• Thriller

Válka policajtů (1979)

Tak já nevím, asi jsem dnes večer neměla naladěno, správně naladěno.. Claude Rich mi nehorázně pil krev, což asi měl, dobrá tedy, nicméně to, co tu předvedla Marlène Jobertová, bylo tristní, nedokážu ji vzít na milost, ať se snažím, jak chci, nahota na úkor logiky mě zatím ještě nikdy nepřesvědčila.. A v závěru, zcela vyčerpána, jsem se musela smát.. Co dělali všichni ti nastoupení a připravení policajti? Stáli tam a koukali se? Co je mi platný zajímavý námět a způsob zpracování (pěkně natočeno), když to má takové nepřehlédnutelné mouchy..

Naděje (1963)

Ne nadarmo se říká, že naděje umírá poslední.. Hana Hegerová a Rudolf Hrušínský to rozehráli takovým způsobem, že jsem z nich nemohla oči spustit.. Prostitutka a alkoholik, jak to s nimi asi dopadlo..

Až přijde kocour (1963)

Kde je pan Werich, tam je mi dobře, no a takového kouzelného kocoura by bylo zapotřebí všude i dnes.. Herecký ansámbl veskrze sympatický, učitel v podání Vlastimila Brodského báječný, Jiří Sovák si střihnul prolhaného nemravu parádně a mladinká Emília Vášáryová jako Diana lehce uvěřitelná, v té době musela motat mužům hlavy po stovkách..

Dangal (2016)

Krásný film, moc pěkně natočený, strhující příběh dvou sester a jejich otce.. Otevřeně přiznávám, že holky si mě omotaly okolo prstu hned od začátku, včetně té malé rebelie, než jim to secvaklo (po rozhovoru s mladinkou nevěstou na svatbě).. Aamir Khan si mě namazal na chleba už ve filmu Earth a dnes to udělal znovu.. Ve finále mi bušilo srdce tak, že mi málem vyskočilo z hrudníku a když se na scéně konečně objevil Aamir, tekly mi slzy jako hrachy.. Filmové pohlazení za pět hvězd..

Pohled do očí (1961)

Spolehla jsem se na Oldřicha Daňka a opět to dobře dopadlo, nezklamal mě ani tentokrát, krásně napsané dialogy a moudro v nich umně skryté mě oslovilo, k tomu jsem dostala půvabnou Jiřinku Jiráskovou, charismatického Ladislava Chudíka se slovenštinou a skvěle je doplnil Josef Langmiler s podmanivým hlasem.. Politiku se mi podařilo úspěšně vytěsnit a zůstal moc hezký, takový ten malý velký film..

Strach (1963)

Rudolf Hrušínský a Radek Brzobohatý jako kriminalisté vyšetřující vraždu mladého muže se mi moc líbili, už jen dívat se na ty dva stojí za to.. Příběh dvou spolužáků ze střední propletený s fotografováním, minulostí otce i učitele, vyloupením chaty, to vše mě zaujalo a byla jsem docela napnutá, jak to kluci rozlousknou..

Světlo ženy (1979)

Těžko je mi psát, vtěsnat myšlenky do slov a vět, ta tíž na mě dolehla příliš silně.. Byla jsem tam s nimi, cítila jejich bolest, nenahraditelnou ztrátu, naprostou bezmoc.. Romy Schneiderová a Yves Montand v životní formě a kvalitě A+..

Docela obyčejný příběh (1978)

Nádherná záležitost, ve které se vše snoubí naprosto dokonale, příběh Marie mě zaujal, vtáhnul a nepustil, v posledním záběru na její krásnou tvář mi proběhla hlavou myšlenka - ještě ne, prosím, nechci, aby to skončilo... Romy Schneiderová nehraje, ona je Marií, přesně takhle si ji představuji, citlivou, vnímavou, křehkou osůbku, se srdcem na správném místě, ochotnou bít se za své nejbližší (ano, mám na mysli Jerôma). Bruno Cremer v roli bývalého manžela mi způsobil újmu, cítím se poněkud trapně, já si doposud nevšimla, jak sympatický a charismatický mužský to je, jak se umí podívat a usmát se.. Celkově spokojenost a plná palba bez rozmýšlení..

Ďábelská trojice (1974)

Tuším, že by se tento snímek klidně mohl přejmenovat na ďábelskou dvojici, Romy Schneiderová a Michel Piccoli, o té vlažné sestřičce velmi pochybuji, že by dokázala vůbec v něčem těm dvěma sekundovat. Rozporuplný film, chvíli jsem se smála, chvíli mi bylo na zvracení. Nicméně jedno je jisté, touha po penězích a luxusu žene některé jedince za hranici morálky, zákona, bez známek svědomí..

César a Rosalie (1972)

Velice příjemným překvapením byl pro mě dnes večer Yves Montand, domnívám se, že tomuto snímku vévodí právě on a bravurním způsobem, jeho milující César je zajímavá filmová postava a předvádí zde celou škálu emocí, což se mu beze zbytku povedlo a já mu uvěřila i ty cholerické výbuchy.. Romy Schneiderová tu stojí na pomyslné křižovatce, ocitá se mezi dvěma muži, svou první láskou a současným partnerem a tak nějak si neví rady.. Pozoruhodné je, že jsem v závěru našla pochopení pro všechny tři, i pro Davida (Sami Frey)..