Výstřel (1981)

Napínavý thriller Briana De Palmy s excelentním Johnem Travoltou.

Pomáda (1978)

Muzikáli většinou ignoruji, opravdu mě moc nebaví zpívaný děj,ale Pomáda je opravdu klasa.Pisnicky a texty mají hlavu a patu,herci dobře vybraní, stejně tak prostředí Ameriky padesátých let a jejich pro ně typická móda a nabouchane cadilaky.A John Travolta s Olivii Newton Johnovou zvedají hodnocení ještě o stupínek výš.

Bullet Train (2022)

Pecka, která mi trochu připomíná akční verzi gangsterek Guye Ritchieho.Davida Leitche beru do topu jednoho z nejlepších akčních režisérů dneška.

Ad Astra (2019)

Už si moc nevybavuji děj,ale vím že jsem z několika scén byl opravdu unešený.Po technické stránce je to brilantní dílo,skoro jako výborná Gravitace,ale bohužel se to občas tak vleče a je to nezáživné.Mnohé zachraňuje Brad Pitt a jeho hvězdné charisma film zvedá nahoru podobně jako svého času ve filmu Trója.

Deadpool 2 (2018)

Půjdu trochu proti proudu, protože mě tolik nadhodnocený Deadpool moc nechytl.Asi jsem na něj moc starý a přišel mi takový puberťácky jednoduchý.Ale druhý díl jsem si docela užil, už jenom pro velmi povedené akční scény.Hold Davida Leitche nezapře.

Nabarvené ptáče (2019)

Marhoulův pokus udělat český film světových měřítek dopadl dobře.Černobily vizual a využití zahraničních herců jsou určitě hlavními klady jinak docela náročného snímku.Dějově je film spíše takovým podobenstvím, které nemusí sednout každému.Jinak tolik proklamovaná kontroverze, zaměřená na násilí ve filmu mi přijde trochu nepatřičná.Ve filmu je určitě pár docela drsných scén,ale určitě ne na hraně únosnosti jako to předvedla spousta jiných děl (Srbský film, Volyň,Seasoning house atd..)Za mě povedené a stačilo vidět jednou.

Ponorka U-571 (2000)

Ponorkový hvězdně obsazeny válečný film režiséra Jonathana Mostowa (Útěk, Terminátor 3) využívá ke svému prospěchu málo využívané prostředí námořních bitev pod vodou.Bohužel po stránce faktu je tu dost nepřesností hlavně co se týče kódovacího zařízení Enigma.Ale už dávno si musíme uvědomit že filmy mají hlavně bavit a měli by se brát s rezervou.Takze to přejdu a film plný výborných herců a neokoukané akce si vychutnam za silné 4 hvězdy.

Poručík (1992)

Na tento nezávislý prý skvost jsem se těšil,ale nakonec mě film docela dost zklamal.Uz jen protože ho sehnat byla opravdu fuška.Tolik velebený výkon jindy výtečného Harveyho Keitela mi přišel takový... divný.A málo využitý potencionál amorálního poldy.Škoda.Namět by to byl dobrý,kdyby byl pevněji uchopený.Ale ona i verze s Nicolasem Cagem byla nic moc.

Django & Django (2021)

Pěkný dokument sloužící jako doplněk k filmu Nespoutaný Django.Hlavně se tu řeší starší předloha s Francem Nerem a režisér Sergio Corbucci.Velký prostor tu má znalec spaghetti westernů samotný Quentin Tarantino.

Hačikó - příběh psa (2009)

Je to hezký film,ale tak trochu tlačí moc na city jako bohužel většina filmů o zvířatech.Legenda o skutečném Hachikovi je známá,dovede chytit za srdce a tato americká verze mu ostudu rozhodně nedělá.Samotny pejsek je krasavec a Richard Geere po dlouhé době snesitelný.