Živí mrtví (2010) (seriál)

V půlce páté řady je to pořád (z hlediska tvůrců) o tom samém - Buď neví jakým směrem se vydat a nebo zvolili opravdu nešťastný mix "vatových" a "příběhových" epizod. Přiznávám jednu věc, a to že i přes všechno žehrání, kterého mám při sledování pořád plnou pusu, na Walking Dead asi jen tak nepřestanu koukat a to z jednoduchých důvodů - hlavní postavy (Rick, Darryl, Carol, Glenn, Maggie) jsou parádní a výborně zahraný - zbytek nechť je potravou pro chodce.... další a mnohem pádnější důvod je, že i když většina epizod je vata, tak v každé řadě jsou aspoň tři epizody (vyjma první), které jsou fakt kulervoucí a které alespoň pro mě zatím ještě za sledování seriálu stojí... uvidíme, kam seriál bude směřovat dál.

Ve jménu otce (1993)

Neuvěřitelný a silný příběh, podaný v uvěřitelném a strhujícím balení.

Studio 60 (2006) (seriál)

Naprosto výborný seriál, kde se výborně mísí drama s komedií. Kde jsou tak uvěřitelné charaktery, že si ani nevzpomínám, kdy jsem se naposledy dokázal do něčeho takhle vžít, jako právě do téhle party okolo show Studio 60 on Sunset Strip. Na Studiu je krásně vidět, že jedna série a 22 dílů může být někdy mnohem lepší, než natahovat (často už hodně nevkusně) seriál na pět sezón a více a postupně ho zkazit. Pro fanoušky všech známých tváří, kteří se v tomto seriálu objev(uj)í, které zajímá, jak se věci mají v zákulisí a vůbec pro všechny, kterým se líbí to, co se nebojím nazvat inteligentní zábava, by se Studio 60 on Sunset Strip mělo stát povinností zařadit na seznam "must see".

Machete (2010)

Ale o něco slabší než Planet Terror. Ale i tak hodně povedené.

Predátoři (2010)

Predátoři nabízejí o něco slabší průměr letošní osmdesátkové akce (A-Team a Expendables byly jasně nejpovedenější kousky). Měli i své světlé momenty a výborného Adriena Brodyho, ale v čem selhávají jsou především masky a efekty, které v dnešní době už bývají přeci jen na lepší úrovni a také nepřipomínali právě tu "syrovost", která byla třeba právě v původním Predátorovi. Příběh asi nemá moc cenu pitvat a co mě v něm trochu zarazilo byl pomalý půlhodinový rozjezd... Vždyť všichni víme na co se díváme, tak proč otálet a nechat osm lidí běhat po džungli, prohodit mezi sebou pár slov, aby všichni věděli, že jsou stroje na zabíjení a pak je stejně jednoho po druhém postupně zabíjet. Predátoři nenadchnou, ale na druhou stranu ani neurazí, Adrien Brody dělá, co může, ale celý film prostě nezachrání, ale je to on, kdo film z podprůměru zvedá alespoň na snesitelný a koukatelný průměr 6/10.

Expendables: Postradatelní (2010)

Jsem rád, že Willis ještě nezapoměl svůj starý McClaneovsý a Hallenbeckovský slovník. Tady si během tří vět vynahradil posledních deset let, kdy musel hláškovat v PG-13 ratingu a tak to stojí opravdu za to. 100 minut jinak uteče jako voda a až na sentimenty od Mickeyho Rourka by se divák neměl nudit. Bohužel naprostý top to není, ale zklamání v žádném případě také ne.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Je nesmírná škoda, že seriál byl zrušen po pouhé první sezóně. Kdyby se udržel, myslím, že by nás čekalo velmi pěkných pět až šest sérií (soudě podle tabule Dysona Frosta, kde byl u roku 2016 uvedena poznámka "The End". Na druhou stranu základní příběh první série byl víceméně uzavřen a poslední minuty závěrečného dílu byly doslova dechberoucí. Komu se seriál líbil, může doufat , že se snad ještě někdy rozjede, ale osobně si to nemyslím. Nicméně bezesporu se Flashforward může zařadit mezi nejpovedenější seriály uplynulé sezóny 2009-2010.

Podivní (2010)

Těch růží mezi horrorovým trním vyrostlo v poslední době několik (30 dní dlouhá noc, Úsvit mrtvých, REC, REC 2,) a The Crazies se směle mezi tyto květy můžou zařadit. Je škoda, že se tu opět nejedná o originální nápad, ale pouze o remake (originál jsem bohužel neměl možnost vidět) a tímto končím s výtkami, protože jinak se jedná o skvělý film. Měl by se stát povinností pro každého fanouška horroru a i když se ke konci zdálo, že užuž bude happyend, nebylo to nakonec zas až tak happy... Je škoda, že v dnešní době není o sequely (pequely, spin-offy) nouze, protože bych se klidně spokojil s tekto (ne)uzavřeným filmem, ale obávám se, že pokračování nás nejspíše nemine (i když ne vždy se u pokračování jedná o průšvih viz REC 2).

Rec 2 (2009)

Velmi vydařený sequel velmi vydařeného prvního dílu. Po jedničce, která byla hodně atmosferická, nastupuje do domu uzavřeného v karanténě zásahová jednotka s pracovníkem ministerstva zdravotnictví, aby zajistili vzorek viru a zachránili případné přeživší... Každý divák, který si o ději nepřečetl nic dopředu, si bude myslet, že ví do čeho jde a co ho opět čeká. Ale každý takový bude hodně překvapen, protože tvůrci v pokračování původního snímku rec ukázali výbornou tvůrčí kreativitu a vytvořili zase něco víc a já osobně jsem se nestačil divit, kolik nápadů se jim povedlo do tak krátké stopáže vtěsnat. Nebudu psát nic o tom, z jakých filmů se tu patrně čerpalo. Bylo by to totiž pouze na škodu věci a jediné, co lze doporučit je skutečně si o ději dopředu nic nezjišťovat a do rec2 vstoupit pouze se "znalostmi" z prvního dílu. Výborný horror: atmosféra tu je stále výborná, občas nějaká ta lekačka není na škodu, nově tu přibyla i mytologie, za kterou by se nemusel stydět komiksový Hellblazer a závěrečná pointa je...

Takoví normální zabijáci (1994)

Pro slaboduchy myslím dost nebezpečné. Každopádně jako film dost zajímavé. Chtěl jsem film ohodnotit spíše průměrnou známkou, ale z průměru se Zabijáci vymykají třemi vedlejšími postavami, které mě opravdu usadily. Tommy Lee Jones, Robert Downey Jr. a Tom Sizemore si pro sebe ukradli každou vteřinu, kterou byli před kamerou a dali mi zapomenout na Woodyho Harrelsona i Juliette Lewis. Možná za úplně nejlepší z celého filmu považuji rozhovor Toma Sizemorea a Tommy Lee Jonese na cestě vězením.