Správní chlapi (2016)

Dobrý akční/krimi filmek. Je to svižné, vtipné a napínavé, co víc si může člověk přát? Hodnocení: 74/100.

Mlha (2007)

Hodně dobře zpracovaný horor, stejně tak i psychologie postav, která je naprosto reálná, což je možná děsivější než ty "monstra". Taky mě potěšilo, že bylo aspoň nahrubo řečeno jak k tomu došlo. A ten konec je také skvělý. Hodnocení: 85/100.

Debbie a její parťačky (2018)

Spin off k Dannyho parťákům, jen v ženské verzi. Film se jinak z žánru ani "série" nevymyká, takže je to taková pohodovka se vším všudy, ale mě to přišlo slabší než mužská předloha. Hodnocení: 62/100.

Neviditelný (2020)

Vydařený thriller se sci-fi prvkem. Atmosféra byla budována a postupně gradovala, přesně jak to má být. Rozzuzlení je také fajn (nemůžu říct že mě to taky nenapadlo) a je i drobné místo pro vaší interpretaci pokud se vám nezdá předkládané vysvětlení. Herecky zahrané velmi zdařile a choreografie "zápasů" jim musela dát zabrat, ale povedla se. Za mě po dlouhé době dobrý, napínavý thriller. Hodnocení: 78/100.

Bumblebee (2018)

V podstatě klasický transfomers film, jen tu bylo o trochu míň robotů. Jinak klasika akce, výbuchy, robotí karate atd. Příběhově je to prequel k jedničce a odhalí se zde proč Bee nemluví. Hodnocení: 59/100.

Majestic (2001)

Film má pomalý rozjezd, takže ze začátku docela nud, ale když to překonáte, tak je to fajn. Není to sice žádný zázrak, či něco nevídaného, ale příběh mě chytl a bavilo mě sledovat jak to nakonec dopadne. Jimovi evidentně sedí i vážné role a hraje ji dobře. Film má pěknou historickou výpravu, především auta a foťáky/kamery. Hodnocení: 67/100.

Amundsen (2019)

Životopisní film mapující celý dospělý život tohoto známého polárního badatele, který se nezaměřuju pouze na jeho výpravy, ale také na jeho osobnost a vztahy s kolegy odborníky. Proto si myslím že tento film je velkým přínosem a já se dozvěděl mnoho informací. Tempo není nikterak hektické, ale to se u podobného filmu dá očekávat. Hodnocení: 75/100.

Nerve: Hra o život (2016)

Je to takové nemastné, neslané. Napínavé a dramatické to je, ale to je tak asi vše, když se nad tím člověk zamyslí tak to celé ani nedává smysl, ale na to se už moc nehraje. Nesmí ovšem chybět lovestory a tím film velmi utrpěl a závěrečné morální poselství to zrovna taky nevytrhlo. Dle mého to šlo zpracovat o dost lépe, takže za mě průměr. Hodnocení: 54/100.

Šéfem za pár minut (2020) (pořad)

Povedené recepty z běžných surovin a také ukázka toho, že i ze zbytků se dá něco vykouzlit. Šéf je svůj jako vždy, takže to není "suché jako cesta", ale občas i vtipné. Cukrářka a její vložka je také naprosto v pořádku. Hodnocení: 60/100.

V síti 18+ (2020)

Po 9 měsících od mé návštěvy kina původní veze (15+), jsem si pustil i tuto verzi a pořád musím uznat, že tento dokument je velmi zdařilý. Tato verze je shodná s tou původní jen zde nejsou zakryty intimní partie predátorů. Takže za mě platí co jsem napsal v komentáři zde a dávám i stejné hodnocení. Hodnocení: 92/100.