Madagaskar (2005)

Čekal jsem o hodně více a jediné co mě zaujalo byli některé povedené parodie a jedna roztomiloučka veverčička :-))), ale ta na tu parodii Planety opic fakt nemá a hláska tučňáků na konci ... to je slast. Ostatní v podstatě obyčejná nuda, která se snaží vytáhnout každou korunu z diváka a jeho touhy vidět hezký animovaný film s trochou vtipu. Nebýt babičky a tučňáků, moc bych se nesmál...

Mise (1986)

De Niro a Irons předvádějí úžasnou hereckou extratřídu při krásné Morriconeho hudbě. Ta je opravdu skvostná (a po letech musím říct, že její živá varianta, v rámci koncertní šňůry mistra, je ještě působivější). Režii Rolanda Joffého se v jeho mistrovském kousku nedá nic vytknout a působivá kamera předkládá pohledy na skutečnou přírodu. Pohled na náboženství, který si celou dobu okatě říká o svojí nadčasovost, ale daří se mu to. Škoda, že jde o tolik zapomenuté dílo...

Fred a jeho orchestr (2001) (seriál)

Francouzský film, který je lehce pozměněná Sestra v akci 2.

Utržený ze řetězu (2005)

Jet Li v nejlepší formě a Luc Besson, který tlačí Louise Leterriera mezi zajímavou "novou akční francouzskou režisérskou vlnu". Už jen, aby se slavný Luc chopil režie a dal vzpomenout na své schopnosti... Jet Li rozhodně nemá tak primitivní roli, jak se na první pohled zdá. Oscilovat mezi naprostým bersekerem a nevinně a naivním andělem není zrovna lehké. Skvělé bojové scény, skvělý střih, krásné flashbacky a moc moc dobří herci.

Bestie (1998)

Hrozná nuda o ničem a s nikym :-)

Četník v New Yorku (1965)

Četník v poddání Louise De Funese je geniální a nesmrtelný, ael díly s ním stárnou a některé nejsou tak kvalitní jako počátky série.

Kutil Tim (1991) (seriál)

Home Improvement rozhodně znamenal pro Tima Allena rozhodující nakopnutí do jeho slušné kariéry a kromě něj, se zde poprvé objevila i třeba Pamela Anderson. Dnes je seriál stále vtipný, ale už drží spíše pomocí nostalgie. Rychlost jeho stárnutí, humoru, i postav je bohužel příliš rychlá. Přesto kdo si čas od času rád nezavzpomíná na Tima a jeho show, asistenta a především souseda za platem? Pro představu o úspěchu sitcomu může posloužit rozpětí sledovanosti od 10,9 do 19,2 milionů diváků v USA.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Hrzánová jede, ale to je asi tak všechno... Nemam na divadelní inscenace asi vnímání :-)

Enigma (2001)

Snaha a dobrý nápad je cítit, ale výsledek je někde v půlce cesty, což je velká škoda. Mohlo tu jít o pořádný špionážský film z 2WW.

Dost (2002)

Ani zadek Jennifer Lopez nezachrání špatný film :-)