Smrt a další důkazy (2024) (seriál)

Velmi stylová, vypilovaná podívaná, zajímavé postavy, obsazení a ani to CGI vůkol nepůsobí otravně. Celkem dost zábavná detektivka v laskavém stylu Poirota či Columba, navzdory množství vražd. Pěkné outfity nejen Violett Beane a charismatický Mandy Patinkin se svým hlubokým hlasem. Potud vše super a nechápal jsem, proč má tak vycizelovaný produkt mizerných 60%. Směrem ke konci se, bohužel, už tak zbytečně natahovaný děj začne směrem k odhalení poněkud rozpadat a závěr působí celý strašlivě ustřeleně a jemně řečeno ukvapeně, jak kdyby přišel příkaz rychle to ukončit, ale nechat prostor pro případnou druhou sérii. Nějakých nejméně šest dílů na možná 90%, ale předposlední a hlavně poslední díl to hodně zazdil. Škoda. I tak ale dost příjemně strávený čas a pěkné herecké výkony.

Sugar - Olivia (2024) (epizoda)

To vypadá velmi noirově...přitažlivě.

Šógun - Andžin (2024) (epizoda)

Úvodní díl mě nijak neuhranul a celkem vážně jsem váhal, zda chci pokračovat. Ale kvůliva luxusní procentáži zde, jsem druhý díl dal - a nelituji, jsa zaujat a potěšen.

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Nezlobte se na mě, ale ty tři jsou z milosti. Night Country si zaslouží dvě. Jako samostatná nepříliš dobrá detektivla, budiž. Ale nálepka True Detective je smutnou komplikací a zbytečností. Celá série až na pár okamžiků selhávala skoro ve všech ohledech. Jediné plus ke obsazení zajímavé a herecky dobré Kali Reis. A jako zajímavost vidět po letech v roličce Ecclestona. Scénář a ve většině i provedení bylo navzdory zjevně nemalé snaze až obdivuhodně zoufalou nepovedeností.

Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

Hmno. Školácky naivní tlačení na pilu mystična, CGI je humpolácká až bolí oči (začít úvodní díl vizuální zoufalostí na úrovni dvacet let starého animáku od Disneyho, to chce obří dávku drzosti), nemluvě o sněhu, který by u seriálu z polárního kruhu neměl vypadat tu jako drcený polystyren, tu jak pěna z hasičáku. Samotný příběh je tak nezajímavý, že ani nemá cenu. Kam ta filmařina spěje, milé děti.