• Pohádka

Rocky Horror Picture Show (1975)

Po 40.rokoch som tento film videl prvý krát a hned ma uchvátil svojou svojskou atmosférou a hudbou.Réžia trochu pokulháva ale pre takú šialenosť nieje až tak dôležitá. Treba vidieť aj po toľkých rokoch.

Věc (1982)

Super klasika jeden z najlepších hororov aj z odstupom času. Výborná atmosféra ktorá je pre každý dobrý horor tak dôležitá. Ale tridsať rokou je dosť veľa aj pre tak vynikajúci horor akým Vec jednoznačne je najme sa to odzrkadľuje na efektovej stránke filmu. No zvukova stránka a to napetie zmazáva tento jediný nedostatok v ponímaní dnešného diváka.

Vyfič! (2009)

Divím sa takému vysokému hodnoteniu tejto takzvanej športovej komédií,ktorá zo športom nemá nič spoločného to že sa v nej preháňa banda postpubertálnych babeniek na kolieskových korčuliach má byť šport. Okrem toho Ellen Page ako rebelka moc neuveritelné a pritiahnuté za vlasy. Ako komédia pre nenáročného diváka môže byť pozerateľná po dobrom nedeľňajšom obede.

Interstellar (2014)

Fascinujúci film nie len pre fanúškou sci-fi žánru.Krásne audio-vizuálne podanie vťahuje človeka do deja, kde sa zžíva s hrdinamy. Ale aj krásne myšlienky bývajú niekedy nedotiahnute, alebo zdôrazńované častejšie než je nutné. Veľmi strohé vykreslenie katasrofz na zemi, ale o todôkladladnejšie opakovanie a vysvetlovanie javou dejúcich sa v dome. A však aj napriek nedostatkom film predčil moje očakavania. Krásna dvojitá dejová línia zem-vesmír, veľa krásnych citových kontrastov /rodina-otec/. Tento film sa oplati vydieť nielen jeden raz.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Dobré obsadená komédia,ale nemá nič spoločné okrem hercou z filmom šefovia na zabitie,tema je uplne iná. Slabší odvar z jedničky,ale stále ešte pozeraťelná komédia. Pár podarenýchvtipných hlášok a scén, no nič oslnivého,alebo prekvapivého. Dobre predvídateľný šťastný americký koniec.

Láska na kari (2014)

Dávno som nevidel taký príjemný,pohodový a daľeko od reality dnešných dní odtrhnutý film. Ako sa chudobný indický kuchtík a francúzska kuchtička k láske,sláve a bohatstvu za dva roky usilovnou prácou dostali. Hrany Ratatouille na príjemnú poobedńajšiu siestu.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Dráma alebo komédia ja by som povedal detsky film určený pre deti narodene v 60.rokoch. Nostalgický ladený pribeh o živote v socializme očami mladého chlapce hovorí detskou rečou o problemoch vtedajšej mladeže v pohraničnom pásme. Aj ked film sa snaži poukazovať na doležité stránky života ako ucta k starším,kamarádstvo,pomoc slabšim,ochrana slabšieho pohlavia a rodiny alebo zaporné vlastnosti ako je udavačstvo,potlačovanie slobodného názoru nie je zaujímavym príbehom pre dnešného mladého diváka. Úvodné čítanie ideovo odlišných vianočných slohových prác bolo na úvod filmu príjemným prekvapením škoda že sa dej filmu neniesol vpodobnom duchu. Presvedčivé herecké výkony detských predstaviteľov najme R.Labudu a jeho trochu pribrzdeneho kamaráta,samozrejme že aj pána Milana Lasicu dali tomuto slovenskému snímku punc lepšieho štandardu. Jeden z lepšich slovenských filmou na príjemné nedeľné popoludnie.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Najslabšia časť zo všetkých,veľa prázdnych reči a žiadna akcia alebo dobrodružstvo. Pri tak veľkom rozpočte by som očakával aspoń poriadnu vizualno-trikovú stránku filmu ked už nič inšie. Ale kde nič nieje ani smrť neberie. Cely dej filmu odohrávajúci sa vsilážnej jame a pár znovu sa opakujúcich prehistorických ruin stoji tak za prd ani to nie. Take alebo aj isto lepšie filmy točia amatéry z 1000x nižším rozpočtom .

John Wick (2014)

Bez veľkých potiaži by som tento film označil za blbosť roku.Akčny film bez akejkoľvek myšlienky,zápletky a deja. Chlapík ktorému zomrela žena,smúti a vyvraždi polovičku ruskej mafie kôli svojmu psíkovy. On vyviazne z povrchovými zraneniami. Kdo ma rád nezmyselné vraždenie na bežiacom páse ten má o zábavu postarané. Záver filmu vyznieva ako reklama pre ochrancov zmierat.