Hráči se smrtí (2017)

Vzhledem k tomu, že jsem neviděl snímek z roku 1990, nejsem zatížen očekáváním, nutkáním srovnávat ani předsudky a hodnotím tedy čistě dojmy z tohoto zpracování. Hráči se smrtí mají zajímavý námět, ucházející dávku napětí i hororových prvků. Čas u tohoto počinu rychle utíká a příjemně se sleduje, neboť je divák v neustálém očekávání, co přinese každá další scéna. Herecké obsazení mi bylo sympatické a při sečtení všech kladů nemám problém hodnotit čtyřmi hvězdami.

Godless (2017) (seriál)

Westerny mám rád a vítám tedy každý nový počin, jenž vyvrací tvrzení, že tento žánr je již mrtvý a nemá čím zaujmout moderního diváka. Godless je zdařilou minisérií, v níž se to hemží zajímavými postavami. Pochválit musím i samotné zpracování, zejména kameru a hudbu, avšak herecké výkony jsou též na skvělé úrovni. Příběh je sám o sobě povedený, ovšem dle mého je jeho roztažení do sedmi epizod spíše méně šťastnou volbou. Celému seriálu chybí pravý spád, jenž jsem měl rád třeba na starším počinu Hell on Wheels či Hatfields & McCoys. Z toho důvodu tedy nemohu dát plné hodnocení, avšak i přesto jsem za každý podobný kousek vděčný.

Anděl Páně 2 (2016)

V rámci novodobých pohádek (zejména v posledních 15 letech) je Anděl Páně malým zjevením. Má nápad, má vtip, celé to dobře funguje a příjemně se sleduje. Přestože jsem neviděl první díl, dvojku jsem si pustil a hodnotím ji pozitivně.

Godless - An Incident at Creede (2017) (epizoda)

Když pominu parádní kameru a slibný rozjezd, hned na počátku mě do očí trkla chyba: při prvním seznámení s Frankem Griffinem je mu amputována ruka, kterou si zabalenou do hadru připevní na koně a vidíme vyčnívající prsty a pravý bok koně. Poté odjíždí a v dalším záběru, když s koněm vjede do kostela, vidíme levý bok koně a opět vyčnívající prsty uříznuté ruky, které by však měly směřovat dle původního záběru na opačnou stranu.

Čára (2017)

Filmy slovenské provenience příliš nesleduji, tudíž ani neznám mnoho tamních tvůrců, avšak s Bebjakem a Maštalírem jsem již v minulosti měl tu čest, tudíž jsem neměl důvod si nepustit nový počin Čára. Snímku nelze upřít syrovost, hutnost prostředí i příběhu, parádní herecké představení hlavního hrdiny, ale také kvalitu celkového zpracování. Dojmově se však nedostanu na více než 3*, neboť jsem možná očekával ještě o něco víc.

Johnny si vzal pušku (1971)

Dlouho jsem s tímto snímkem vnitřně zápolil, protože mě nedokázal jaksi vtáhnout do příběhu, mnohé scény se mi zdály zdlouhavé a celé jaksi zmatečné, avšak po určité době se tyto pocity vytratily a děj společně s celkovým zpracováním ke mně začal pronikat. Posledních asi 30 minut je skutečně silných, sugestivních a depresivních, takže se můj dojem vyšplhal na čisté 4*, přičemž stále ve mně tento poměrně divácky náročný film rezonuje.

Já, Kajínek (2017) (seriál)

Nemá cenu tu rozebírat udělenou milost, otázku, zda je etické točit film o pravomocně odsouzeném vrahovi a nebo si tu hrát na psychologa a dělat rozbory Kajínkovy osobnosti. Tento dokument je logickým vyústěním všech událostí ohledně jeho osoby a v tomto ohledu mu tedy nemůžeme jeho vznik vyčítat. Navíc to byl od televize Prima dobrý tah, protože své diváky si na každý pád musel najít. Z natočených 5 epizod nejsou všechny stejné kvality, resp. kvality co se výpovědní hodnoty týče. Trochu mi vadilo, jakého beránka a zloděje gentlemana tu ze sebe Kajínek dělá, vyloženě úsměvné a až do nebe volající pak je šílenství ohledně něj v posledním díle, avšak druhý díl, kde hlavní protagonista popisuje život ve vězení, útěky a zejména pak ten slavný mírovský, je zajímavý. O něco méně, ovšem stále poměrně zajímavou částí je rekonstrukce oné vraždy, za níž byl odsouzen. Samozřejmě by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti bylo, kdo je vrahem, proč má tento případ kolem sebe tolik nejasností, atd., ale příliš nevěřím, že se to někdy dozvíme.

Cutter (2005)

Nebyl to úplný průšvih. Lehce podprůměrná záležitost, kterou si člověk pustí jen ze sympatií k Chucku Norrisovi, jenž je tu již notně zestárlý (stále však působí proti jiným hercům z akční branže svěže) a poplatně tomu vypadají i souboje: samý střih, žádný plynulý záběr, neustále detaily na nohu, obličej, ruku, záda, ale nikdy ne na herce jako na celek, což je škoda. Je to zkrátka podobný styl, který známe z posledních sérií seriálu Walker texas ranger.

Poslední propadne peklu (1982)

Někteří uživatelé (namátkou Malarkey či honajz) by si měli zopakovat dějepis na základní škole, když označují 17. století za středověk. Na počátku 16. stol. bych to ještě toleroval, ale od nástupu Habsburků na český trůn již nelze mluvit o ničem jiném, než o novověku. Oceňuji zachování staročeského slova "píšťala" jako pojmenování pro pistoli, vzniknuvší již v době husitské, které po obměnách v ostatních jazycích, jež je převzaly, dalo světu označení, které užíváme i my, tedy onu "pistoli".