Grounded: Making The Last of Us (2013)

Velmi zajímavě natočený “dokument” o tom, jak vznikalo do detailů propracované umělecké dílo.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Opět další krásné dílo od mistra Miyazakiho. Škoda,že jich není víc, chtěl bych se dívat každý den znovu a znovu na Cestu do Fantazie,Princeznu Mononoke,Zámek v oblacích,Naušiku,Laputu…. toto jsou opravdu neskutečně krásná díla.

Porco Rosso (1992)

Nechci psát pořád to samé k Miyazakiho filmům ale opět originalně krásný a emotivní snímek s perfektně zpracovanými detaily. Česká vlajka při souboji, obrovské plus! Hláška ,,Lepší být prasetem, než se stát fašistou” je taktéž perfektní. Ghibli motor do letadla, hudba. Vše tak typicky krásné..

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Další krása od mistra Miyazakiho! Je až neuvěřitelné, kolik nádherných a naprosto senzačních záležitostí do detailů vyšperkovaných vytvořil! K tomu dokonalá hudba kterou složil mistr Hisaishi dělá z tohoto snímku jeden z mých nejoblíbenějších. Je to dokonalé. Děkuji za další životní zážitek!

Tokio! (2008)

Líbila se mi akorát poslední povídka, jinak mě to absolutně vůbec nezaujalo. Nic mi typ těchto filmů neříká.

Tři dny ke svobodě (2010)

Konec filmu mě trochu zklamal. Upřímně se nemohu rozhodnout jestli 3 nebo 4. Každopádně zajímavý nápad pro film.

Havran (2012)

Čekal jsem blbost ale musím říct,že je to dosti poutavý a zajímavý film. Mě se to dosti líbilo. Doporučuji shlédnout. Osobně mě celkem překvapuje jeho nízké hodnocení.

Tenkrát na Západě (1968)

Hudba naprosto dokonalá, jak už to bývá u Morriconeho zvykem. Ač westerny nemám rád, toto jsem si povinně musel pustit. Má to hloubku a sílu. Typický Leoneho nádech. Super klasika!

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Příjde mi to trochu jako pokus o přiblížení se stylu Sergia Leoneho, kterého Tarantino obdivoval. Pro mě bohužel zklamání. V kině jsem se spíše nudil a celý film čekal, že se něco stane. Člověk samozřejmě musí mít očekávání když se setkají dva velikáni jako Di Caprio a Pitt a jako bonus k tomu krásná a úžasná Margot. Osobně se mi líbila akorát poslední scéna, jinak jsem se u filmu opravdu dost nudil. Moc se mi nelíbil, podobně i jako Vlk z Wall street ale to už je o chuti každého. 100 lidí, 100 chutí.