• Thriller

Max a rváči (1971)

Moc pěkně natočené kriminální drama o Maxovi a jeho posedlosti prací, zřejmě udělá cokoli, jen aby dosáhl svého a dostal grázlíky do kriminálu aneb příběh o muži s plánem.. Romy Schneiderová si v tomto snímku střihla pouliční šlápotku, ovšem nutno dodat, že s takovou grácií, až z toho jedné spadla brada..

Kalifka (1970)

Ze způsobu vyprávění jsem na rozpacích, jde to tak nějak dost šejdrem, nicméně ať už je to jak chce kostrbaté, těm dvěma se uvěřit dá.. Romy Schneiderová je v roli Kalifky dech beroucí, velmi temperamentní, hříšně svůdná, prostě nádherná a Ugo Tognazzi jako Doberdo přesvědčivý, charismatický, silná osobnost, zkrátka mužský radost pohledět..

Věci života (1970)

Ze všeho nejdřív chci pochválit hudbu, něco tak nádherného se neslyší každý den, potom musím smeknout před Romy Schneiderovou, krásně se na ni kouká a každé slovo se jí dá lehce uvěřit a ten odzbrojující pohled, úžasné.. Příběh muže ve středních letech mezi dvěma ženami, který se stane účastníkem ošklivé dopravní nehody a divák se ve střípcích dozvídá jeho minulost, mě zaujal, o tom žádná, ale nepohltil..

Dobrý soused Sam (1964)

Veselá, zábavná, vtipná, místy až bláznivě ztřeštěná komedie o jednom velikánském dědictví pod klíčovou podmínkou života v manželském svazku. Janet manžela nemá, tak si ho vypůjčí od své nejlepší kamarádky, toho času sousedky.. Ústřední herecké trio - Romy Schneider, Dorothy Provine, Jack Lemmon - fantastické, tuším, že právě oni směle postrkují tento snímek do nadprůměru a daří se jim to skvěle..

Anděl na zemi (1959)

Bezproblémově koukatelná romanťárna díky Romy Schneiderové, ať už v roli půvabné letušky v modré uniformě nebo jako anděl strážný, bavila mě po celou dobu.. Příjemným zpestřením je mladý Jean-Paul Belmondo..

Kristýna (1958)

Romy Schneiderová s Alainem Delonem tvořili jeden z nejkrásnějších párů, dívat se na ně, na jejich zamilovanost, je něco úchvatného, moc jim to spolu v tomto snímku sluší.. Příběh velké lásky však kříží zlořečená osoba v černých šatech, baronka mi pila krev neuvěřitelným způsobem a o baronovi nebudu ani psát, holt bylo v roce 1906 všechno jinak než dnes..

Mládí královny Viktorie (1954)

Půvabná pohádková romance s mladinkou Romy Schneiderovou, jejíž charisma a křehká krása jsou zde v podobě „poupě“, nechybí tu ani sympatický princ a k mému překvapení se jedná o milou a vtipnou komedii, takže za mě ano, velmi dobré..

Zloději (2018)

Dnes večer nemám na vybranou, tady musím jít do plných a to hned z několika důvodů. Ze všeho nejdřív chválím dětské herce, to, co tu předvádí cca dvanáctiletý chlapec a pětiletá dívka, je něco úchvatného. Tuším, že bych také byla schopná vzít si Yuri domů, spálit její věci, vybrat nové jméno a už nikdy ji nevydat biologické matce.. Tvůrce Hirokazu Kore'eda tu rozehrál velice zajímavou psychologickou sondu, ve které jde o rodinu, zvláštní rodinu, nepojí je totiž pokrevní pouto.. Poslední třetina na mě zapůsobila jako rána palicí a já si to musím celé nechat projít hlavou v klidu.. Chválím netradiční příběh, pozoruhodnou kameru, přirozenost hereckého osazenstva a v neposlední řadě i haldu otázek..

Tisíc miliard dolarů (1982)

Patrick Dewaere je v tomto kriminálním dramatu bezchybný, role neúplatného a houževnatého žurnalisty mu sedla skvěle. To postupné rozkrývání obrovských machinací nadnárodního molochu mě zaujalo a od té chvíle, kdy mu začalo jít o život, jsem v napětí sledovala, jak to celé dopadne. Henri Verneuil přesně věděl, co chce tímto filmem světu sdělit a já jen dodávám, že se mu to povedlo na výbornou.

Admirál (2015)

Musím otevřeně přiznat, že admirál Michiel de Ruyter (Frank Lammers) si moje sympatie získával postupně, no na druhou stranu bratrům de Wittovým jsem byla nakloněna od samého začátku, zejména tedy Barry Atsma v roli Johana mě oslovil.. Zdařilý životopisný snímek, pěkně natočený, hezká výprava, krásné lodě..