Polda - Odpal (2024) (epizoda)

Žáby a především prostředí golfového hřiště oživilo jinak mdlý případ mrtvého muže.

Česko na drogách (2024) (seriál)

Další povedený počin ČT! Akorát mi připadá trochu nešťastné to rozdělení na 6 krátkých dílů. Kdyby to mělo 3 pořádné a plnohodnotné díly, dávalo by to větší smysl. Cyril Dobrý je za mě skvělá volba a už v seriálu Zrádci byl skvělý a to samé platí i zde, má příjemný hlas a hodí se sem. Osvěty o drogách není nikdy dost, a když se k tomu přidá i působivý vizuál pořadu a sympatický Cyril Dobrý, který má potenciál zaujmout všechny věkové kategorie, jedná se za mě o fajn jednohubky o této problematice, i když bych raději uvítal ucelenější koncept. Byl bych vděčný kdyby se i nadále dávalo více prostředků na osvětu, což se i díky tomuto počinu děje, a já jsem za to rád.

Česko na drogách - Cesta z pravěku (2024) (epizoda)

Poslední epizoda přinesla několik řešení, jak bychom se měli k tématu drog chovat, respektive jak o tomto tématu mluvit i na veřejnosti. Zákazy nikdy nepřinesly nic dobrého, a i já si myslím, že spíše než veškerá zakazování by bylo lepší dávat více prostředků na osvětu, což se i díky tomuto počinu děje a já jsem za to rád.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

K první sérii se po letech určitě někdy vrátím, ale druhá tvrdě narazila a vařilo se z vody. Nesedne to všem, a i té vychvalovanější první sérii chvíli trvalo, než se pořádně rozjela.

Dobré ráno, Brno! - Série 2 (2024) (série)

S druhou sérií to je jako na houpačce. Některé díly připomínají starou slávu z první série, ale většina z nich působí jako generátor náhodných slov co nedávají hlavu ani patu, a když k tomu připočtu naprosto otřesné finále, vychází mi z toho podprůměrná podívaná co možná ani nemusela vzniknout. Za mě zklamání.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2024) (epizoda)

Myslím že finále naprosto koresponduje s tím, co jsme viděli v posledních epizodách. Tedy nesourodá slátanina, která nemá hlavu ani patu. Tady ani Jirka Lábus nepomůže. Doufám že žádné pokračování už nebude. Takto zmrvit nadějný pohodový seriál se jen tak nevidí.

Messi's World Cup: The Rise of a Legend - Le Poids d'une nation (2024) (epizoda)

Nizozemsko - Argentina. Pokud v programu jakéhokoliv mistrovství světa uvidíte tento zápas, můžete si být jistí, že v něm nebude nouze o hádky, góly, emoce a provokace. Tento díl se tak detailněji dívá na ty nejvýznamnější bitvy těchto dvou zemí včetně té nejdůležitější v roce 2022. Dodnes si na ten zápas pamatuju a zde byl sestříhám naprosto bravurně se všemi kontexty i následným Messiho rozhovorem, kde si to s Holanďany ještě vyříkává v útrobách stadionu.

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Na naše poměry kvalitně odvyprávěný a především bravurně natočený počin, který se se svou originální kamerou, střihem a režií odpoutává od zašedlého českého seriálového odpadu. Nenechte se zmást bílým pláštěm na úvodním obrázku, tohle není ordinace. Seriál představuje neokoukané tváře (Březina, Malá) i sázky na jistotu (Bartoška, Řezníček) a všichni hrají absolutně skvěle. Postava již zmíněného Jiřího Bartošky vnáší do seriálu úplně nový náboj a jeho postava s divákem žije až do poslední epizody. Povedlo se zde odvyprávět neskutečně silný příběh, který se v naší společnosti pojí jen s tím nejhorším - se smrtí. A přitom stačí tak málo, a můžeme zasaženým osobám neskutečně pomoct. Za mě jednoznačně seriál roku 2024 (ano, nic lepšího už v roce 2024 v ČR určitě nepřijde, za tím si stojím).

Smysl pro tumor - Epizoda 8 (2024) (epizoda)

Dalo se to snad zakončit lépe? Smekám a házím zasloužený pětikvalt. Mimořádný projekt si zaslouží mimořádné hodnocení.

Sedm schodů k moci - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Tak konečně se to začíná opět zamotávat a od teď bude každý další díl víc pikantní. Novinář dostal sice přes čuňu a slibuje že už bude hodný, ale z jeho výrazu je jasné, že až bude mít jakoukoliv příležitost Aničku podrazit, vychutná si to. Perfektní díl.