Paprika (1991)

Z tohto filmu si pamätám už iba kozy hlavnej protagonistky. Boli fakt OK takže za (*)(*)

Odplata (1999)

Toto bohužial musím okomentovať... a dosť negatívne. Asi takto: Gangsterka s čiernym humorom a vnútornými dialógmi hlavného bombardéra a la Phill Marlow v štýle brutálnych počitačových hier, ktorá v podstate nie je ničím originálna - leda jak oceľovomodrou koloratúrou. Nadupané herecké obsadenie a zážitok, ktorý vyšumí jak otvorená minerálka. Vhodné pre vekovú kategóriu 11-16 rokov. Ak má tento film 84%, tak Malý pitaval z velkého města musí mať aspoň 130%.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Skutočne netuším čo má spoločné vesmírny scif-fi film so Štrausovým "Na krásnom modrom Dunaji". To bola pre mňa facka, ktorá poznačila celý zážitok z filmu. Akoby si angličania chceli túto hudbu privlastniť a pre budúce generácie ju nasilu asociovať s vlastným národom a dobývaním vesmíru. Ale aj po odmyslení tejto krádeže bola pre mňa Vesmírna odysea skôr sklamanie ako nadšenie. Po rozpačitom dojme 3 hviezdičky.

Dvojníci (1984)

Po treťom zhliadnutí musím zdvihnúť rating na 4*. Ten brazílsky riff, ktorý hrá Bud (Greg Wonder) v úvode na saxafóne spolu s celkovým feelingom filmu, sú tak pohodovo chytľavé, že sa tomu nedá odolať. A keď sa k tomu ešte pridá šikovná réžia Enza Barboniho - ktorý mimochodom nakrúcal najlepšie S+H filmy a celkom vydarený scenár, tak bez problémov môžem povedať, že je to jedna z TOP 5 spenceroviek. All thums up (ale asi treba vidieť aspoň 2-krát...čo je logické, veď sú to Dvojníci.)

Minority Report (2002)

Režiséri sú ako ojazdené autá. Čím sú starší, tým viac vecí prestáva fungovať. Steven Spielberg bohužiaľ nie je výnimkou. Minority report je skvelý film, ale nie podľa štandardov, ktoré by som očakával od tvorcu "Blízkeho stretnutia....", ET alebo Jurassic Park. Chvíle, kedy som mal pocit, že sledujem kultový film sa príliš často striedali s momentmi, kedy som mal pocit, že sledujem tuctovú hollyvoodskú šablónu. 3 1/2 hviezdičky.

Dva machři mezi nebem a peklem (1972)

G. Colizzi bol majster rušivých elementov. Podobne ako v "Buh odpouští....", kde ma rušila hlavne hudba, ma v tomto filme rušilo prapodivné preskakovanie deja. Napriek tomu však jeho spencerovky majú niečo do seba. Sú trochu odlišné, než ostatné fackovačky a to je fajn. Už len kvôli hláške "Když sem vopilej, teda když mám skutečne nakoupíno...těžko se to vysvětluje...ale začnu být nesmrtelnej..!" dávam 3 hviezdičky..:-)

Mládí v trapu (2003)

A po 90 minutách, ktoré som pri tomto filme strávil, bol aj tento film "v trapu". SHIFT+Del a film bol v prdeli. Hoci som presne vo veku ako jeho hlavní hrdinovia, nejako som sa nedokázal s týmito chlapíkmi naladiť na rovnakú frekvenciu a aj keď na pobavenie sa tam pár momentov našlo, nevidím dôvod prečo by som mal tento film vidieť ešte raz.

Afričan (1983)

Vždy keď vidím výpravné filmy, moje srdce zaplesá. A keď to urobí Phillippe de Broca tak je v tom ešte aj niečo navyše. Sú tam skutočné ľudské emócie - voňavé ako čerstvo upečená bageta. Je viacero filmov, ktoré sú podobné ako Afričan - Bohovia musia byť šialený, Honba za diamantom...atď, ale tam to funguje akosi ináč. Francúzska optika proste dokáže zachytiť príbeh komplexnejšie a nejakým záhadným spôsobom hlbšie zaangažovať dušu diváka na osudoch hlavných hrdinov... neviem ako to robia, ale robia to dobre. Ten povznášajúci pocit, ktorý film vo mne vyvolal, len tak ľahko nevyprchal a ja som si na hodnú chvíľu uvedomil, aký je svet krásny a žiť sa oplatí....

Kašpárek (1980)

Mí rodiče byli chudí i když nepoctíví.... :-)

Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

Mám rád B. Spencera a T. Hilla, samozrejme sú to geroji mojej mladosti, ale toto bolo trochu vybočené. Vo filme je zopár pekných záberov na tichomorskú flóru a faunu (vrátane sympatických domorodých dievčíc), pohodová reagge pesnička a aj celkom sľubný úvod, ale potom bohužiaľ nasleduje pád do príbehu, ktorému dominuje postava prihlúpleho domorodca Anulla, ktorého eskapády oslovia tak vekovú kategóriu 0 - 6 rokov. Pokial tento film neplánujete pozerať so svojimi ďeťmi, tak sa pripravte na dosť infantilnú zábavu, ktorá bude chvíľami liezť na nervy.