Občan pes (2004)

Thajská odpověd na Amélii? Možná. Pod je mnohem pasivnější než Amélie a vývoj událostí kolem sebe neovlivńuje, pouze jej sleduje, ale pohled na život má podobný, přijímá ho s radostí a považuje ho za krásné a magické místo. Je dokonce tak tolerantní, že dívku Jin, do které je zamilován, neumlátí v jejím ekologickém období sběru plastových lahví koštětem, jak by se vyloženě nabízelo, naopak, stále ji trpělivě zbožńuje. Celý film působí velmi pozitvně, všechny scény jsou barevné, až oči přecházejí, venkovní scény mají vždy krásné sluneční světlo, a v těchto kulisách se pomalu odvíjí romantický film , do kterého se sem tam zapojují neobyklé fantaskní figury (mrtvý taxikář, medvídek, babička-ještěrka). A zakončení lovestory na plastové hoře je bezchybné. A i ta plastová hora uprostřed Bangkoku vypadá krásně..

O Kanafáskovi (2004) (seriál)

Kresba mi zprvu neseděla, ani Duškův hlas mi nepřišel večerníčkový, ale po několika dílech jsem si zvyknul. Musím ocenit i ten fakt, ze mladší dvoulet synáček sleduje Kanafáska bez vyrušování, nenudí ho, což u nových večerníčkových příběhů není pravidlem. A odkazy na Bratry v triku a Fíka jsou milé.

Pravidla boje (2004)

Stylově tvrdé, povedené scény, ovšem jakoby podivně poslepované, co chvíli jsem měl pocit, že některé scény v filmu chybí, no, předpokládám, že to byl záměr a já divák-lenoch:). Osobně jsem měl od Kilmera odstup, jeho solitérní boj mi byl dost jedno a co víc, jakmile se vynořila Laura, lezla i příšerně na nervy. A závěr, co si budeme povídat, mě vůbec neuchvátil..

Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Salomons Lot je jedna z nejdepresivnějších Kingových knih se skvěle budovanou myšlenkou maloměsta pomalu podléhajícímu zlu, s nikterak veselým koncem a hlavně s dokonalým dojmem, že tahle situace může nýt reálná...pamatuju, že mi po téhle knoze nebylo dobře po těle...Salomon samozřejmě nemohl přenést atmosféru v (televizní!) adaptaci úplně, ale i tak odvedl dobrou práci. Pomalé vyprávění, přijatelné efekty a několik slušných momentů dává prostor mezi 3-4 hvězdami. Dám tři a doporučení i při slušné režisérově práci přečíst si nejprve knihu.

Přes noc třicítkou (2004)

U tak vysoce neoriginálního nápadu dost záleží na kadenci vtipů, zábavných hereckých výkonech nebo mimořádné chemij hlavní dvojky. Komedie ale neobsahuje snad ani jeden slovní žert nebo gag a Jennnifer Gardner je zoufale nezajímavá. Zůstává ponaučení o falešném pozlátku (aspoň něco, ale stejně to malé divačky nebudou brát vážně), zajímavě poskládaná hudba hudba (Talking Heads na straně pravé romantiky vs Liz Phair, Belinda Carlyle za faleš;), Bily Joel aj.), ulice New Yorku (Times sq:)) a hlavně Marc Ruffalo, at už v tričku CBGB, nebo tancující na Thriller, sympatický, tak jak on to umí.

Riskni to s Polly (2004)

Asi to nejsou čistý čtyři, ale Stiller mi k Aniston sedne víc než pozdější filmoví partneři Sandler, Butler nebo dokonce Bateman (a to v Přátelích dopadla jejich aférka docela špatně:)) Originality film moc nepobral, dva motivy jsou dokonce k vidění i u Rachel, točené dokonce v tu samou dobu, ale nevadí. Oba dva jsou roztomilost sama a Alec Baldwin a hlavně P.S.Hoffman (výtečný, jako vždy, převyšuje ostaní o třídu) jsou akvizice k pohledání. Jedině Stillerovo posedávání na záchodě bylo trocjhu přes čáru..Dobrý dabing.

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Uz jsem zabijel cas leccim, ale za opakovane shlednuti tohoto serialu by mel za divakem prijit ten chlapik z Cervenyho trpaslika, co sem tam nekoho vyzmizikoval. Jiste dobre a mozna i potrebne pro lidi, co si nemaji za cely den s kym popovidat a zivot je jedna nezajimava seda smouha, ale jinak ...smutne konce.

Román pro ženy (2004)

Muzu se pobavit u Bajecnych let pod psa nebo u Vychovy divek v Cechach, protoze jsem schopen vnimat okoli podobne jako jeho hlavni hrdinove a komentatori. Muzu se zazit hezke chvilky u Bridget Jones, protoze je mi sympaticka. Roman pro zeny nejen ze notne pokulhava v kadenci vtipnych replik a zajimavych dialogu, coz je hlavni Vieweghova prednost, ale navic me laka na sice hezkou, ale povrchni (ano, musel jsem to slovo pouzit) mestskou pipku - lehkozivku. Nejde o Malery pana ucetniho, kde je Fantozzi vysmivanou postavou, film predpoklada jistou identifikaci, ale ta je v tomto pripade nemozna. Rozumim, proc s ni chce filmovy Vasut spat, nerozumim, proc s ni chce byt. Nic pro me, ale low office asistentky mozna odchazeji z kina do Solidni nejistoty spokojene. Jo, a Nergesova je priserna.

Sexbomba od vedle (2004)

Slušná teenagerská komedie s liberálním přístupem, která si vystačí se solidním scénářem bez trapností a hereckého šklebení. V tom, jak se dá příběh vézt a s lehkým vtipem ho zakončit zaslouženým sexem v autě, by se mohli poučit i čeští tvůrci. A není to v té limuzíně, vážení tvůrci filmů typu Panic je na nic. Film navíc nakopává víc jak čtyřicítka použitých skladeb (Sneaker Pimps, Bowie, Echo&The Bunnymen, Verve, Muddy Waters, Marvin Gay, Who). PS Elisha Cuthbert vypadá dost dobře.

Simpsonovi - Chytrý a chytřejší (2004) (epizoda)

Hlavni dějová linka (soupeření sourozenců) spolu s pop kulturní odkazy (Eurythmics, Moon River aj) a Wiggumovými komentáři v muzeu drží díl spolehlivě vysoko.