audrey a druhak mi ke štěstí nestačí jedna zábavná patnáctiminutovka z onoho dne, kdy se hlavní postavy nejvíce sblíží. Kdybych pak do filmu chtěl opravdu moc šťourat, znevěrohodňovalo mi veškeré dění to skákání v čase a prakticky nulový vývoj postav. Ale vím, že o to vůbec nejde. Nechybělo by mi proto tak moc a filmu bych všechno sežral s navijákem i s minimálně o dva stupně lepším hodnocením, ale prostě možná jen blbej den.