• Thriller

Uličnice (1936)

Ztřeštěná komedie s ohromnou dávkou zpěvu, byla jsem jako na houpačce, chvíli jsem se smála a chvíli trpěla.. Příběh bláznivě zamilované dívky do slavného letce mě příliš neoslovil, pravdou však zůstává, že Věra Ferbasová komediální talent má (či měla) a Jindřich Plachta báječný..

Velbloud uchem jehly (1936)

Já souhlasím, procpat velblouda uchem jehly nejde, stejně tak jako chtít napravovat dospělce - líného spratka.. Tuším, že v žánrovém zařazení už chybí jen „pohádka“.. Nicméně koukatelné pro mě celkem bez problémů, Pavel Herbert je bulík k pohledání, Jiřinu Štěpničkovou vidím ráda kdykoli, kdekoli, no a od čokolády směle k mléku..

Švadlenka (1936)

V rámci žánru oddechovka hodnotím kladně, příběh dvou švadlenek, z nichž jedna sedí za šicím strojem a druhá neustále kreslí nové šaty, se mi zamlouval od samého začátku.. Lída Baarová je tady nesmírně okouzlující, Věra Ferbasová ohromně roztomilá a zábavná, no a Hugo Haas v roli pařížského módního návrháře fantastický, zejména jeho zkomolená mluva..

Setníkův štít (1988) (TV film)

Pan Alois Švehlík v roli setníka Kubáta výborný, jeho myšlenky, postoje, lidství jsou dech beroucí.. Tohle historické (proti)válečné konverzační drama je moc pěkně napsané i natočené, herecký ansámbl veskrze sympatický - pánové Adamíra a Cupák mě opět potěšili, Libuška Šafránková jako nepoddajná mladá žena úchvatná, no a nemohu nezmínit Jiřího Klema, od začátku do konce na pořádnou pecku mezi oči, tj. sehrál ctižádostivého poručíka Hausera skvostně.. V závěru mě zamrazilo..

Zastavte temnotu (2018)

Pro mě opravdu těžko uchopitelný snímek, zasekla jsem se v okamžiku, kdy jsem zjistila, co se stalo se synem Medory Sloneové.. Je to krásně natočené, příroda nádherná, vlci zajímaví, atmosféra hutná, ale..

Strašáci (2011)

Střet dvou různých světů byl patrný od samého začátku, přesto jsem si dokázala užít houstnoucí atmosféru, utahování šroubů a přípravu na krvavé finále.. Přerod intelektuála v řezníka považuji za zdařile zpracovaný.. Inu, když jde o život, jeden musí urychleně přeházet priority.. Navíc já do dnešního dne netušila, že chlapi zešílí, když vidí lentilky pod zpoceným tričkem..

The East (2013)

Nemám problém s naivitou snímku či s jeho nedostatky (má je, pravda), to podstatné pro mne zůstává, co nám chce sdělit a s tím souzním (sic volím jinou cestu).. Naladila jsem se okamžitě, ta parta podivínů, co dává všanc vše, mě zaujala, smýšlením, postoji, chováním k sobě navzájem, čistě pocitově..

Hidden (2015)

Rodina schovaná v krytu mě v první půlce filmu nesmírně bavila, atmosféra byla parádně mrazivá a já jsem si v duchu říkala, že jsem trefila pecku.. Alexander Skarsgård v roli trpělivého a milujícího otce i manžela výborný.. Od rozpárání panenky jsem se ztratila a ta malá mi postupně začala pít krev, nejprve kňouráním, pak pláčem, potom řevem.. S politováním jsem rozšifrovala „dýchače“, takže mě žádné překvapení v závěru nečekalo..

Legenda o Tarzanovi (2016)

Při svém průzkumu tvorby Alexandera Skarsgårda jsem narazila na tento kousek a byla celkem zvědavá, jaký moderní kabátek tvůrci Tarzanovi oblékli.. Mno, napsala bych to asi takhle, kdyby mi bylo čtrnáct, možná bych se do Alexe platonicky zamilovala.. Jenže mně už bohužel čtrnáct není, takže to neklaplo.. Příběh klopýtá ve všech ohledech a ani jako filmová jednohubka moc nefunguje, tedy na mě ne..

Co všechno věděla Maisie (2012)

Domnívám se, že půvabná malá Maisie toho příliš nevěděla, s ohledem na věk, nicméně naprosto přesně vycítila, zcela instinktivně, s kým je jí dobře a příjemně, na koho se může spolehnout, kde je v bezpečí.. Se mnou to měla okatá dívenka velmi snadné, dvakrát mrkla a měla mě, hned bych si ji vzala domů.. Onata Aprile jedním slovem fantastická, v těsném závěsu vynikající Julianne Moore, dokázala ve mně vyvolat tak silné emoce, že jsem měla chuť jí zakroutit krkem, no a Alexander Skarsgård mě dnes vyloženě potěšil, v roli přátelského barmana skvělý.. Krásný film, smutné pokoukání se slzama..