Echo - Tuklo (2024) (epizoda)

Když si čtu některé komentáře ostatních uživatelů, tak si říkám jak málo stačí některým Mrvel ovečkám k 5 hvězdičkovému hodnocení. Ale co už... Seriál si stále drží tu stejnou laťku jako na začátku, baví mě to sledovat, ale to je asi tak všechno. Do 3 dnů od mého binge-watchingu na ten seriál zapomenu, a ten poté (jako většina MCU tvorby v posledních letech kromě Lokiho) spadne do propadliště seriálových dějin. Akční pasáž v bruslařském centru byla působivá, ale že bych si z ní sedl na zadek to zas ne. Ten konec byl pro mě až směšný, jak tam na sebe čuměli jak Bulhaři do mlátičky. Takže jak hlásal nápis na zdi: MAKE AMERICA SKATE AGAIN!

Echo - Lowak (2024) (epizoda)

Moje obavy zda to Maya dokáže ustát byly liché. Má skutečně co nabídnout a většinu epizody táhla ona za ten silnější konec. Ostatní postavy mě kromě Biscuitse absolutně nezajímají a ten lakrosový začátek byl takový meh... Bojím se u tohohle seriálu nějakého přeplácaného finále, jako tomu bylo třeba u WandaVision nebo u ostatních ze začátku dobře se vyvíjejících MCU seriálů. Snad se ničeho takového už nedočkáme.

Echo - Chafa (2024) (epizoda)

První díl se (například v akčnějších pasážích) snaží navodit pocit Netflixovského Daredevila a seriálů okolo, avšak působí spíše jako levnější kopie z Wishe. Úvod nebyl v žádném případě špatný, ale trochu se obávám co nás čeká v dalších dílech. Jestli je Maya opravdu tak zajímavá postava, aby zvládla utáhnout celý seriál. Laciné cameo Daredevila mi přišlo spíše k smíchu než abych si řekl "oh ano, tohle jsem chtěl vidět".

Události v kultuře (2013) (pořad)

Dobré informace o i nadcházejících koncertech, nových filmech, videoklipech nebo představeních. Zkrátka takový informační zdroj pro kulturní zážitky. Sympatičtí moderátoři jsou zárukou kvality.

Chudáčci (2023)

8.5/10. Skvělá, bizarní, šílená a originální podívaná - zkrátka nezapomenutelný divácký kino zážitek. To vše si odnáším po této projekci. Emma Stone po skvělém seriálu The Curse září i na filmovém plátně jako Bell Baxter. To zasazení, kostýmy, kreativita - byla radost se na ten film dívat. Zároveň tak promakaný "character development" jsem už dlouho u žádného filmu neviděl. Zlatý globus nedostala jen tak pro nic za nic. Všechny ostatní postavy jsou naprosto skvěle napsány a hlavně zahrány - W. Dafoe je v roli Boha nezapomenutelný a svým obličejem mi hodně připomíná Mickeyho Rourkea ze Sin City. I Mark Ruffalo se vyšvihl a žárlivého a úchylného pedanta zde hraje přesvědčivě. Ta originalita a tvůrčí genialita z Grayovy předlohy byla do filmu krásně přenesena. Nejvíc mě bavila zmutovaná zvířata u "Boha" na zahradě jako třeba husa v těle psa. Problém mám s druhou polovinou filmu, kde se dle mého až moc dlouho strávilo v Paříži a některé scény v bordelu byly až moc na sílu a zdlouhavé. Naopak úplný závěr filmu utekl až moc rychle a zasloužil by si dle mého větší péči. Připadal mi až moc unáhlený a zkratkovitý. Ale možná to je výtka, kterou spraví další projekce. Takže moje doporučení: MAZEJTE DO KINA!

Adikts (2024) (seriál)

Velké zklamání. To co slavilo úspěch v Bangeru už zde moc nefunguje. Petr Uhlík až moc připomíná Marsella Bendiga, ale na druhou stranu je stále tím největším tahákem celého seriálu. Většina postav v seriálu mi vyloženě nevadila, ale že bych si je za těch 6 epizod oblíbil/zapamatoval, to teda taky ne. Audiovizuálně se jedná (spíše v první polovině seriálu) o něco originálního a kreativního, což je na malém českém rybníčku stále nezvyklé. Povedený výběr hudby (cením remixnutého Miro Žbirku). Škoda té druhé poloviny, která se strašně táhne a po dějové stránce  je to podle mého strašně nedodělané a hloupoučké. To co sráží celý seriál do kolen je taky slabý scénář. Adikts je ten příklad seriálu, kde trailer na něj je lepší než seriál samotný. Za zmínku ale stojí aspoň 2. díl (Zkratky), který je asi tím nejlepším, co seriál může nabídnout. Zbytek působí jako promarněná příležitost, šlo to udělat daleko lépe. Na druhou stranu jsem rád, že podobné projekty vznikají, ale tvářit se že jsou bez chyby a že bychom s nimi měli být spokojení? To zas taky nechci.

Adikts - Průvodci (2024) (epizoda)

Tak tu máme konec seriálu. Zda je zdařilý či ne, to si každý řekne sám. Dvě věci jsou ale jisté - DROGY JSOU ZKRATKY a Petr Uhlík bude hodně žádaný herec. Snad neskončí v ulici, v ordinaci, v zoo nebo v podobných sr*čkách pro masu. (pozn.: V Ulici i v Ordinaci si Petr Uhlík v minulosti zahrál když byl ještě malý kluk, tak snad se odrazil ode dna a nikdy ho tam už neuvidíme).

Adikts - Nespalme to krásné v nás (2024) (epizoda)

Tak nakonec se v seriálu objevil i Langoš. Sice na pár vět, které ale Maxe v budoucnu poznamenají. Vykresleno je to teda hodně bídně. Celá druhá polovina seriálu na mě působí strašně sterilně a už i ta hravost co zdobila úvodní díly z toho vyprchává. Tady ale zas chápu že začátek byl tak "hravý" právě kvůli užití drog a následné ukázce toho, jak to vypadá když si "dáte".

Adikts - Shit happens (2024) (epizoda)

Petr Uhlík se strašně snaží napodobit Marsella Bendiga z Bangeru, ale snaží se až moc na sílu. I tak je ale jeho role asi to nejlepší na celém seriálu.

Adikts - Superpowers, dědek (2024) (epizoda)

Už se z toho stává hodně bizarní komedie, což pro některé diváky nemusí být na škodu. Pokud je cílem projektu lidi od drog odlákat, připadá mi že to má spíš opačný efekt.