Thor: Temný svět (2013)

Je to asi na stejné úrovni jako první Thor. Vizuální efekty se sem hodí a není to až moc přeplácané, tedy kromě závěru kde musí být zničující souboj, který zničí vše okolo. Líbí se mi to hlavně kvůli příběhu, který se rozvine zajímavým způsobem.

Soumrak mrtvých (2004)

Tahle dvojička mě opravdu dostává. Už U konce světa se mi líbilo, ale tenhle kousek je pecka. Co víc dodat, je to vtipné od začátku až do konce a konec opravdu potěší.

Obhájce (2011)

Matthew se mi jako právník dost zamlouvá. Ikdyž je to jedna kapka v moři Mattovo úspěchů, bylo to příjemné překvapení. Jako právník dostane do rukou případ, který na první pohled vypadá zcela prostě. Ve chvíli zlomu, kdy se zjistí, ze zazobanej parchant, který si najal Matta to ve skutečnosti všechno udělal, to vypadá, ze Matt sklopí uši a bude hrát špinavou hru. Pořád tam ale něco tušíte, jako by to byla nějaká bomba a ono jich na konci přijde hned několik. Jednak Matt vyseká spratka ze znásilnění, ale zároveň mu prišije vraždu. Vypadá to na konec, ale hajzlíka pustí a on si to jde vyřídit, ale to by mu nesměl stát v cestě Matt. Zavolá si na něj bandu svých vousatých zákazníků a ty ho pošlou rovnou do márnice. Zase to vypadá na konec, ale objeví se maminka chlapečka a střelí Matta rovnou nad koule. Ten vytáhne bouchačku a zasadí to babi rovnou na játra. Je to povedený snímek, který mile překvapí.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Začalo to jako klasické sobotní posezení u televize, ale skončilo to úplně jinak. Film se tváří jako jedna z těch sci-fi hovadin dokud malého Davida nenechají samotného v lese s medvědím robotem Teddym. Od té vás film zaplavuje vlnami pocitů, které se stupňují až do samého konce. Celý film na mě udělal velký dojem a to hlavně konec celého příběhu.

Čistá duše (2001)

Jeden z filmů, které vás zahltí pocity a donutí vás zamyslet se sami nad sebou. Nejsilnější film co sem kdy viděl a to jen díky brilantnímu výkonu Russella Crowea.

Kult hákového kříže (1998)

Film, který ukazuje na jeden z nejzávažnějších globálních problémů a tím je rasismus. V Americe je zaměřený hlavně na černochy a u nás zas na cikány. První polovinu filmu si řikáte, že byste s těma negrama udělali to samý, ale druhá půlka vám dá přes hubu a to je hlavně to co si z toho odnesete. I když cikány nesnášíte a oholíte si hlavu, abyste to všem ukázali, tak vždycky se najde jeden, kterej není ten přičmoudlík, co krade televize a nadáva všem bílejm do sviní. Je to slušnej a hodnej človek a i když ho chcete nenávidět, tak nemůžete. To je to, co vám chce tento film ukázat a daří se mu to. Jasná kultovka.

Mstitel bezpráví 2 (2014)

Až na pár vtipnejch scének mi to připadá jako béčko s Chuckem Norrisem plus otřesný vizuální efekty. Dvě hvězdy za herce a občasnej úsměv.

Requiem za sen (2000)

Tenhle film je čistá deprese podávaná nitrožilne. Na předpis každýmu kdo chce skončit s drogama. Pro ostatní jen když chtějí spáchat sebevraždu.

Neporazitelní (2013)

Film je něco mezi Rockym a Warriorem v asijském balení s nudlemi. I když je to sportovní drama, tak obzvláště v první polovině filmu se opravdu nasmějete a to nejen kvůli třeskutě vtipným asijským dialogům. Vše se však zvrtne když mistrův padawan dostavá nakládačku a musí na kryplkáru. Od té chvíle jde vše z kopce a pan Hubeňour se rozhodne, že po letech opět vstoupí do ringu, aby dokončil, co jeho učedník začal. Všechno končí šťastně a já mám dobrý čtyřhvězdičkový pocit.

Bahno z Mississippi (2012)

Opravdu povedený film, který zaujme svým příběhem. Postupně se odkrývají příběhy jednotlivých postav a vy se s nimi víc a víc sžíváte. Všechno začíná když dva chlapci potkají na ostrůvku chlapíka jménem Mud. Když zjistíte jaký je celý příběh tohoto muže a dvou chlapců, tak už vás nezajímá nic jiného než jak to celé skončí. Samozřejmě celé drama je zakončené hepáčem i když to do poslední minuty vypadá úplně naopak.