Will Smith - od prince ke králi (2021)

Celé to působí jako takový flex na Willovu kariéru. Cením ale, že se zde zmínily i ty snímky, které skončily v propadlišti dějin. Ale nemůže se prostě vše povést na první dobrou. Já Willa nejvíce žral ve Fresh Princovi a Já, legenda. To jsou pro mě nezapomenutelné role. Dokument mě jakkoliv neurazil a naopak jako shrnutí jeho bohaté kariéry to bylo fajn. Jen ten jeho syn mi není moc sympatický a nejde v otcových šlépějích - výjimkou je jen film Štěstí na dosah, který si střihl právě se svým otcem.

Identita - příběh českého grafického designu - Každodennost (2024) (epizoda)

Za mě skvělá epizoda, která mi po minulých sedla daleko více. Je škoda že se bankovkám nevěnovalo více času, protože téma by to bylo na delší čas, než jen na pár minut. Když už jsme u těch restaurací, taky jsem čekal že se u nich zastaví déle, než jen že opraví ceduli na ulici, která byla dle mého názoru dobrá i před úpravou. A jak vypadají loga hypermarketů či fast-foodů? Daří se jim nedělat z veřejného prostoru mišmaš? Škoda že se díl nevěnoval i tomuto. Dalo se z toho vytřískat daleko více, ale svůj účel to splnilo. Naopak poslední část dílu mě minula.

Ona (2013)

7/10. V roce 2013 nikdo nemohl tušit, jak moc aktuální toto téma za pár let bude. Vztah mezi osamělým člověkem a OS, který chvílemi vezme za srdce a donutí Vás zamyslet se nad současnou i budoucí generací lidstva.

Česko na drogách - Závislá společnost (2024) (epizoda)

Za mě asi nejslabší díl ze všech viděných. Nepřineslo mi to nic, jen subjektivní názory několika adiktologů. Předešlé díly byly lepší a kdyby byl celý projekt celistvější, bylo by to lepší.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 6 (2024) (epizoda)

Tak po těch 2 slabých epizodách konečně díl, u kterého jsem se naprosto upřímně uchechtl. Z rodinné večeře šlo teda vytřískat daleko víc hlášek a vtipných momentů, ale linka okolo všežravé maskérky to zachránila aneb karma je zdarma.

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

7/10. První polovina filmu naprosto skvělá, královsky jsem se bavil a esteticky si užíval každou scénu. Druhá polovina už mě tolik nebavila a byla na můj vkus až moc přímočará a plytká. Nově chopení želváci ale můžou v dalších filmech překvapit a kvalita může jít nahoru. Bavil mě i český dabing, ke kterému bych měl jen malou výtku. Mladá generace už nebude vědět kdo je (byl) Vojta Dyk nebo Vondráčková, a proto bych pro příště nechal při vtipech překlad trochu víc aktualizovat za novější interprety a pro mladší ročníky více známější jména. Jinak se dabing povedl. Na želvácích se mi mj. líbí ta dravost a mladická nerozvážnost a samozřejmě jejich přitroublý humor, který v žádném případě nesedne všem, ale myslete na to, že to je film pro mladé, a těm se to líbit bude. Za mě spokojenost a film s čistým svědomím doporučuji.

Sedm schodů k moci - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Divácky to na mě nefungovalo tak dobře jako předešlé dva díly, ale posun v příběhu (v kariéře) jde vidět a zahrané to bylo taky dobře, i když Měcháček jako arogantní zmetek mě v minulém díle bavil více. I proto si ode mě "třetí schod" odnáší tři hvězdy.

Smysl pro tumor - Epizoda 6 (2024) (epizoda)

Skvělý a lidský Jirka Bartoška. Nic víc k tomuto dílu ani nejde napsat. Samozřejmě že to má několik nereálných a v realitě nevídaných věcí, jako třeba že si pacient klade podmínky léčby, ale je to seriál - kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Zajímavé že v ordinaci podobné praktiky nikomu nevadí a tady jo. Za mě velice emotivní díl.

Gen V (2023) (seriál)

Srovnávat to se svým věhlasnějším bratříčkem je prostě špatně. Gen V se ho nesnaží napodobit, naopak se snaží vyprávět svůj originální příběh, akorát s "teen" postavami. I přes to je ale děj v Gen V s The Boys  provázanější víc, než většina fanoušků ze začátku očekávala, což kvituji. Seriálu pomáhá i fakt, že postavy nejsou tupé chodící ovečky bez mozku, a to co dojde divákovi, dojde i postavám v seriálu. Vaší pozornost si Gen V jednoznačně zaslouží.

Gen V - Season 1 (2023) (série)

Srovnávat to se svým věhlasnějším bratříčkem je prostě špatně. Gen V se nesnaží napodobit The Boys, naopak se snaží vyprávět svůj originální příběh, akorát s "teen" postavami.  Když si lidé v komentářích stěžují, že spousta věcí zde není reálných a nedávají smysl, tak i v The Boys jich hned několik napočítám a nějak extra to tam nikomu nevadilo. Oceňuju několik pomrknutí na závěr 3. série Bandy a celkově to do sebe všechno moc hezky zapadá. Děj v Gen V je s The Boys provázanější víc, než většina fanoušků ze začátku očekávala, což kvituji. Seriálu pomáhá i fakt, že postavy nejsou tupé chodící ovečky bez mozku, a to co dojde divákovi, dojde i postavám v seriálu. Závěrem jen dodám, že se jedná o pohodovou oddychovku, která si drží své tempo a zkracuje nám fanouškům čas před další sérií svého slavnějšího bratříčka. Tvůrci si tak krásně vytvořili cestičku jak pro 4. sérii The Boys, tak pro další sérii tohoto seriálu, který se bude v dlouhodobé časové linii střídat s Bandou. Vaší pozornost si Gen V jednoznačně zaslouží.