Rocky V (1990)

Nemyslím si, že by tento díl neměl vzniknout, jak tu někteří uživatelé ve svých komentářích uvádějí. Pro mě příjemná změna... věk nezastavíme a z legendárního boxera Rockyho se nenápadně stal trenér.. klidně se dalo pokračovat i v tomhle duchu dál (co by kdyby ale). Pár nostalgických vzpomínek na Mickeyho a celkově příjemný příběh...

Rocky IV (1985)

Tenhle, v pořadí již 4., díl je kapitola sama pro sebe. Tady asi není třeba nic dodávat, snad pouze, kdo neviděl, ať to napraví co nejdřív (pokud ještě tací lidé existují). To není člověk, je jako kus železa !!!

Rocky III (1982)

Drsnější, surovější, více boxu ... jo, mám rád i tento díl skvělé série.

Rocky II (1979)

Pro mě osobně nejslabší díl ze série o Rockym Balboa. Ale stále to bude srdcovka a 4* nechám.

Pouta války (2004)

Kvality tento snímek rozhodně má. Jediná výtka u mě je moc okatý a strašně moc protichůdný názorový konflikt bratrů ... s prominutím, ten mladší je občas pořádnej magor. Ale filmu jako celku toho moc vytknout nejde.

9. rota (2005)

Nakonec ty 4* přece jen dám. Film rozhodně patří k tomu lepšímu, co tento žánr nabízí a rozhodně si to zaslouží. Navíc z Ruska, kde $ v rozpočtu určitě nepřebývaly ... Akční bojové scény jsou fajn, nikterak přehrávané a celkem realistické, tak jako skoro vše. Možná dopilovat charaktery postav malinko .. ale to bychom asi už chtěli moc.

Planeta opic (2001)

Tato verze Planety opic je velice povedená a divím se zdejšímu hodnocení :( (58% 9/2/2012). Těžko soudit, zda se vyrovná té původní, protože se na věc dívá jinak a hlavně byla natočena mnohem později s lepšími triky, kostýmy. Mě osobně se opice - šimpanzi, orangutani a hlavně gorilí generálové líbili moc! Akce parádní, prostě parádní sci-fi.

Poslední skaut (1991)

Parádní akční podívaná 90. let. Bruce Willis ze sebe střílí hlášky jako z kulometu. Škoda, že dnes už se takové filmy netočí :( Jednoduše: Poslední skaut stojí za podívání, a ne jen jednou :) 4*

Trainspotting (1996)

Jeden z nejlepších filmů (možná nejlepší) o drogách, osudech feťáků a jejich "kamarádech". Zachycuje na partě chvilky slastné extáze po užití drogy, ale na druhou stranu ukazuje i druhou, mnohem horší stránku, jak musí krást, aby bylo na další dávku, jak to vypadá při absťáku .. některý scény jsou opravdu plné silných pocitů. Perfektní hudba jen podtrhává atmosféru ve filmu. Jednoduše řečeno skvělý film o dané problematice, na který rozhodně stojí za to kouknout.

Rambo: První krev (1982)

Válkou ošlehaný válečný veterán John Rambo je dnes už legendou.