Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022) odpad!

Český humor i kinematografie si zaslouží víc, daleko víc. Dodnes jsem nechápal, proč se uskupení Tří tygrů tváří jako objev posledních let, když je to celý retardovaný - doslova. Ale co už, krom povedeného seriálu, ať si na YouTube dávají co chtějí, své diváky si to najde. Jedná se o skeče a pro někoho to v tomto krátkém formátu pro zasmání může fungovat (sedět v hospodě bych s nima nechtěl, ale žijí mezi námi). Převést stejnou stupiditu do filmu je ale oříšek a já rozhodně netvrdím, že bych nebyl rád, kdyby se to klukům z Ostravy povedlo. Dívat se ale na to, jak si na tom vylámali zuby, je naprosto žalostně bolestivé. Viděl jsem s Čubkou a Kozomrdem rozhovor U Kulatého Stolu - ten první má tak zkreslený názor na konstruktivní hodnocení umění, že si myslí, že odpad nikdy nemůže nikomu dát, protože to přeci ty lidi dělali s láskou :'D. Tak já bych rád oponoval s tím, že když mi někdo jako on zkazí víkend tím, že jsem svou chybou šel na jeho "film" který dohromady neměl hlavu ani patu, žádná jeho scéna neposouvala příběh ani postavy nikam, protože se pořád jednalo o náhodně vygenerované skeče dvou debílků, což je přece hrozně funny sledovat, hahaha. Do toho násilím vměstná pár veřejných postav a snaží se pak všude tvrdit, že oživil žánr hloupých komedií, tak tomu ten odpad s radostí dám a budu se na tuhle neúspěšnou resuscitaci, která skončila ještě horším znesvěcením těla tohoto žánru rychle snažit zapomenout. Až se k filmu dostane i jiná skupina lidí, než věrní fanoušci prvoplánové demence, bude Čuba z hodnocení asi hodně nešťastný. Bohužel jeho perspektivou to samozřejmě nebude chyba jejich zhovadilého díla a tak se zase nikam neposuneme.

Ježek Sonic 2 (2022)

Očividně jsem jediný, komu vadí naprosto všechny herecké výkony v tomhle paskvilu - a to pro tentokrát i Jima Carreyho. Příběh není veskrze špatný a většina klišé se dá odpustit, protože je to koneckonců rodinný film. Ale James Marsden společně s jeho filmovou partnerkou by už neměli hrát - nikdy a v ničem. Chtělo se mi blejt, kdykoliv se objevili na scéně a snažili se jakkoliv projevit emoce. Kdokoliv si myslí, že si Carrey roli užíval, se podle mě díval stále ještě na jedničku, jinak si to vysvětlit neumím.     Naopak chemie mezi všema třema zvířátkama byla eggcelentní. Za příběh a ní po jedné hvězdě. Krom dvou akčních scén tam pak už nic jiného nebylo.

RapStory (2021) (seriál)

Vůbec vlastně nevím, pro koho je tento dokuseriál určen? Odvěcí fanoušci rapu vše, co mluvící hlavy řeknou, už dávno vědí. Buď jsme u toho byli a nebo jsme se to dozvěděli zpětně ze 100 dalších zdrojů před tímto. Je až zarážející, jak málo lidé před kamerou řeknou, vzhledem k tomu, kolik zvučných jmen se před ní postaví.  Naopak však pro někoho, kdo tento žánr vůbec neposlouchá, je jeho krása stále ještě zahalena do tajemna. A neschopnost takovému divákovi předat, proč rap hýbe hudebním světem, mi osobně přijde tristní.  Koho se tedy vlastně snaží oslovit mi přijde záhadou. Působí to na mě ve výsledku spíš jako nějaký režisérův splněný sen, natočit v prázdném klubu své oblíbené rapery, jak mu něco zopáknou a on si tak připomene onu dobu vznikající svobody. Ale přenést tento pocit na někoho, kdo to zázemí nezná, se mu to dle mého skromného názoru absolutně nedaří.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Chvíli jsem přemýšlel, zda jsem náhodou neviděl jiný seriál, než většina z komentujících tady. Dobře napsané postavy a vztahy mezi nimi? Ano. Katarze několika existenciálních krizí? Ano. Nějakým významným způsobem outstanding performances? Krom Bartletta ne. Skutečně tak do hloubky propracované niterné pocity? Ani náhodou. Tempo? Meh, just fine. Kamera? Velice basic. Jestli si ještě jednou přečtu, že je to Twin Peaks v resortu, tak vrhnu vnitřnosti.

Souboj s rodinou (2019)

Takhle stupidní film jsem teda dlouho neviděl. Není na něm doslova nic dobře.

Kaštánek (2021) (seriál)

Asi nejvíc overrated krimi posledních dob. Ano, má to poměrně dobrou kameru a asi 2 postavy nejsou úplně nudný, ale tím to tak končí. Vrahem mohl být celou dobu naprosto kdokoliv a nic by se nezměnilo - doslova si dosaďte libovolnou postavu krom dětí a voila. Napětí se vlastně ani nesnaží budovat kolem toho, kdo je vrahem. Lehce proč to dělá, ale to je vlastně vysvětleno v jednom díle. Zbývá nám tak dopad na všechny okolo a k tomu jejich vlastní životy. Na to 6 dílů nestačí.     Nuda, nuda, šeď, šeď.