• Thriller

The East (2013)

Nemám problém s naivitou snímku či s jeho nedostatky (má je, pravda), to podstatné pro mne zůstává, co nám chce sdělit a s tím souzním (sic volím jinou cestu).. Naladila jsem se okamžitě, ta parta podivínů, co dává všanc vše, mě zaujala, smýšlením, postoji, chováním k sobě navzájem, čistě pocitově..

Hidden (2015)

Rodina schovaná v krytu mě v první půlce filmu nesmírně bavila, atmosféra byla parádně mrazivá a já jsem si v duchu říkala, že jsem trefila pecku.. Alexander Skarsgård v roli trpělivého a milujícího otce i manžela výborný.. Od rozpárání panenky jsem se ztratila a ta malá mi postupně začala pít krev, nejprve kňouráním, pak pláčem, potom řevem.. S politováním jsem rozšifrovala „dýchače“, takže mě žádné překvapení v závěru nečekalo..

Legenda o Tarzanovi (2016)

Při svém průzkumu tvorby Alexandera Skarsgårda jsem narazila na tento kousek a byla celkem zvědavá, jaký moderní kabátek tvůrci Tarzanovi oblékli.. Mno, napsala bych to asi takhle, kdyby mi bylo čtrnáct, možná bych se do Alexe platonicky zamilovala.. Jenže mně už bohužel čtrnáct není, takže to neklaplo.. Příběh klopýtá ve všech ohledech a ani jako filmová jednohubka moc nefunguje, tedy na mě ne..

Co všechno věděla Maisie (2012)

Domnívám se, že půvabná malá Maisie toho příliš nevěděla, s ohledem na věk, nicméně naprosto přesně vycítila, zcela instinktivně, s kým je jí dobře a příjemně, na koho se může spolehnout, kde je v bezpečí.. Se mnou to měla okatá dívenka velmi snadné, dvakrát mrkla a měla mě, hned bych si ji vzala domů.. Onata Aprile jedním slovem fantastická, v těsném závěsu vynikající Julianne Moore, dokázala ve mně vyvolat tak silné emoce, že jsem měla chuť jí zakroutit krkem, no a Alexander Skarsgård mě dnes vyloženě potěšil, v roli přátelského barmana skvělý.. Krásný film, smutné pokoukání se slzama..

Tým zabijáků (2019)

Po pravdě já vůbec netuším, zda-li je tenhle příběh v reálu možný, nejsem voják, v armádě jsem nesloužila a teď momentálně jsem za to moc ráda, neb nemám páru, co bych dělala, kdybych byla v kůži Briggmana, zřejmě by mi Deeks ustřelil kedlubinku.. Slečinka Nat Wolff a drsňák Alexander Skarsgård to ovšem rozehráli jako strhující psychologickou hru a jak houstla atmosféra, nedokázala jsem odhadnout, jak to celé dopadne.. Vtáhlo mě to a nepustilo, každopádně se jedná o diskutabilní záležitost ve všech ohledech..

Tchyně (1985) (TV film)

Komorní rodinné drama z dob dávno minulých, nicméně já se domnívám, že v jistých obměnách se něco podobného děje stále..  Žije-li celá rodina společně, v podstatě jde o život, zejména v tomto případě, pánové Brodský a Beneš bez diskuze na pěst, tj. obrovská pochvala hercům.. Paní Galatíková výborná, ať už jako milující matka, stejně tak jako trpitelská manželka i prapodivná tchyňka.. Markéta Fišerová v roli deptané ženy lehce uvěřitelná, působivá a samozřejmě krásně mladá, plná života, nádherná..

Neobyčejné životy - Nina Divíšková (2010) (epizoda)

Krásný dokument o životě pozoruhodné herečky se zajímavou barvou hlasu, pestrou tvorbou divadelní i filmovou a především o člověku pevných zásad se zcela jasnými životními prioritami.. Upřímnost a otevřenost paní Divíškové pro mě byla odzbrojující, místy mi tekly slzy dojetím (i pochopením), posílám tam nahoru poděkování a zůstávám s úctou..

Brilantní plán (2007)

Michael Caine, Demi Moore a Lambert Wilson mi dokázali zpříjemnit nedělní večer, všichni byli ve svých rolích uvěřitelní, zábavní, moc dobře se mi na ně koukalo.. Krádež diamantů skvělá a to rozuzlení, o co ve skutečnosti šlo a jak to dopadlo, zajímavé.. K tomu nutno dodat, že i ten hudební podmaz stál za to, u mě spokojenost..

Dívka v modrém (1939)

Dala jsem si po letech opáčko a opět jsem se bavila.. Oldřich Nový v životní formě a sype ze sebe hlášku za hláškou.. Lída Baarová je půvabné stvoření a jakmile vyjde z obrazu, je se svou starou češtinou nepřekonatelná.. Pro mě je to taková milá, příjemná, vtipná klasika, filmové pohlazení..

Co se šeptá (1938)

Krásná Jiřina Štěpničková v roli absolventky konzervatoře podlehne na večírku svodům spolužáka a tím se dostane do potíží.. Záchranu jí poskytne galantní Hugo Haas, který ji už dlouho miluje a dítě přijme za vlastní.. Moc se mi líbil závěr, kdy celou situaci vyřeší syn a ač teprve sedmiletý, dokázal to „vypálit“ naprosto správně..