Sicario 2: Soldado (2018)

Naprosto zbytečná dvojka ve které se vlastně nic pořádného nestane, pořád do toho "akčně" hučí lesní rohy jak u císařepána na dvorku, zvraty se dějí výhradně na principu Deus Ex Machina.... Prostě ne-e.. Technicky a herecky je to docela v cajku, ale v zásadě je to jen bezradný pokus o vypumpování posledního dolaru z příznivě přijaté značky Sicario.

Rampage Ničitelé (2018)

V rámci subžánru to funguje perfektně. Postavy jsou sympatické, slovní přestřelky vtipné, tempo dynamické, minutáž rozumná, triky povedené (tozn. nerušící).. Nevím co kdo chtěl a čekal, ale za mě to splňuje snad vše co film o obří gorile slibuje.

Discipline (2003)

No, japonští nízkorozpočtoví animátoři mají pořád dost zkreslené představy o ženské anatomii. Příběh se sice snaží držet pozornost, ale o žádný zázrak nejde... Holt, na opravdu Áčkové hentai stále ještě čekám..

Dingo (1991)

Krásný, nenápadný, dospělý film plný atmosféry a jazzových trumpet.. Ano, jestli měl Davis hrát jen v jednom filmu, tak bylo neuvěřitelným štěstím, že kápnul na něco takhle seriózního, silného a důstojného.

Miles Ahead (2015)

Málokdy se povede natočit biografický film nějak nápaditě a už téměř vůbec se nestává aby tato případná nápaditost odrážela esenci sledované osobnosti. Cheadleovi se to povedlo. Miles Ahead je jako Davisova hra na trubku. Působí to jako nahodilé prdění not, soubor chyb a tápání ve tmě tónů aby se v pravidelných intervalech nakonec vždy ukázalo, že ten chlap možná přecejen fakt ví co dělá. Je to takové rozverné, vůbec se to nebojí otevřeně věšet divákovi bulíky na nos, vůbec se to nebojí udělat chybu z hravosti protože se to může opřít o velmi dobře zvládnutou techniku.... Ve výsledku to vlastně není ani tak zábavný film, spíš je to zajímavé, chytlavé a lákavě jiné.

Rudá volavka (2018)

Je asi pravda, že bez Lawrencové, která se mi jako ženská líbí, by mi to v hlavě asi nezůstalo, ale fakt, že se nekonají žádné zběsilé autonaháněčky, manýrické přestřelky a skoky z baráku na barák a na místo toho jde o čistou špionážní hru na kočku a myš (s tím, že se neví kdo je kočka a kdo myš a o kolik tahů kdo před kým je) , je mi vlastně krajně sympatický.

Ghostland (2018)

Jakkoliv je mi to sympatické a programově mám snahu tomu naddržovat (protože stále věřím ve zmrtvýchvstání francouzské nové vlny), s lítostí musím konstatovat, že se mě to nedotklo snad v žádném nabízeném směru... Snaží se to těžit z dějového twistu jenž je v zásadě dávno vytěžený.. Veškeré rádoby divné kulisy a rekvizity (starý barák kdesi v jižanském zapadákově, plný panenek a starých bizarností) jsou už skrz moderní horor tak ohrané, že působí nenápaditě a sterilně ("Tohle je jak barák Roba Zombieho"). V násilnostech se Laugier drží až nepochopitelně při zemi. I zde schází jakýkoliv nápad, snaha překročit hranici či snad jen účelově provokovat.. Technicky a herecky to není vůbec špatné, ale jinak je to jen zklamání. Před dvaceti lety by to byl možná zlom v kinematografii, ale dnes už filmaři musí vsadit vic na kvalitní scénář než na efektní (dnes už neefektní) hry se zvraty a vypravěčskými fintičkami.

Milionář z chatrče (2008)

Boylův rukopis evidentně není všespásný. Naopak, z námětu ze kterého by Indové uměli skrz svou specifickou poetiku vykutat hezkou pohádku, se pod Boylovým "cool" vedením stává přiblblý kýč.

2 zbraně (2013)

Musí se tomu nechat, že je to lehoučké a svěží.. Pokud jste fandové žánru a nevadí vám podesáté koukat na zápletku kde se postavy A a B roztomile špičkují, postavy C a D podělají A a B a všechny se je snaží ojebat big boss E aby to nakonec A a B elegantně skouleli a vykličkovali z toho se vší parádou a kouskama C,D a E na podrážkách, Připište si klidně hvězdu navíc.