Saw 2 (2005)

Příjemný horor, bohužel z "žánrově" čisté jedničky je směs klasického pobíhacího hororu (který mě příliš nebere) s chytání se do nastražených pastí. Fajn je rozuzlení, i když jedničku také netrumfuje. Přesto celkem povedený druhý díl.

Serenity (2005)

Pro scénáristu to bylo těžké, musel vyhovět fanouškům seriálu (dokonale znají charaktery hrdinů a vztahy mezi nimi) i lidem, kteří o Firefly nikdy neslyšeli. Z toho vyplynula úvodní zasvěcovací pasáž, která mi přišla tak trošku zbytečná, i když milá, něco jako vzpomínky na prima dovolenou :-). Pak už se jde tvrdě na věc. Váhal jsem mezi 4 a 5 * a je to tak na 4 1/2 *. Kdybych neznal seriál, zřejmě by bylo hodnocení o jednu až jednu a půl * nižší. Takhle prostě máte radost, že se příběh, který člověk sledoval ve 14 epizodách uzavírá a odpustíte tvůrcům i nějaké ty nelogičnosti a nesmysly.

Sin City - město hříchu (2005)

Díky Roberte, žes to natočil tak, jak to Frank napsal a namaloval! Pro fanoušky komiksu jednoznačně lahůdka. Nevadilo mi ani pomalejší a nebál bych se říct stejně pomalé tempo vyprávění - je to prostě komisk, obracíte stránku za stránkou, atmosféra skvěle hutná, Marv ošklivej jako noc, Nancy - ach, škoda jen, že ji Frank s Robertem nepřesvědčili k odvážnějším scénám :-) Osobně se mi nejvíc líbíla big fat kill, asi kvůli nejlepšímu hereckému výkonu filmu Clive "Dwighta" Owena! P.S. Miho sem nikdy nemusel, ale ta filmová je cool, takže už se teším na Rodinné hodnoty :-)

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série 5*, druhá slabší 4*, třetí 3* a už hodně slabé tři, dost to zdementnělo a když tak nad tím přemýšlím tak je ta třetí spíš na 2*. Celkově velmi velmi slabé 4*

Válka světů (2005)

Steven Spielberg v nejlepší formě! Díky Steve! Dokonce i moje přítelkyně, kterou hned tak něco nedostane (u Aleandra Velikého dokonce usnula:-) prohlásila, že už dlouho neviděla film, který by připoutal její pozornost po celou dobu dvou hodin a nemusela si říkat "ježiš další zápletka, kdy už to skončí". Podtrhuji to a je to za krásných kulaťoučkých pět. TC+SS to fakt funguje stoprocentně!

V jako Vendeta (2005)

Velmi vychytané! Comics se mi ani trošku nelíbil - jediné co zaujalo, byla zápletka s uvězněním Evey, takže comics jedna * ale film, který je lépe "čitelný", i když naštěstí ne tak doslovný jako Eqilibrum, jsou pro mě velmi slušné čtyří ****

V moci ďábla (2005)

Jako "strašidelný" soudní drama krásný čtyři * (právě díky té strašidelnosti), hororová linka příběhu ale na můj vkus až příliš potlačena, přeci jen jsem se chtěl dívat hlavně na horor. Bohužel závěr hrozně vyšuměl do ztracena. Jinak vynikající Jennifer Carpenter jako Emily. Celkově jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, ale vzhledem k tomu, že mě poměrně vyděsilo "nějaké" bouchnutí, když jsem kolem druhé ráno usínal :-) jsem se přiklonil ke čtyřem.

3:15 zemřeš (2005)

V ničem nevybočující hororový průměr...

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Po 1 a 1/2 sezoně mi to stále nepřirostlo k srdci, tak jak jsem si myslel, že přiroste. Doktor a jeho cylongirl mě vyložene s*erou. Starbuck je teď úplně mimo, no, dám tomu ještě šanci do konce sérky a uvidím...