Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Druhý nejlepší film všech dob. První je Společenstvo. Škoda, že je těch Oscarů jen 11. Nic epičtějšího už nikdy nezažijeme.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Přestože se mi příčí dělit celek jménem Pán prstenů, tak jako se to příčilo Tolkienovi, když mu z ní udělali trilogii, udělám to. Dvě věže jsou v mých očích „nejslabším“ dílem „trilogie“. Jsou dle mého názoru až třetím nejlepším filmem na světě. Dávám jim o dvě hvězdy méně než Společenstvu. Bohužel je z těch 98 hvězd vidět zde na CSFD jen 5.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nebudu se opakovat a hodně to zkrátím. Tohle je a navždy bude můj nejoblíbenější film. Nemyslím v rámci trilogie, ale prostě všech dob. Čtyři Oscary jsou prostě výsměch. Tento film měl proměnit všech 13 nominací. Nemůžu psát dál, protože slovy se to vyjádřit nedá. Dokonalost dostala filmovou podobu.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Tento film je skutečně to nejhnusnější, co jsem kdy viděl. Maximální hodnocení nemohu dát kvůli tomu, že už si nikdy nedám můj dříve oblíbený pudink s malinami, aniž bych se nepoblil.

King Kong (2005)

Než kdokoli začne tento film hodnotit, měl by se podívat na původní verzi z roku 1933. Jacksonův remake nám přináší to, co přinášel původní film divákům tenkrát. Kritizovat film za příliš mnoho monster, nulový děj a někdy přeplácané efekty je tedy nesmysl. Jedinou věc, kterou lze namítat, je délka. Je to na rozdíl od původního filmu prostě moc dlouhé. Pátá hvězdička patří Andymu Serkisovi.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Newell je prostě rutinér. Cuarónův odchod ze série byl pro HP tím nejhorším, co ho mohlo potkat. Nebo ne? Možná že ještě větším průšvihem je odchod Williamse, který měl plno práce se SW a Spielbergem. Po Princi dvojí krve nejslabší díl HP.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Jednoznačně nejlepší díl. Cuarón posunul HP úplně někam jinam. Atmosféra je opravdu temná, Williams dokazuje, že je nejlepším skladatelem současnosti, triky jsou už na slušnější úrovni a prostě je to celé o třídu lepší. Nevím co k tomu říci více, abych se neopakoval. Snad jen to, že trojka nijak neovlivňuje mé hodnocení předchozích dílů, které jsou určeny pro mé mladší já.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

O něco lepší než první díl. Uznávám, že je možná až příliš rozvleklé, ale protože jsem na tom vyrostl, nemůžu hodnotit jinak.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Když vidím, co se pro děti točí dnes, myslím si, že lépe úvodní film dopadnout nemohl. Některé triky jsou sice i na tu dobu slabší, ale hlavní je atmosféra. Poprvé jsem to viděl jako smrad, který přelouskal první HP knihu, takže to možná hraje v mém hodnocení nějakou roli :-D

Gravitace (2013)

Gravitace pro mě byla fyzickým zážitkem. Nekonečně dlouhé záběry a pohledy ze skafandru dávají člověku pocit, že je skutečně tam. Je to jeden z mála filmů, u kterého má 3D nějaký smysl. Tak jako Avatar potřebuje Gravitace velké plátno IMAXU.