• Thriller

Vrah naoko (2023)

Příjemné filmové zpestření, žánrový mix krimi-komedie-romantika na mě zafungoval velmi dobře.. Moc se mi líbila ústřední herecká dvojice Glen Powell a Adria Arjona, krásně to mezi nimi jiskřilo a slušelo jim to spolu.. K tomu je to tak hezky napsané (ode mne pochvala za scénář), že jsem po celou dobu měla na tváři potutelný úsměv nebo jsem se smála na celé kolo.. Krásné čtyři hvězdy..

Kam zmizel Tom? (1971)

José Giovanni to se mnou umí, to už dávno vím (Dravec, Poslední adresa, Smůla, Dva muži ve městě, CikánJako bumerang atd. atd.) a dnes večer se to opět potvrdilo.. Příběh muže, který se zasazuje o osvobozování politických vězňů, mě zaujal hned od začátku a byla jsem nesmírně zvědavá, jak to celé dopadne.. Vyloženě jsem si vychutnala nádhernou přírodu, krásnou hudbu a na druhou stranu mrazivé okamžiky mi působily husí kůži a nevolnost.. Posílám poděkování Willymu, stálo to za to vidět...

See - Série 3 (2022) (série)

Vřele doporučuji odložit mozek na noční stolek, dát si sklenku dobrého vína a vůbec nepřemýšlet, nechat se vtáhnout podmanivou atmosférou a příjemným hereckým ansámblem... Jason Momoa prostě je ohromný chlap a sympaťák a s Herou Hilmarovou tvoří úžasný filmový pár, moc jim to spolu slušelo a ladilo.. A musím složit poklonu Sylvii Hoeksové, jak ta mi pila krev, to se jen tak nevidí, opravdu výborná herecká kreace.. A jak už jsem psala dříve - detaily nepitvám a chyby nehledám...

See - Série 2 (2021) (série)

Pokračování Padme potěšilo, je to taková drsná dobrodružná jízda pro dospělé.. Tahouny druhé série jsou Jason Momoa (Baba Voss), Christian Camargo (Tamacti Jun) a bezvadně je doplnili pánové Dave Bautista, Tom Mison a Hoon Lee, moc se mi líbili.. Poslední díl strhující, bitva dech beroucí, pak ještě bitka mezi bratry a závěrečnou tečku nechali tvůrci na šílené královně.. Měla jsem naladěno a sedlo mi to, detaily nepitvám a chyby nehledám..

See - Série 1 (2019) (série)

Přiznávám, že mě to vtáhlo hned od prvního dílu, Jason Momoa je v mých očích sympaťák, na Heru Hilmarovou se hezky kouká, jen ta Sylvia Hoeksová mi nadměrně pije krev a taky trochu škoda, že ty děti vyrostly tak strašně rychle.. Vyloženě se těším na pokračování..

Případ dvou básníků (2019) (TV film)

Mou pozornost si vytrvale kradl Ondřej Malý a pak taky Emília Vášáryová, oba výborní, jinak herecké obsazení opět sympatické a příjemné.. Vyšetřování případu celkem zajímavé, počítačové básně však nejsou pro mě, takže mýma očima slušné tři hvězdy..

Případ dvou sester (2019) (TV film)

Mám-li vedle sebe pány Viktora Preisse, Karla Dobrého, Davida Matáska a Vladimíra Polívku, jsem spokojená, dobře se mi na ně kouká.. Příběh sester, které jsou rozdílné jako den a noc, mě vtáhnul hned od začátku a Gabriela Míčová působí v obou rolích dobře.. Na odhalení vraha jsem si musela počkat do konce, tedy s přimhouřením oka čtyři hvězdy..

Husiarka a kráľ (1983) (TV film)

Moc hezká pohádka a pro mě velice příjemné překvapení.. Mladinká Petra Vančíková je zajímavým způsobem půvabná a její Dorotka sympatické, hodné a milé děvče, král Martin má charisma Michala Dočolomanského, takže tady není o čem diskutovat.. Příběh prosté husopasky se mi líbil, bavil mě a splnil očekávání i s moudrem na konec, kdy Martin otevře oči a pochopí... Pohádkové pohlazení za čtyři hvězdy, ta slovenština se mi krásně poslouchala..

Důvěrný nepřítel (2018)

Slibný rozjezd, těšila jsem se, inteligentní dům, který slouží svým obyvatelům, plní jejich přání, zajímavá lokalita i hudební podmaz.. Nejvíc mě to bavilo v okamžicích, kdy jsem tušila nebezpečí, ale nevěděla, odkud přichází, taková ta příjemná atmosféra napětí a strachu z toho, co se bude dít dál.. No, bohužel se dělo a nenaplnilo to očekávání, zejména posledních cca třicet minut.. Nicméně to závěrečné sdělení bylo pozoruhodné, v každém ohledu k zamyšlení, nechci spoilerovat..

Padělek (1957)

Tahle polozapomenutá detektivka není žádná pecka, ze které by si divák sednul na zadek, no na druhou stranu to vůbec není špatné.. Předně mě potěšil herecký ansámbl, já se na ty naše herce a herečky vždycky ráda podívám, ať už je to Vladimír Menšík, Vlasta Matulová nebo Bohumil Švarc či Stanislav Neumann.. Vyšetřování případu zastřeleného Branda mě bavilo, nedokázala jsem odhadnout, jestli to byla sebevražda nebo vražda a když se potvrdila vražda, nepřišla jsem na to, kdo je vrah..