Mariupol: Očima obyvatel (2022) (TV film)

Nebudu zde hvězdičkově hodnotit to utrpení, kterým si musí nejen obyvatelé tohoto města procházet, bylo by to neetické. Dokument zkrátka ukazuje realitu takovou, jaká je, a mrazí z toho po zádech a je mi lidsky zle z toho, co ten sousední stát dělá.

Muž jménem Otto (2022)

8/10. Uvěřitelná lidskost. To si odnáším z tohoto filmu. Tom Hanks si rok po Elvisovi zahrál v dalším skvělém filmu. Nafrflaný a na všechno věčně naštvaný bručoun O.T.T.O. se Vám vryje pod kůži a budete s ním prožívat každý flashback do minulosti (které jsou mimochodem skvěle natočené a zahrané) a každý důležitý moment v jeho životě. Nebudu spoilerovat, knihu jsem nečetl a byl jsem mile překvapen.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Podtrhávám komentáře vyzdvihující tento díl za zatím nejzdařilejší. Osobně mi sedl jak humor, tak i děj. Škoda že až ve 4. epizodě jsem si k postavám našel cestu. Tady vidím velký nedostatek slabého až odfláklého začátku.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Je vidět, že jakmile se objeví ve filmu/seriálu intimnější chvilka mezi muži, pro některé frustrované uživatele ČSFD to představuje rozrušení jak červený hadr pro býka při býčích zápasech ve Španělsku. No naštěstí jsou tu i objektivnější uživatelé, kteří se spíše zaměřují na příběh seriálu nebo na práci s kamerou, která dosáhla v tomto dílu svého absolutního majstrštyku. Sám přiznávám že bych některé scény zkrátil nebo předělal, ale to nic nemění na tom, jak úchvatně se seriál zaměřuje na jednotlivé postavy a dotvořuje si linky mezi nimi. Byla to zajímavá odbočka a už teď se nemůžu dočkat na další díl.

Fabelmanovi (2022)

Neuvěřitelně příjemný snímek, na který je radost se dívat. Cítil jsem se při sledování neskutečně uklidněný - ať už kamera, střih nebo herecké výkony jsou absolutně bravurní. Jedná se bezkonkurenčně o jeden z TOP FILMŮ roku 2022, ne-li vůbec nejlepší.

Všechno, všude, najednou (2022)

Neskutečně dokonale promyšlený film plný cest do multiversů a šílených nápadů. S tímto si musel někdo dát strašnou práci, aby to všechno dávalo smysl. Hlavní hrdinka filmu a její představitelka podaly opravdu úctyhodný výkon. I přes to je pro mě film nařachaný průměr a je mi naprosto jasné, že při mém dalším zhlédnutí změním počet hvězd na 4, protože kvalita tohoto typu filmu roste se zpětným zhlédnutím.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Daleko lepší než ty první dvě nudy předtím, ale furt to pár dobrých hlášek a momentů nevytáhne z průměru.

Prezidentský duel (2023) (pořad)

Asi nejlepší debata co jsem doposud viděl. Probralo se spoustu témat a každý divák si sám vyhodnotí, komu hlas dá.

Drive My Car (2021)

Hodně komorní film, jehož největší silná stránka jsou debaty mezi hlavním hrdnou a jeho řidičkou. Mně osobně film moc nesedl, většina scén mi připadala delší než by měla a celkově se z toho dalo vymáčknout více potencionálu.

Kruh (2002)

Jedná se o naprosto kultovní horor, kterému k dokonalosti chybělo jen chytřejší zakončení.