• Thriller

Panic Button (2011)

Čtveřice uživatelů jedné sociální sítě vyhrává výlet soukromým letadlem do New Yorku. Během letu mají mládeži možnost vyhrát další ceny. Ovšem hra, která na ně čeká, nebude přesně taková, jakou by očekávali... Příjemná limonádka na odpolední posezení u čajíčku. Není to nějaká kdovíjaká krvavá řežba, ale to do jaké situace jsou soutěžící vsazeni, je celkem tísnivé a vyvrcholení děje taky není vůbec odfláklé. Prostě slušnej filmek no.

Děti (2008)

Rodinná sešlost a zimní radovánky nedopadnou podle představ všech aktérů. Ve vzduchu se šíří virus, který děti postupně mění ve vraždící bestie. Když jsem přimhouřil obě oči před chováním dospělých, dostal jsem skvělý horor, který vás nenechá jedinou minutu v klidu a vyvrcholí drsným závěrem. Abych se vrátil k příkladu nejapných akcí rodičů, sourozenců, tetiček a strýčků... Asi byste své dětičky nenechali běhat jen tak po lese po děsivé nehodě, při které zemře člen rodiny... Nebo tetička, která ještě nic netuší o nakažených dětech, aby se k pětileté neteřince blížila, když už ji konečně najde, jako by holčička byla divoká šelma... Nad podobnými případy jsem kroutil hlavou pomalu celý film. Ale jinak přeci jen skvělá podívaná.

El habitante incierto (2004)

Chlápek od kterého se odstěhuje jeho ex, zůstává sám ve velkém domě. Jednoho dne ho navštíví pán s prosbou si zavolat. Mladík mu dopřeje soukromí, ale když se pak vrátí do místnosti s telefonem, maník je pryč. Jenže od té doby má mladík pocit, že v domě není sám. Film byl vymakaný po všech stránkách. Nenašel bych ani chybičku filmařského řemesla. Ale neskutečným způsobem mě točila sama hlavní postava. Ale i to vlastně bylo záměrem. Protože frajer byl lehce narušenej a navíc je poukázáno, jak s lehce ujetým člověkem zacvičí strach. Každou pátou minutu od druhé půlky filmu jsem si říkal, jakej je to debil.

American Mary (2012)

Skvělá krvavá podívaná na nastartovanou pomstychtivou řeznici, která si nebere servítky, ale pomalu nad sebou přestává mít kontrolu.

Frozen (2010)

Že nenávidím zimu, sníh, mráz a sjíždění kopců, byl pro mě toto horor až na půdu. Trochu málo omrzlin a ataků od vlků, ale i tak jsem se dobře bavil.

Zmizení (2013)

Více než dvě a půl hodiny napětí a nervů. To už mi prosím nedělejte. Ba ne skvělá podívaná! I když si přečtete, o čem film je. Už počítáte s tím, že Jackmanovi unesou dcerku a on ji za každou cenu hodlá najít. Vy už jen čekáte, kdy a jakým způsobem holčička zmizí a už to vám nažene adrenalin, kterého se nezbavíte do konce filmu. Prožíváte bezmoc rodičů i policisty, který se případem zabývá. Dlouho jsem neviděl tak nervy drásající psycho thriller.

Open Grave (2013)

Chlápek se probere v jámě plné mrtvol s totálním oknem a bouchačkou za pasem. Když se pak dostane do domu, potká skupinku dalších lidí a ti mají stejný výmaz jako on. Společně se vydají pátrat po tom, co se s nimi vlastně stalo v krajině plné mrtvol a šílených polomrtvých. Zajímavý, i když na mě celkem místy nudný filmek. Ovšem když už pak došlo k odhalování pointy příběhu, celkem jsem čuměl a bavil se. Dle mého gusta by nám měli odkrývat záhadu o trochu dříve. Bezcílné pobíhání sem a tam po lese mezi šílenci a mrtvolami zase tolik zábavné není. Ale i tak dobrý nápad a tak i lehce nadprůměrný film.

Red (2008)

Hodně silný příběh muže (skvělý Brian Cox), kterému mladej, rozcapenej fracek jen tak zastřelí psa, který pro starého pána neznamenal jen domácího mazlíka, ale podstatnou část života.Starej vitální pán to ale jen tak nenechá! Film jsem si pustil namátkově na HBO dnes dopoledne a byl tak dobrý, že na něj myslím ještě teď večer...

Contracted (2013)

Samantha na jednom povedeném večírku si zařádí na zadním sedadle auta s neznámým krasavcem. Další dny se s jejím tělem začnou dít děsivé věci. Není to ovšem pohlavní choroba, která jí pomalu užírá... Jemně žaludek zvedající podívaná o tom jak mladá a pohledná slečinka pomalu hnije zaživa. Chtěl jsem se původně mrknout jen na začátek a dokoukat druhý den, páč už bylo pozdě, ale jakmile Sam začala krvácet, nemohl jsem se od TV odtrhnout. Jé, jak já bych si přál pokračování...

Chobotnice (1998)

Až na jiskření mezi zlodějkou (Famke Janssen) a kapitánem malého člunu (Treat Williams kterého moc nemusím), které bylo od začátku trapné i na devadesátá léta se mi film docela líbil. Odmyslet si ještě přitroublé komické prvky, stala by se Chobotnice mým oblíbeným akčním horůrkem.