Šplhající profesor (1992) (TV film)

"Dr. Watson a Holmes sedí v letní restauraci, debatují o případu. Watson (rozšafně): Nechte to. Já to zaplatím. (účet je přinesen) Watson (mlčí a dívá se na účet) Holmes: Chcete půjčit brýle, dokotore? Watson: Ne, děkuji, Holmesi, můj údiv není způsoben velikostí písma." Tahle Zelenkova inscenace se vyloženě povedla. A ten šplhající profesor...takovéhle role měl Kostka dostávat, kdepak inženýry v odyseách!

Trhala fialky dynamitem (1992)

Film je samozřejmě prostý čerpadlo, ale na rozdíl od většiny ostatních mě nijak neurazil. Nepovedená blbůstka, produkt doby. K vidění jsou horší kousky z domácí tvorby.

Bez dcerky neodejdu (1991)

Popis kulturního šoku, umocněný navíc nedávnou revolucí. Nejsem schopen zjistit, jak přehnaný je popis událostí, ale řekl bych, že Mahmoodyová to takhle viděla (a zažila). Ostatně, ta doba, kdy se Irán přetahoval s Irákem, s billbobardů shlížel po (big) brotherovsku Chomejní a po ulicích pobíhali náboženské hlídky (pobíhají pořád, dnes už sem tam neoficiálně i po belgických městech), byla asi docela ostrá. Zájemci mohou zalistovat třeba vzpomínkami Marjane Satrapiové Persepolis nebo knihou Chomejní, Sade a já od Abnus Šalmaniové. Poučné čtení přeju.

Bublifuk (1991)

Poměrně zajímavé obsazení a přitom dosti nejapný scénář. Veselé chvilky se vyskytnou, ale celek mi přišel rozpačitý a málo vtipný. Takové nucené veselí...

Červený trpaslík - Bílá díra (1991) (epizoda)

LISTER: We don't LIKE muffins around here! We want no muffins, no toast, no teacakes, no buns, baps, baguettes or bagels, no croissants, no crumpets, no pancakes, no potato cakes and no hot-cross buns and DEFINITELY no smegging flapjacks! TOASTER: Aah, so you're a waffle man!

Červený trpaslík - Spravedlnost (1991) (epizoda)

"Věřte mi. Případ záleží na tom, že dokážu, že jste blb." Krytonova obhajova je samozřejmě nahrávkou na scénáristovu smeč (Tento muž tak hloupý, že by nepřelstil ani čajový pytlík).. a ve čtvrté sérii dosud se tenhle koncept zatím ani zdaleka neokoukal. Včetně navazujícího souboje s androidem. "Ty bys ho zabil střelou do zad? Jasně. Je jen škoda, že je vzhůru."

Discopříběh 2 (1991)

Potměšil se stejně jako v prvním Discopříběhu (noční to můře diváka, nepatřícího mezi rozvernou mládež, navštěvující na sklonku socialismu v bílých džínách podniky DJ s italskými hity), snaží hrát jako v normálním filmu,trochu na vážno i aby byla legrace, jeho jediného je mi trochu líto. Na druhou stranu Soukupovi se opakovaně daří vytvářet atmosféru, která mě uvádí do stavů ponuré zádumčivosti. Během Davidových vsuvek se stav rozhodně nelepší..PS Srovnejme, jak Potměšila v podobné figuře na pětiminutovém prostoru využila Chytilová v Panelstory. Nebetyčný rozdíl, zdůrazněné navíc nervními jazzovými výlevy Jiřího Šusta

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Tak tohle me totalne minulo. Beckovej scenar s dvema symapataky, co vyloupi banku a umi se prat? Jo, tenhle koncept je prima, ovsem musi tam hrat Terence Hill a Bud Spencer. Za cool postavu jsem ochoten prohlasit kde koho, od hrdinu Trainspottingu po Rockyho, ale u Rourka me tohle oznaceni nenapadlo ani jednou. Zvlastne obleceny, podivne se usmivajici fraja, to jo. Jedna hvezda za drsne strilecky.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Vlastně jsem těch dílů viděl docela dost, tehdy holt nebyla taková konkurence. S odstupem času je toho moralizování příliš, s dětí mi není sympatické ani jedno (nejstarší syn J.T. a dcera Deyna mi pili krev už kdysi) a jediní, na které se dá dívat jsou Frank a Cody. Tohle rychle zestárlo.

Lhát se nemá, princezno! (1991) (TV film)

Nebýt Petra Čepka, šlo by o naprosto nezáživnou podívanou na úrovni potulného divadla o nedělní jarmarku.