• Thriller

Elvis (2022)

Přála bych si teď být na místě pětkujících uživatelů a houpat se na filmové vlně, bohužel, u mě žádné velké nadšení není.. Tento snímek zcela jistě své přednosti má, viděla jsem je, no na druhou stranu je to takové to krásné velké nic, nic uvnitř, jen nádherný kabátek.. Tom Hanks má ránu, že mě bolelo se na něj dívat a Austin Butler... Snažil se, já vím a určitě do toho dal všechno, přesto pro mě Elvisem nebyl.. S odstupem času tomu dám druhou šanci, třeba jsem jen neměla naladěno..

Zápisky o skandálu (2006)

Ze všeho nejdřív musím napsat, že tohle psychologické drama ovládly dámy, Cate a Judi jsou tu fantastické, všechna ta trápení jsem prožívala taky a moje sympatie a pochopení se neustále přelévaly od jedné k druhé.. Nutno dodat, že pánové to též zvládli velmi dobře, příjemné překvapení mi způsobil mladinký Andrew Simpson, no a sympaťák Bill Nighy skvělý jako vždycky.. Příběh o „přátelství“ dvou učitelek a jedné bezhlavé zamilovanosti je zajímavý i smutný, no a nade vší pochybnost pěkně natočený..

Cashback (2006)

Tento snímek je těžké komentovat, jedná se o zvláštní kousek se zvláštní atmosférou a mně samotné chvíli trvalo, než jsem se dokázala naladit (přizpůsobit).. Ta parta z nočních směn je dobře ujetá (zejména šéf, tfuj), hlavní postava nemůže po rozchodu spát a tak pracuje nebo maluje a nahotinek je tu spousta.. Druhá půlka mýma očima mnohem lepší, krásně odsýpá, zastávky v čase jsou zajímavější a když na dveře zaťuká láska, je i přes pár kotrmelců vyhráno.. Každopádně zajímavá věcička, no a že jde o režisérský debut, jsem v hodnocení shovívavá..

Voskovec & Werich, paralelní osudy (2012) (TV film)

Nádherný životopisný dokument, fantasticky zpracovaný, spousta ukázek z filmů a divadelních představení, hromada fotografií, no a ty úryvky z dopisů mě dojaly k slzám.. Za doprovodu hlasů Josefa Abrháma a Oty Jiráka to dopadlo na výbornou, tedy ode mne bez připomínek a jedno velikánské poděkování V+W tam nahoru..

Delta Okavanga: Kousek ráje (2022)

Moc pěkný dokument o zajímavém přírodním divu Afriky, vodou zalitá delta se mění v nádhernou oázu plnou zvířat a ptactva a je to pastva pro oči, hezky natočená a svým způsobem fascinující proměna pouště..

Můj soused Totoro (1988)

Dětské střevíčky jsem si nazula hned při úvodní písničce a neměla s tím nejmenší problém, pohádková atmosféra je pro mě stále podmanivá a příběh dvou děvčátek je místy úsměvný, místy snový, místy i napínavý, výchovná část úžasná po všech stránkách, celkové optimistické vyznění chválím.. Navíc je tu spousta zajímavých a fantastických postaviček, které mě vyloženě bavilo sledovat a k tomu moc příjemný hudební podmaz, tedy u mne spokojenost..

Podezření (2022) (seriál)

Zdařilé psychologické drama s hutnou atmosférou, mj. tu aféru a novinářský humbuk jsem před několika lety zaznamenala, námět (příběh) je tedy srozumitelný a pravdou je, že tvůrci se s tím nemažou a dobře dělají.. Podezření a následné obvinění zdravotní sestry stačí k tomu, aby jí (z)ničilo život.. Klára Melíšková se mi líbila už ve filmu Vlastníci, ovšem tady je ještě lepší, klobouček.. Denisa Barešová je velice zajímavá a zřejmě bude dobré si ji do budoucna pohlídat..

Karel Special (2022)

Upřímně řečeno mně je ve společnosti Karla Gotta velmi dobře, nahlédnutí do jeho soukromého či pracovního života je pro mě zajímavé, pokud to on sám dovolí, je mi potěšením.. Chyby nehledám, nemám důvod, pan Karel je se mnou pořád, v mém autě zpívá dál..

Jak se budí princezny (1977)

Moc pěkná pohádka s půvabnou Marií Horákovou v roli Růženky a nádhernou hudbou Karla Svobody, dala jsem si s velkým časovým odstupem opáčko a užila jsem si to.. Vladimír Menšík jako princův sluha úžasný, krásná role, skvělé hlášky.. Celkově se jedná o příjemnou, milou a místy i velmi vtipnou záležitost..

Srdce v hokeji (2003)

Nádherný dvoudílný dokument o hokeji, vyprávění začíná v roce 1933 a po pravdě jsem se vůbec nechytala, všechno pro mě bylo nové, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí.. Ten druhý díl už mi byl bližší (míněno časově), ovšem když se objevil Ivan Hlinka jako hokejista, valila jsem očka, znám ho totiž jako trenéra naší reprezentace.. Tedy jsem si doplnila další dílky do skládanky „náš hokej“..  Jedná se o velmi poutavé vyprávění, moc pěkně zpracované, báječně sestříhané, s láskou na svět přivedené a ta podmanivá atmosféra mě okouzlila..