• Thriller

Avenged (2013)

Mladá hluchoněmá Zoe si vyjela americkou pouští s nařachaným GT 500 a cestou narazí na pár rasistických buranů, kteří si pohrávají s místním indiánem. Ve snaze mu pomoci se i ona dostane do jejich spárů a prožije si v jejich chajdě pár krušných chvil. Tohle místo má ale svou temnou historii a do hry se vkládají dávní předci týraných indiánů, kteří jsou probuzeni a vycítí čas pomsty. Tenhle horor je přesně ten tip, pro který jsem se kdysi začal dívat na horory. Taková pohádka pro dospělé. Přesně takový film mi tu dlouho chyběl. Začíná jako klasický moderní exploitation horor se slušnou dávkou krve a násilí a pak nenápadně vklouzne do konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let. Pro mě naprostá pecka! Navíc Zoe v podání Amandy Adrienne ode mě určitě získala takových 30% z celkového hodnocení.

Wolf Creek 2 (2013)

Už podruhé jedeme na výlet mrknout na kráter v australské divočině, do místa zvaného Wolf Creek, kde si na nás počíhá samozvaný ochránce tamní panenské přírody a lovec všech neomalených turistů. Po skvělé jedničce, kde nám za pár šlupek Australané předvedli skvělý horůrek a ukázali že i z hovna lze uplácat čokoládu a za málo peněz dostat hodně muziky, přišla po letech nařachaná dvojka, která nám vylíčí další lov na turisty a spoustou krve, napětí a skvělým vyšinutým zabijákem, kterého jsem si mimochodem ve dvojce velice oblíbil, nám předhodí skvělou podívanou. Nelze jinak než doporučit.

Captifs (2010)

Tři francouzští lékaři jsou uneseni na území bývalé Jugoslávie bandou obchodníků z lidskými orgány a v klecích bezmocně čekají na zákazníky. Francouzi mě opět potěšili napínavým horůrkem. Jestli jste viděli americký Turistas (Brazilský masakr 2006), tak ten nesahá Francouzům, dle mého, ani po kotníky. V jedné z rolí únosců můžeme vidět českého herce Ivana Fraňka, který film obohatí krásnou češtinou Doporučuji!

Zrození ďábla (2014)

Novomanželský pár po návratu z líbánek, které si plnými doušky užíval v Dominikánské republice zjistí, že počal potomka. Těhotenství mladé paní však neprobíhá tak úplně hladce a čím víc se blíží porod, tím podivněji se chová budoucí maminka a její nenarozený potomek. Vše natáčí na kameru náruživý amatérský kameraman, budoucí tatík. Mohl to být skvělý satanský horůrek a zhruba 80 min. lámaných hnát, blití, šílejících kněží, zoufalých rodičů a nenarozeným satanským svištěm trápená budoucí maminka. Jó takovou pohádku pro hororové diváky bych si přál. Ale bohužel dost procent dolů sráží FF provedení, které už prostě nemůže ničím překvapit. Opravdu si máme myslet, že se toto stalo...? Film ani zpola nenavodí atmosféru hrůzného reálu. Spíš si řeknete, že skvělá reklama na tenhle horor spolkla náklady na extraligovou kameru. Ale zase když dám do škatulky pouze found footage horory posledních let, tenhle bych řadil do první půle žebříčku.

Die (2010)

Šest lidí je uvězněno v celách chlápkem, který pomocí smrtících her se snaží napravit jejich zvrácené životy. Hraj, vyhraj a přežij. Potom budeš lepším člověkem... Na toto téma bylo natočeno dost filmů, ale jen pár stojí za shlédnutí. Naštěstí je tohle jeden z těch povedených a já se příjemně bavil.

Reeker 2 (2008)

Pokud jste zvědavi, odkud se vzal smradlavý odklizeč mrtvých nespasených, mrkněte na tenhle vtipný a krvavý horůrek. Jestli jste viděli jedničku z roku 2005, tak nebudete nijak překvapeni, ale ani zklamáni, protože, až na to, že zjistíte, odkud se plešatý pán v plynové masce vzal, je to vlastně jako přes kopírák.

Retornados (2013)

Ne Zemi řádí virus, který mění lidi v oživlé krvelačné mrtvoly. Vědci vyvinou sérum, které na virus zabírá, ale bohužel jej pacient musí brát pravidelně nebo transformace v zombie bude pokračovat. Ovšem sérum má omezené zásoby. Podaří se doktorce svému nakaženému příteli sehnat další dávky...? Tenhle bych vřele doporučil vám, kteří hledáte cosi nového. Že nemusí být šťastný konec po tom, co je zažehnáno nebezpečí zombie apokalypsy, tak to tu ještě nebylo. Určitě bych ve filmu pobral více akce a trochu více řádění mozkuchtivých zombíků, ale tohle je prostě drama a tak jsem to i vzal.

Život zvířat (2008)

Nízkorozpočtový horůrek o obchodování s lidmi. Podaří se uneseným přátelům dostat se ze spárů starého, ale dosti vitálního překupníka bílého masa a jeho úchylného a vypatlaného pomocníka ...? Tak jsem po dlouhé době mrknul na horor, který je pro většinu diváků odpadem. Musím říct, že kdybych nepřečetl upoutávku od cz distributora, tak by mě ani nenapadlo si to pustit. Takže všechna čest za dobrou reklamku. Určitě to není brutálnější a šokující víc než SAW, ale dá se. Opravdu jsem viděl a nedokoukal větší chujoviny.

In Fear (2013)

Mladý páreček si vyjede na fesťáček za přáteli a chlapec dostane skvělý nápad cestou přenocovat v krásném hotýlku. Ten ovšem leží v nejzapadlejším prdelákově v Anglii a mládeži zabloudí v lese. Tam na ně čeká pán, který si libuje v psychickém týrání přesně takových kůzlátek, jako jsou tihle dva. Celkem koukatelný, ale do sedačky vás to nepřiková. Napětí, na kterém je film postavený by mohlo být intenzivnější a taky by mohla nějaká ta krev trochu kápnout. Hlavní postavy jsou celkem fajn a padouch je skvělej. Jeho šibalskej smích mě moc pobavil.

Takoví jsme (2013)

Rodinka, která žije poklidným životem na malém městečku není úplně běžná jako ostatní obyvatelé. Hlava rodiny je totiž fanatické pobožné hovádko, které po vzoru svých předků a jménem své víry má kanibalistické choutky. Samozřejmě jeho děti nesmí být pozadu, tak hodují společně.Ovšem, když postupně v městečku mizí mladá děvčata, místní obyvatelé se začnou o rodinku Parkerových nebezpečně zajímat. Navíc dospívající dcerky už jen tak nepřehlížejí, že nejsou jako jejich vrstevnice. Jim Mickle, mě jako režisér velice začíná zajímat. Po jeho Mulberry Street a Zemi kůlů je tu opět velice zajímavý filmek. Jeho filmy jsou naprosto originální, nejsou nudné a dlouho mi utkví v paměti. Skvělá podívaná! Pátou hvězdičku si schovám na jeho z dalších filmů. Určitě se máme na co těšit.