Elvis (2022)

Čím víc vidím životopisných filmů těchto ikon, tím víc si uvědomuji jak byli a jsou Američani jebnutí. Jejich rasismus a paranoia neznala hranic a zakazovat někomu tančit?! Kde je ta jejich svoboda a americký sen? Elvis to rozhodně neměl jednoduché a manažer k tomu rozhodně nepřidal. Nevím proč ho ihned nedeportoval když zjistili, že byl de facto ilegál - to vlastně celkově úplně nevysvětlili jak to s ním bylo. Líbili se mi detaily jako vynález merche a podobně. Film byl hezky zpracován, dobře obsazen a zahrán, ale nebyla to extra pecka jako jiné podobné filmy. Hodnocení: 77/100.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Podle ohlasů jsem to čekal horší, takže vlastně nakonec pohoda. Jasně je to přestřelené, ale Indy vždy byl takový a je starý, což taky víme a tak mě snad jen překvapil výběr artefaktu o kterém jsem ale vůbec neslyšel. Jinak je to klasika, je to vtipné až ztřeštěné, dobrodružné a konec i začátek byl dobrý i zajímavý. Spojenkyně Jonese mi moc sympatická nebyla a její chování k tomu nepřidalo a mladej taky moc ne. Záporáci byli v pořádku, na nacisty je holt vždy spoleh. Hodnocení: 58/100.

Princ Mamánek (2022)

No nevím, nevím je to takové... nijaké a docela i nudné. Začne to být jak si lehne do rakve, ale zase to rychle upadne a vlastně ani nevíte jak prošel nebo neprošel - bylo to jakési zmatené, ale určitě dospěl o tom žádná. Sorry Honzo, ale mě to vůbec nesedlo. Hodnocení: 35/100.

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

Ale jo, na to 4* to ještě je, ale oba předcházející díly byly za mě lepší. Vtípky zde jsou a já se u nahlas smál, takže to stále funguje, ale už tak nějak víte co čekat. Helmut byl dobré osvěžení a jeho linka mě bavila. "Bitva" Žid vs Arab byla taky dobrá. Herecky opět dobré a jestli se chystá čtverka netuším, ale mohli by třeba přijít s něčím novým a lepším. Hodnocení: 72/100.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Povedená pohádka, jak už název napovídá, o kouzelném klíči. Ve snaze o jeho znovunavrácení se stávají různé zábavné momenty. Snímek má dobré tempo a postavy jsou dobře obsazené. Hodnocení: 74/100.

Cesta za smířením (2021)

Velmi zábavná a vypointovaná řezničina, která se zpočátku zdá banální a přímočará, ale není tomu tak a postupně se příběh skládá, doplňuje a zesložiťuje. Vtipné prvky tomu prospěly, akce je svižná a hezky to plyne. Závěr už se dal čekat a byl takovou třešničkou. Jen tu chatu bych teda uklízet nechtěl! Hodnocení: 85/100.

Černý krab (2022)

Zvláštní film ve kterém nic nevíte a taky se nic zásadního nedozvíte. Vojáci jsou ale asi víc inteligentní tak ví co s balíčkem vedení plánuje. Já ani z toho vysvětlení nepochopil jak by to mohlo ukončit/vyhrát válku, když ani nevíme s kým se válčí a proč! Takže ani nevím jestli to skončilo špatně nebo dobře - no pro členy jednotky moc dobře ne, ale pro vyšší dobro? Prostředek filmu přecházení/bruslení po moři dobrý, ale začátek a konec je takový "meh". Bez filmu bych se obešel, ale není to nejhorší. Hodnocení: 52/100.

Motýlek (1973)

Film dobrý se zajímavou myšlenkou a nezlomné touze po svobodě, ale na dnešní poměry nemá dynamiku a místy může působit nudně. Film je velmi syrový a uvěřitelný až na tu neuvěřitelnou smůlu hlavní postavy, ale takové už příběhy ze života mnohdy jsou. Herecky to bylo dobře zahrané. Jen jsem nepochopil co se stalo s těmi "indiány" či proč ho nevzali s sebou. Hodnocení: 74/100.

Deep Water (2022)

Nuda, nuda, šeď, šeď. Zajímavá je tak závěrečná půlhodinka (pokud nepočítám kozy Any) a ten konec má být jako co?! Druhou hvězdu dávám za Tracy, která je opravdu rozkošná. Hodnocení: 40/100.

Sisu (2022)

Já sice rád podobné filmy, ale tohle už bylo "too much" i na mě. Brutální scény dobré a němči typicky hloupí. Herecky obsazené to bylo dobře a uvěřitelně. Čekal jsem ale něco víc. Hodnocení: 54/100.