SlecnaSmilly

SlecnaSmilly

okres Plzeň
Prasátečko z Plzně

35 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Drive (2011)

  Jasný, Drive se dá brát jako tuctová gangsterská romance nebo jako navoněná neonová zdechlina, ale tahle jízda je spíše oslavou béčkového žánru. Hlavním hrdinou je bezejmený Řidič, o kterém nevíme prakticky nic. Tedy vypadá jako hodný, hezký a tichý kluk, ale nějaké to tajemství je cítit na sto honů už od předtitulkové scény. Pak potká děvče svých snů a jako správnej Real Hero se rozhodne ji zachránit, i když tedy jde o čistě zvráceného hrdinu, u kterého se periody stoického klidu střídají s výbuchy neřízeného násilí. Jde o to, že nechce přijít o svou spřízněnou duši a v momentě, kdy je jasné, že o ni nejspíš přijde, vyplivne párátko, jež do té doby symbolicky žmoulal v koutku úst, a jako nebezpečný samuraj se vydává na cestu odplaty. Ano, příběh je veskrze jednoduchý a role typické, ale formální stránka je dokonalou souhrou zvuku a obrazu, přitom se dotýkáme až samé hranice svůdnosti a je jen na nás, zda magii filmu podlehneme. P.S. Pro tu bundu se škorpionem bych udělala prakticky cokoli, yeah.

 • poster

  Control (2007)

 • poster

  U nich doma (2012)

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  První pravidlo Klubu rváčů je nemluvit o Klubu rváčů, ale já to poruším, neb jde o jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Je to taková má soukromá Bibleee. Díky tomuhle bijáku jsem pro sebe objevila spisovatele Chucka Palahniuka (fucking good) a kapelu Pixies (sakra Where is my mind, neví někdo?). Takže o co jde? Nespavost. Celé noci zíráte do zářivých obrazovek vašich laptopů a ráno se probudíte na mezinárodním letišti. Dali byste si pár tobolek Tuinalu, ale doktor vám je nechce předepsat, váš osobní dealer se ztratil, nevíte kam. Celé noci nespíte a už necítíte ani bolest. Na jedno použití už není jen toaleťák, ale i vaše známost. Co teď? Najednou stojíte uprostřed noci před rizikovým barem s natrženým obočím a je vám tak nějak lépe. Zaujmete bojový postoj, rozmáchnete se pravačkou a vrazíte ji tomu chlápkovi, co jde zrovna kolem. Zastavíte se. Svůj život už nechcete zpátky, teď jste někdo jiný. Jste znovuzrozený z popela marnosti. Nasajete do sebe dým z cigarety a zpátky vyplivnete tak půl litru krve a dva zuby. Dáte si pořádnou lajnu, teď už nechcete spát, nikdy. Koks se vám vrací nosem zpět a vy se smějete svým nově upraveným úšklebkem. Now You are danger. You are the one who knocks.

 • poster

  Magnolia (1999)

 • poster

  Adamova jablka (2005)

 • poster

  Adelheid (1969)

 • poster

  Banda pro sebe (1964)

 • poster

  Princezna a bojovník (2000)

 • poster

  Podfu(c)k (2000)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace