Čarodějka na koštěti (2016) (seriál)

Myslím, že tohle anime lidi hodnotí zbytečně kriticky, protože podle mého seriál svůj účel plní. Je pomalý (přiznávám že možná trochu nudný pokud binge-ujete), roztomilý, s moc hezkou animací a pohodovou hudbou. Takový typický japonský slice-of-life se špetkou fantasy. Opening trochu nanervyjdoucí, ale ending přiroste k srdci a postavy jsou taky fajn :)

Matky na tahu (2016)

Super odpočinková komedie, která mě začla zajímat už po shlédnutí traileru... Ale bála jsem se, že tam veškerá sranda skončí a film nic dalšího nenabídne - naštěstí jsem byla na omylu. Všechny tři hlavní postavy byly skvělé, zajímavé a celý (prakticky vyprodaný) kinosál při párty scéně v supermarketu hýkal smíchy. Zklamal mě akorát typicky americký happyend, kdy si všichni stoupali, tleskali a všechno dopadlo dobře. (spoiler?) (když už jsme u spoilerů, neměl by na to chodit nikdo, kdo ještě neviděl poslední dvě sezóny her o trůny)

Dáma v dodávce (2015)

Maggie Smith mám ráda, ale tohle byla děsná nuda. Proč to má dvě hodiny??

Správní chlapi (2016)

Jsou tam vtipné momentky, ale příběh mě moc nezaujal... Jednoznačně nejlíp napsaná mi přišla postava dcery Ryana Goslinga (jméno si nepamatuju) a taky pár scén, které dopadly úplně jinak než jsem čekala. Znova bych se asi nekoukala.

Honobono Log (2016) (seriál)

Miloučkých deset dvouminutových epizod soustředících se na vztahy. Úžasný artwork.

Geunyeoreul midji maseyo (2004)

Film je prakticky nesehnatelný - lituju času, který jsem strávila jeho hledáním. Za komedii se tady dá považovat asi pouze celkové zpracování. Postavy jsou na facku, nemohla jsem to ani dokoukat. Na to, jaké to má ohlasy, jsem vážně zklamaná.

Hledá se Dory (2016)

Když jsem se coby divák vcítila do nešťastné Dory, přišlo mi to místy spíš jako psychologický thriller pro děti. Málokdy se stane, že navazující film je lepší než původní... ale byla to skvělá nostalgie - plus ty 4* bych dala už jenom za chobotničáka.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Nápad super. Celkově tyhle zhororované klasiky podporuju a doufám, že jich bude víc... ale prostě tuhle knížku i filmy nesnáším, nemůžu je vystát. Dala bych 5* za originalitu, 3* za provedení a 1* za příběh.

Den mrtvých (1985)

Všichni na sebe ječí a mávají pistolema, aby si vzájemně dokázali, jací jsou chlapáci. Jediná zajímavá postava byl zombík Bub, kterému nešlo nefandit. Plus: hodně krve a vyhřezlých vnitřností, jinak blbost.

Warrior (2011)

Hodně dobré. Zápasnické filmy dokážou být nuda (aspoň pro mě), ale tady jsem ani nezaznamenala, že to mělo přes dvě hodiny a chtěla jsem víc. Taky konečně začínám doceňovat Toma Hardyho.