Columbo - Vražda, kouř a stíny (1989) (epizoda)

Zde jsem Columbovi hodně fandil, aby vraha usvědčil a pokud možno, tak mu zatýkání pěkně osladil...Standartně dobrý díl.

Columbo - Columbo jde pod gilotinu (1989) (epizoda)

Columbo nahlédne i do světa magie, fíglů a telepatie...a to s noblesou sobě vlastní. Závěrečné usvědčování nemá chybu. Plný počet hvězd.

Útěk ze Sibiře (2010)

Nemusím příliš váhat a dávám nejvyšší hodnocení. Tvůrci si pro diváky připravili příběh založený na skutečné události, což u mě automaticky zvyšuje výpovědní hodnotu různých scén, ale pochopitelně i celého filmu. Colin Farrell zde předvádí obdivuhodný výkon a jeho role je rozhodně nejzajímavější ze všech. Ed Harris je tu sympatický, leč málo zajímavý a o ostatních charakterech postav ani nemluvím. Přesto jsem se s hrdiny dokázal sžít a jejich dlouhé putování za svobodou ve mně zanechalo nejednu stopu. Děj je dekorovaný záběry na nádhernou přírodu a doprovázen příjemnou hudbou. Je mu vlastní také několik silných okamžiků, z nichž bych vyzdvihl alespoň dva. Záběr na bránu na sovětsko-čínské hranici a závěrečný "kaleidoskop" od roku 1945. Našel bych však i další...Přiznám se, že jsem od Útěku ze Sibiře čekal zhruba tolik, kolik jsem dostal. Možná je trochu škoda, že hned na úvod se dozvíme, jak film vlastně dopadne..tím je snímek ochuzen o větší napětí.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Leonard Hofstadter, Sheldon Cooper, Penny, Howard Wolowitz a Rajesh Koothrappali. Jádro celého seriálu, které je natolik zábavné, kontrastní a sympatické, že si je nelze neoblíbit. Leonard a Howard mi od začátku padli do noty a jejich oblíbenost se stále drží a neklesá. U Sheldona, Penny a Raje byly sympatie proměnlivé, ale čím víc epizod jsem viděl, tím více jsem si všechny oblíbil. Zejména u Raje bych podle úvodních dílů nečekal, že se stane moji oblíbenou postavou. Sheldon se svým autisticky strukturovaným životem, nepoužitelností do běžných životních situací a nezměrnou inteligencí, je nesmírně zábavný prvek celého sitcomu. Penny. ... Penny. ... Penny. Leonarde. ... Leonarde. ... Leonarde. Leonarde a Penny. ... Leonarde a Penny. ... Leonarde a Penny. :)) Některé herecké výkony jsou tu hodny opravdu veliké pocty! Pravdou je, že americký humor těží zejména z dvojsmyslů a narážek na sex, ovšem o to víc si pak člověk cení nějakého inteligentnějšího a náročnějšího vtípku. BAZINGA!

Columbo - Vražda podle plánu (1972) (epizoda)

Trochu odlišný Columbo, ale přesto výborný Columbo. Závěrečná finta fň byla opravdu skvělá.

Kramerová versus Kramer (1979)

Brilantní. Nad mé očekávání skvělý snímek, který je jak dramatický, tak dojemný a romantický, úsměvný i smutný. Dustin Hoffman až do zhlédnutí tohoto snímku nepatřil mezi mé oblíbené herce, ovšem zde mě naprosto dostal svým výkonem. Meryl Streep je tu také úžasná. Což o to, dva svrchu psaní jsou dospělí a vystudovaní herci, ovšem je nutné ocenit neskutečně přirozený projev představitele Billyho, který je tak uvěřitelný ve své roli, že příběh prožíváte ještě více emotivněji.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Tento snímek má vskutku hodně co nabídnout. Výtečná ukázka toho, jak se divoký západ měnil a jak se k tomu stavěla jedna generace v jednom městečku. Paul Newman zde herecky exceluje, jeho partnerka nepostrádá půvab a mnohé scény jsou tu vskutku dost silné a působivé. S blížícím se koncem divokého západu přichází také více smutku a melancholie, což mi vnuklo myšlenku, zda nemám přihodit ještě jednu hvězdičku. Zůstanu ale u slušných 3* skrze dlouhou stopáž, která nabízí pár hluchých míst.

Columbo: Vražda na předpis (1968) (TV film)

...a zrodila se legenda...Úplně prvnímu snímku, ve kterém se objevil snad nejkultovnější a nejznámější detektiv moderní doby poručík LAPD Columbo, udělím po chvilce rozmyslu plný počet hvězdiček. Důvody? Strašně mě bavil. :) Čím? Především tím, že je tu poněkud jiný než v ostatních epizodách o pár let mladšího seriálu. Neskutečně mu to tu sluší díky krátkému sestřihu, baloňáku, který ještě září novotou, poručík jej nejčastěji nosí přes ruku a obléká ho pouze výjimečně. Také ale díky tomu, že zde Columbo víc projevuje svůj italský temperament a nebojí se upustit od úslužnosti a zvýšit hlas, popřípadě také poměrně drsně pohrozit ("Půjdu po vás. Ještě je tu zítřek a další den."). Samotný případ je zajímavý, vražda dobře promyšlená a vrah je velmi inteligentní a nedělající chyby. Dokonce svého vyšetřovatele odhadne se vším všudy. Jste inteligentní člověk, Columbo, ale skrýváte to. Předstíráte, že jste někým jiným. Proč? Kvůli vašemu vzhledu? Myslíte si, že se vzhledem a vystupováním nevystačíte. A tak ze slabiny děláte výhodu. Vy lidi překvapujete. Podceňují vás a na tom je nachytáte.

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Z celkového hodnocení ubírám tentokrát hvězdičku, protože usvědčení vraha nebylo vůbec překvapivé a navíc si nejsem jistý, jak by to u soudu obstálo...Peter Falk je tu však tradičně výborný.

Columbo - Dvojitý šok (1973) (epizoda)

Dobře promyšlená vražda, hysterická služebná paní Pecková, dvojčata a tradičně skvělý poručík Columbo.