La Morte vivante (1982)

Má to několik opravdu pěkných gore momentů, ale to je tak všechno. Pokus o hlubší myšlenku je zcela zjevný, ale její působivost je úplně zabitá tupoučkým scénářem a otřesnou režií.

Pekelná noc (1981)

Když se podíváme, co zvláště v roce 1981 kolem vznikalo, je toto jeden ze slabších zástupců žánru. Vraždy nejsou nijak nápadité natož brutální a film dost zabíjí stopáž, která s ohledem na námět mohla být v pohodě o 20 minut kratší. Snad jen atmosféru to má místy slušnou.

Večírek (2021)

Nikam nevedoucí blábolení. Je to asi jako kdybyste se snažili někomu vyprávět vtip, který vymýšlíte za pochodu a po 80 minutách si uvědomili, že se žádné pointy nedoberete. Vzdáte to a prdnete tam závěrečné titulky. Přitom kdybyste to ukončili po 10, 25 nebo 45 minutách, efekt by byl stejný, jen váš posluchač by netrpěl tak dlouho.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Z tohoto dílu Spider-Mana mám dojem, jako by nevznikl pod značkou Marvel/Sony, ale spíše v produkci Netflixu - tzn. vzít velkou hromadu peněz, dobrý námět, obstarat si herce (v tomto případě zvlášť důležitý aspekt) a pak to natočit tak líně, jak to jen jde! Z dobrého námětu nevzešel nijak zázračný scénář (a mohl); akce nebyla nijak kulervoucí (a mohla být); využití víceméně všech předchozích záporáků - to není spoiler, jsou v traileru - trestuhodně nevyužito (a že to mohla být velká paráda). Dokonce se to snaží pracovat s nějakou osudovostí a emocemi, ale příliš to nefunguje - např. Nolanův Batman je v tomto ohledu o několik pater výš. Zkrátka toto měl a chtěl být ultimátní Spider-Man, ale skončil na půli cesty. 50% + 10% za fajn nostalgickou druhou polovinu.

Cizí oči (1981)

Chvilku Okno do dvora, chvilku Čekej do tmy, úchylný vrah bez motivace a celé zabalené do pěkné slasher atmosféry 80. let (nejblíže to má patrně k Maniakovi).

Zhoubné zlo (2021)

Na trailer koukejte kolikrát chcete a stejně vás nepřipraví na to, co dostanete. Tohle je multi-subžánrovo-hororová jízda. Velmi jemný SPOILER: Malignant je Basket Case pro 21. století :-)

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Nechápu, co dělá v žánrovém označení horor, který tam není zastoupen ani vteřinu. Příběh absentuje a jen se tu plynule přeskakuje z jedné místnosti do druhé. Na této úrovni to vlastně funguje celkem dobře. Únikové sekvence jsou napínavé, řemeslně slušně provedené, ale film nenabídne vůbec nic navíc.

Zelený rytíř (2021)

Tušil jsem do čeho jdu a nečekal jsem tradiční hrdinskou fantasy. Přesto jsem se neuvěřitelně nudil. Naprosto neopodstatněných 130 minut. Jediné co tam za něco stojí, je velmi pěkný vizuál, což je asi jediná věc, díky které jsem vydržel do konce.

Mortal Kombat (2021)

Fatality fajn, ale zas tolik jich nebylo; herci strašný, ale to k tomu asi patří; choreografie soubojů dost průměrná (John Wick či chlapci z Raidu jsou o řádný kus jinde) a finální souboje tak nějak splynuly se všemi předchozími, takže mě film na konci vyplivl s pocitem "to je jako všechno?". Skrz naskrz průměr, ale vidět se to dá.