• Thriller

Agatha Christie's Poirot - Případ v ulici Hickory (1995) (epizoda)

Studentská ubytovna je místem drobných krádeží a slečna Lemonová si dělá starosti.. Ze začátku to vypadá jednoduše a odlehčeně, Japp s Poirotem jsou tu mimořádně zábavní, chvíli spolu bydlí a hlavně stolují (banánový sirup, mořský jazyk v mléce atd.), ovšem pak se to přehoupne k vraždám a tvůrci utáhnou šrouby.. Vyšetřování případu má mnoho odboček a zákoutí a každý ze studentů je podezřelý.. Opět jsem si musela počkat do konce, až mi Poirot naservíruje řešení..

Agatha Christie's Poirot - Vražda na golfovém hřišti (1996) (epizoda)

Moc pěkná detektivka, pánové Poirot a Hastings odjeli na dovolenou do Francie, ovšem ani odpočinek ani golf jim Agatha Christie nedopřála, Poirot byl požádán o pomoc, oslovil ho velmi bohatý Renauld, že prý má strach o svůj život, no a Hastings po setkání s krásnou zpěvačkou podlehne jejímu půvabu.. Napnutá jsem byla jako struna, netušila jsem, kdo je vrah a musela jsem si počkat do finále, kdy Hercule Poirot zaperlí, převeze svého francouzského rivala o fajfku a svůj knírek si ponechá.. Krásně to ty baby zamotaly..

Mrtvá zóna (1983)

V mých očích působivý žánrový mix, sama nevím, kam bych tento snímek zařadila, takže se o to nebudu pokoušet.. Christopher Walken má úžasný potenciál, jako zamilovaný muž je báječný, ovšem pak se stane dopravní nehoda a následuje několikaleté kóma.. Po probuzení se celý snímek rozběhne a až do posledního výstřelu nezastaví, v této části Christopher Walken předvádí, jak strhující a až hrozivý umí být.. Pozoruhodná záležitost, stojí za to vidět..

Návštěvníci (1983) (seriál)

Zcela náhodně a naprosto neplánovaně jsem po dlouhých letech narazila na tento seriál a s chutí i značnou nostalgií si dala opáčko.. Báječně jsem se bavila, skvělí herci, parádní hlášky, k tomu centrální mozek lidstva, amarouny a děda Drchlík jsou pro mě jednoduše řečeno nezapomenutelní, plus krásná hudba Karla Svobody..  Hlavně nenápadně!

Ve spárech yakuzy (2000)

S upřímným politováním jsem nucena konstatovat, že mě japonská yakuza do spárů nedostala... Krvavý příběh, ve kterém hlavní postava změní své působiště, ovšem zabijácké návyky ne, mě příliš neoslovil, tohle holt není můj filmový šálek... Ona je to taková drsná chlapácká záležitost se spoustou mrtvých, krve, střev, uřezaných hlav i prstů a ač to své nepřehlédnutelné kvality má, vím o tom, místy zazní i nádherná hudba, hodnotím za tři, žádné emoce ze mne tvůrci nevydolovali...

Morituri (1965)

Výborné válečné drama, které jsem přijala tak, jak mi ho tvůrci naservírovali, po pravdě řečeno o životě na moři či válčení lodí vím velký prd, takže jsem neměla žádný problém.. Co mě zaujalo ze všeho nejvíc, byla životnost a uvěřitelnost hlavních postav, mají vnitřní pochyby i vlastní motivace, nejsou ani kladní, ani záporní, prostě se perou s tím, co jim přijde do cesty.. Yul Brynner a Marlon Brando to rozehráli fantasticky a já zapomněla na večeři i na hodiny.. K tomu jedním dechem dodávám, že mě závěr vyloženě potěšil..

Král a já (1956)

Mám slabost pro starší filmové kousky a zároveň si umím představit, že v roce 1956 to muselo být zjevení... Očima dnešního diváka to může být místy úsměvné a možná i příliš divadelní, ale mně to vůbec nevadilo... Yul Brynner je jako král Siamu úžasný, jeho ohromné a krásně mužné charisma mě dostalo, no a k němu půvabná Deborah Kerrová v roli učitelky Anny, která přináší nový vítr do plachet.. Pro mě velice příjemné pokoukání...

Agatha Christie's Poirot - Nástrahy zubařského křesla (1992) (epizoda)

Skvělá detektivka, příjemně lidský Hercule Poirot míří k zubaři na křeslo a o pár hodin později je zubař nalezen mrtvý se zbraní v ruce.. Za několik dalších hodin umírá i poslední pacient zmíněného zubaře a už je jasné, že jde o vraždy.. Ovšem kdo a proč spáchal zločin, to nám Agatha Christie pořádně zamotá, ostatně jako obvykle.. U mě filmová spokojenost..

Agatha Christie's Poirot - Smrt v oblacích (1992) (epizoda)

Pečlivě připravená vražda postarší dámy (ve skutečnosti odporné lichvářky, co odložila vlastní dceru) otrávenou šipkou a k tomu v letadle za přítomnosti ostatních cestujících, to je tedy něco... Atmosféra výtečná, herci výborní, Poirot s Jappem nezklamali ani tentokrát, postrádala jsem však Hastingse, mám ráda jeho nesmělý úsměv i modré oči..