• Thriller

Road House (1989)

S nostalgickým úsměvem na rtech hodnotím se zavřenýma očima, snímek je po pravdě na slušné tři hvězdy, já však dávám čtyři.. Lusknutím prstů jsem se vrátila zpět v čase, viděla jsem to totiž v době, kdy mi bylo -náct a to byl ten správný (pravý) čas.. Patrick Swayze a Sam Elliott jsou tu k zulíbání, Kelly Lynchové to sekne, no a ten prostý příběh mě bavil, jednoduché, přímočaré, přesto plně funkční, míněno pochopitelně mýma očima..

Gone to Earth (1950)

Tento melodramatický snímek se mi pod kůži nedostal, žádná z postav mi blíž k srdci neproklouzla.. Hlavní ženská postava mi nesedla, nedokázala jsem jí uvěřit a v podstatě jsem ani nevěděla čemu věřit, když ona sama byla bloudící ovcí.. Pro mě o žádný milostný trojúhelník nešlo, manžel byl slušňák až za hrob a toho druhého muže ovládala touha po sexu a touha po ženě, kterou nemůže mít, opravdovou lásku či skutečný vztah dvou dospělých milujících se lidí jsem v tom nenašla.. P.S. V mnohém souhlasím s kolegou Krtkem a chválím jeho komentář, hezky napsaný. A poděkování Willymu za rozšiřování filmových obzorů.

Ďáblové v oblacích (1955)

Pozoruhodný válečný film, který divákovi umožní nahlédnout do 2. světové války úplně jinak, očima letců RAF a jejich pečlivě připravovanou akci v Německu (zničení přehrady). Richard Todd jako pilot a Michael Redgrave v roli vědce se mi moc líbili, oba byli báječní.. Příběh je to strhující a finále fantastické, ode mne je to dnes večer bez připomínek..

L'Albatros (1971)

Sama nevím, čím to je, ale Jean-Pierre Mocky na mě nefunguje, neprobouzí ve mně žádné emoce, koukám na něj a nic necítím.. Příběh prchajícího vězně mě zaujal jen částečně, chování hlavních postav jsem vnímala jako diskutabilní, žádnou chemii mezi nimi jsem neviděla, v očích ji rozhodně neměli.. Ten teatrální závěr mi jen potvrdil, že v tomto případě nejsem cílovka.. Obdivovatelům tvorby pana Mockyho slibuji, že už mu do zelí nepolezu a nebudu kazit hodnocení..

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

To jsem si krásně zavzpomínala, dávno tomu, co jsem viděla tuhle sérii kriminálních příběhů poprvé.. Herecký ansámbl skvostný, Jiří Adamíra je ohromný sympaťák s podmanivým hlasem, jednotlivé díly jsou zajímavé, místy zábavné i vtipné, no a k tomu kouzelná atmosféra starých časů.. Tedy u mě opakovaně spokojenost a pěkné čtyři hvězdy..

Deux hommes dans Manhattan (1959)

Pan Jean-Pierre Melville už u mě své místo má, po filmech Druhý dech, Samuraj, Armáda stínů, Osudový kruh ho mám zapsaného jako režiséra, se kterým si rozumím a on to se mnou prostě umí.. Tedy i dnes večer si mě povodil, atmosféra nočního Manhattanu je podmanivá, dva muži (novinář a fotograf) proplouvají městem za doprovodu nádherné hudby a hledají zmizelého delegáta.. Závěr mi vyloudil na tváři úsměv a to se taky počítá, takže ode mne krásné čtyři hvězdy..

Bohéma (2017) (seriál)

Musím otevřeně přiznat, že nerozumím tomu, proč tvůrci smíchali naši ČS historii (skutečné herce a režiséry) s fiktivními postavami, znehodnotili tím celou sérii o tvorbě filmů na Barrandově po roce 1938.. Neustálé poskakování v čase, velké množství postav a k tomu to podstatné - divák ví, že tomu nemůže/nesmí věřit, považuji za nevyhovující.. Sérii hodnotím dvěma ušmudlanými hvězdičkami, tu třetí hvězdu posílám hercům, ti odvedli výbornou práci, moc se mi líbil Vladimír Javorský, potom Jaroslav Plesl, Petr Stach a Michal Dlouhý, zachraňovali, co se dalo..

Identita (2003)

Začátek skvělý, houstnoucí atmosféra parádní, budování napětí fantastické, motel uprostřed ničeho a cesty odříznuté lijákem.. Herecký ansámbl zajímavý, John Cusack i Ray Liotta potěšili.. Závěr mi bohužel vůbec nesednul, možná zkusím někdy opáčko..

Dívka a kouzelník (2009) (TV film)

Těžko je mi hodnotit i psát, Ivana Trojana mám moc ráda a ani dnes večer mě nezklamal, byl prostě výborný.. Veronika Kubařová mě nedokázala přesvědčit, že je tak hloupá a nezodpovědná husa (pochopitelně míním filmovou postavu). Příběh kouzelníka a jeho nové pomocnice mě za srdce nevzal, no a válečná atmosféra na mne nedolehla, možná nějaká chyba na mém přijímači..