Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Dobrodružný
  • Drama
  • Fantasy

Oblíbené filmy (10)

Medvědí bratři

Medvědí bratři (2003)

Pamatuji si, jak mi před mnoha lety k Vánocům táta daroval originální DVD s názvem Medvědí bratři. Tehdy jsem byla ještě docela špunt. Po prvním puštění následovalo druhé zhlédnutí, pak třetí, desáté, třicáté.. a tak se to nějak kupí už mnoho let a mým oblíbeným filmem je tento snímek doposud. Měla bych možná říct, že jdou Bratři ve stopách Lvího krále, ale kdybych neznala čas zfilmování, tak bych byla schopná říci, že jde Lví král ve stopách Medvědů. Totální bomba, od začátku do konce. Dnes, když už jsem dospělá, tak vidím, že hlavní myšlenka/myšlenky jsou vyjádřeny tak, aby je pobraly i děti a dospělí aby si je zcela zamilovali pro svou jednoduchost. Netřeba snad říkat, že Collins je můj oblíbený zpěvák, Mancina borec a Tina Turner legenda. Jeremy Suarez je dokonalý talent, pro svou roli se hodí až geniálně. Je to jako sen se na to po těch letech dívat. 10 hvězd z pěti. Tak!

Papíry

Papíry (2012)

Nádherný příběh, nádherná hudba a fantastický originální vizuál. Kraťas předčící kvanta celovečerních filmů, ke kterému se pravidelně vracím. Jednoduché poselství beze slov, které mě vždycky dojme k slzám, a jako nadstavba a třešnička na dortu je to pro mě mmj. velmi osobní (nejen) vztahová alegorie. Vše, do čeho naplno investujeme z vlastní síly a energie se nikdy neztrácí, nikdy nemizí, vždy se nám to vrátí (byť v podobě, kterou ne vždy čekáme), i když už se zdá, že je všechno zbytečné a máme chuť se vzdát. Co doplnit víc? Snad jen: "Kde vůle, tam cesta."

Ink

Ink (2009)

One, two, three, four. Something's gotta stop the flow... 90% Jeden z nejúžasnějších filmů, co jsem viděla. Nízkorozpočtovost je mi jedno. Winans je génius. INK se prostě nestal jen filmem - stal se mým vnitřním rozpoložením.

Lví král

Lví král (1994)

Lví král je klasická disneyovská pohádka pro malé i velké. Jedna z těch, které se snad nikdy neomrzí. Animace naprosto božská, a ačkoliv jsem fandou moderních technologií a kvalitních 3D provedení, ta klasická 2D, převážně ruční technika mě bude vždycky bavit. Postavy skvělé, propracované, nemám tomu co vytknout. Klaním se, tímto snímkem mě Disney studio kladně poznamenalo po zbytek života. :)

V hlavě

V hlavě (2015)

Tak tohle je ovšem paráda. Do kina jsem šla naprosto bez předsudků, s pocitem "to bude další průměrný animák", ovšem můj dech byl vyražen po pár minutách a nevrátil se do samotného konce filmu. Ano, nevěřila jsem větám typu "Pixar je zpátky", ale nyní to musím poznamenat také. Snímek V hlavě dlouho nebude mít konkurenci. Film ale ve své myšlence rozhodně není filmem pro děti. Ty si užijí barvičky, ale dospělí si užijou gagy a skvělý podtón, který má základy v psychologii. Vše dává smysl. :) A to ani nepočítám, kolikrát jsem brečela dojetím a kolikrát smíchy... snad celých 102 minut. 100%

The Butterfly Circus

The Butterfly Circus (2009)

"Kdybys jen dokázal vidět, jaká krása může povstat z popela." Jeden z nejoblíbenějších kraťasů, ke kterým se i po víc jak 10 letech moc ráda vracím. V jednoduchosti je krása.

Křídla Vánoc

Křídla Vánoc (2013)

Podhodnocený film na ČSFD, ale za mě jeden z pokladů naší kinematografie. Originalita, vtip, pohádkovost... Dospělí lidé se svými přáními, avšak vystihnutí jako reálné postavy, žádné přízraky z říše fantazie. A přesto... je tam něco víc, nad čím je třeba se pozastavit...

Hook

Hook (1991)

Jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. A dodnes k nim patří. Díky němu jsem stále dítětem a vím, že existuje místo, kam se vždy lze jako dítě vrátit. Děkuju, Země Nezemě!

Vlkochodci

Vlkochodci (2020)

Tak tohle asi nemá chybu. Prostě moje krevní skupina po všech směrech. Pochybuji, že by mě Tomm Moore mohl někdy zklamat. Pokud milujete Tajemství Kellsu a Píseň moře, tak doporučuji, tohle je pro mě ještě o kousek výš, snad kvůli těm vlkům. :)