• Thriller

Tony Rome (1967)

Skvělá detektivka dle mého gusta, pěkně napsaná, nechybí ani humor, suché hlášky a postřehy hlavní postavy, Frank Sinatra v roli soukromého očka se mi moc líbil, sedlo mu to báječně.. Příběh nejdříve vypadá prostě, odvézt mladou paní domů, jenže pak chybí diamantová brož a celé se to nečekaně rozběhne.. Ženy krásné tak, až se tají dech, hudební podmaz úžasný, prostě mi to padlo do noty..

Ať žije nebožtík (1935)

Báječná komedie o záměně pořadového lístku u lékaře a zápletka jak hrom rozjede sled událostí nečekaným směrem, ku příkladu k uzavření sňatku s ošetřovatelkou.. Martin Frič a Hugo Haas to senzačně napsali, je to vtipné, milé, zábavné a příjemné pokoukání, k tomu tedy jedním dechem dodávám, že herecká kreace Huga Haase dominuje celému snímku a zvládnul to parádně.. Opakovaně mi bylo potěšením..

Divadlo bláznivých dramat Borise Rösnera (2006) (TV film)

Nádherný dokument z posledních let života Borise Rösnera, sledovat jeho pracovní nasazení, pedagogickou činnost, režisérskou práci  to je něco úžasného, za možnost nahlédnout mu do mysli, do duše, do srdce patří tvůrcům veliké poděkování.. Bylo mi potěšením, jen holt ten smutný závěr mě dojal k slzám..

The Black Cat (1941)

Tenhle žánrový mix mi náramně sedl, směsice černé komedie, zajímavé detektivky a trochu toho strašení za bouřky, lijáku, větru a mlhy - to vše se povedlo zcela nenásilně skloubit.. Sejde se celá rodina v očekávání úmrtí staré lady Winslowové, jenže se ukáže, že babička úspěšně unikla hrobníkovi z lopaty.. Někdo z jejích dědiců ovšem nutně potřebuje peníze a motiv k vraždě je na světě, pak je tu ještě závěť s podmínkou o slečně Abigail.. Herecký ansámbl sympatický, bavil mě roztržitý starožitník i jeho společník se zájmem koupit starý dům, celá familije do jednoho povedená a zahradník skvělý..

Hector (1987)

Ona je to taková úsměvná záležitost s příjemnou atmosférou, Hector vyrostl a žije v sirotčinci, tedy je od reálného života na hony vzdálený, dobro v něm je však patrné a dýchá z něj člověčina, taková ta krásná.. Za originální považuji všechna ta udělátka, co vymyslel, no a příběh o prázdninách strávených v pekařství příbuzných mě celkem bavil, k tomu cyklistické závody působí zpestření.. U mě dobrý, pěkné tři hvězdy..

On se bojí (2023)

Zajímavé a velice působivé nahlédnutí do mysli psychicky narušeného či duševně nemocného človíčka, panický strach, všudypřítomná paranoia, sebetrýzeň pochybení, pocity viny, věčné omluvy... Ari Aster se s tím opravdu nemaže a diváka nešetří, místy jsem měla pocit, že filmové sousto, které mi předkládá, je k zešílení.. Joaquin Phoenix v roli psychotika vynikající, strhující, trpěla jsem i bála jsem se s ním.. Tohle nebude film pro každého...

Vyproštění 2 (2023)

Nadupaná, dynamická, svižně odsýpající akční jízda, to v žádném případě nezpochybňuji, bohužel to má mozek Kentána z Montarži, tedy IQ velikosti mojí boty.. Příběh je prostý a průhledný od samého začátku, stejně tak je nad slunce jasné, jak to celé dopadne.. V žánrovém zařazení už chybí jen doplnit fantasy a scífko.. Nicméně u tohoto snímku chápu jakékoli hodnocení, kdo se nechal vtáhnout atmosférou a akcí, zcela jistě bude hodnotit výš, kdo nedokázal odložit hlavu, bude asi trochu trpět..

Ženitba (1976) (TV film)

Ruská klasika v divadelním pojetí naší herecké elity, Josef Vinklář s Petrem Kostkou mě vyloženě bavili a smeknutí klobouku zaslouží Jana Drbohlavová, zvládla to na výbornou.. Zábavný nadhled, jemná poťouchlost a svět úředníků pod drobnohledem karikatury, sedlo mi to..

Princezna Pampeliška (1967) (TV film)

Pohádkový příběh pro dospělé, který jsem jako malá copatá neměla ráda, postupně jsem si k němu však cestu našla.. Petr Kostka a Klára Jerneková jsou mladí, talentovaní, krásní, výborná volba stvořit tento filmový pár.. Princezna Pampeliška utíká ze zámku před vynuceným sňatkem, na cestě potkává obyčejného chasníka Honzu a ti dva se do sebe zamilují.. Pochvalu zaslouží krásné verše..

Idiotka (1977) (TV film)

Název filmu vnímám poměrně dost negativně, přesto musím napsat, že tohle se vážně povedlo.. Jiřina Bohdalová je jako tuctová hlupaňa roztomile neodolatelná, místy k smíchu, někdy k pláči a jedním slovem bezchybná.. Petr Kostka v roli vyšetřujícího soudce úžasný, moc se mi líbil.. Příběh o obvinění z vraždy a postupné rozplétání jednotlivých nitek/postav/motivací v každém ohledu zajímavý..