Tom Dobbs, komik a hostitel politické talk show à la „Bill Maher a Jon Stewart“ kandiduje na prezidenta USA jako nezávislý kandidát, který po kampani zaměřené na problémy a explozivním výkonu v závěrečné debatě získá právě tolik hlasů, aby zvítězil. Problém je, že za své vítězství vděčí počítačové poruše v národním hlasovacím systému s dotykovou obrazovkou, který uvedla na trh soukromá firma Delacroy, jejíž akcie jsou na vzestupu. Vysocí činitelé firmy Delacroy chtějí svůj majetek chránit, a proto poruchu hodlají utajit, nicméně jistá programátorka, Eleanor Greenová, chce, aby Dobbs znal pravdu. Dokáže se k němu dostat? (Filmbox)

Ridick

komediant prezidentom? preco nie? a naviac vo filme? namet na dobru komediu. prva polovica je zabavna, robin w. dokazuje, ze este niekedy (aj ked malokedy) nepatri do stareho zeleza. avsak, ked sa dej prevali do druhej polovice a zacne sa rozvijat moralna stranka filmu a klise, prichadza nuda. skoda, ze cely dej sa netocil iba okolo tej predvolebnej kampane...pre politicky rozhladenych ludi isto zabavka, no pre tych ostatnych trosku vacsia nuda...75% ()

silentname

Ešte stále je v zásobe niekoľko filmov s Robinom Williamsom, ktoré som nevidel a tak som si jeden z nich dnes pozrel. "Man Of The Year" má podľa mňa celkom kreatívny koncept a môže z toho byť skutočne poriadne vtipné a kratívne dielko. Výsledne si myslím, že tu máme dobrý film, no nie vo všetkých aspektoch úplne dotiahnutý. Myslím si, že potom, čo som videl dokument "Robin Williams: Come Inside My Mind" dospel som k pocitu, že asi v žiadnom filme nehral Robin Williams viac seba než tu. Pretože všetky aspekty jeho života tu dokážeme veľmi jednoducho identifikovať. Ako komik bol nespútaný, kreatívny, vedel zo situácie vyťažiť a vždy ma vedel rozosmiať. A V tomto filme sa mu to podarilo na viacerých miestach. No súčasne v súkromí bol veľmi utiahnutý, skromný a tichý. Presne ako Tom. Takže myslím si, že v tomto smere tu skutočne ukázal seba samého takého, aký v skutočnosti bol. A je zaujímavé to vidieť niekoľko rokov po jeho smrti. Myslím si, že v čase kedy film vznikol by mi to asi nenapadlo. Laura Linney je tiež celkom dobrá. A je super, že sa jej aj podarí prísť na to, ako celý ten problém vlastne nastal. Na druhú stranu si nemyslím, že film potreboval thrillerové elementy. Osobne si skôr hovorím, že celé to mohlo byť spracované ako komédia. Iba komédia. A nepridávať do toho príbeh, kde sa riskuje odhaliť chybu spoločnosti, ktorú chceli ututlať a pôjdu po zamestnankyni, ktorá na to prišla. To je trošku staré. Okrem toho naratív na začiatku je trošku komplikovaný. Chce to trošku čas kým sa človek do filmu dostane. A aj potom to miestami pôsobí trošku rozhádzané. Vďaka skvelému Robinovi Wiliamsovi a jeho vtipom ma to bavilo asi viac, než by ma reálne malo. Ale svojim kúzlom to dokázal priniesť do podoby, že môžem film pochváliť. Som rád, že som ho videl, no neviem povedať, že by som sa k nemu vrátil. Možno áno, možno nie. Hodnotenie: B ()

KarelR

Robin Williams jako komik, co se stane prezidentem USA? Pro mě jednoznačně námět na komedii roku. Barry Levinson to bohužel viděl jinak. Dal dohromady podivný slepenec neromantické romantiky, nedramatického dramatu a bohužel málokdy vtipné komedie, což ve výsledku vyhodilo mišmaš, který není dostatečně romantický, dramatický ani zábavný na to, aby jste se za ty dvě hodiny několikrát nepodívali na hodinky a přáli si, ať už je to za vámi. Když se Williams dostane ke slovu, je vidět, že na to ještě pořád má (jako ve Vietnamu :), ale podivný scénář mu konstantně podráží nohy. Rozhodně velká škoda. ()

Lacike

Prva polovica filmu v ktorej hlavny hrdina kandiduje na prezidenta je plna neskutocne vtipnych vystupov, ktore nazorne ako jeden z dvoch filmov ukazuju jak strasne vtipny dokazal byt Williams pri svojich legendarnych stand-up vystupeniach. Potom co ale volby vyhra, tak sa naplno ukaze, ze tvorcovia nevedeli co si maju so zaujimavym vychodzim napadom pocat. A tak namiesto toho, aby ukazali jak sa bude darit viest cely narod jednemu blaznivemu komikovi, vymysleli infantilnu a nezaujimavu konspiracnu zapletku o zlej firme, ktora sa snazi zakryt svoju chybu pri scitani volebnych hlasov. Do toho obcas prebleskne nemastna neslana romanticka linia. Takze zabavnot filmu prudko klesa a uz len prilezitostne Williams dostane moznost ju nakopnut svojimi vtipnymi poznamkami. Fakt velka skoda, ze tak slubny namet nedokazali rozviest v lepsi scenar. Akotak to napravi zmierlivy koniec v ktorom sa vsetko stastne vyriesi. Takze vysledkom je film, ktory stoji za jedno pozretie vdaka viacerim Williamsovym vtipnym hlaskam. Ak vas zaujmu, tak si budete môct pustit aj nejake zaznamy jeho vystupeni, ktore su niekolkonasobne vtipnejsie ako tento film. 6/10. ()

Amarcord_1

75% - Zábavná pohádka pro ty, kterým se Levinsonův mnohem povednější film Vrtěti psem zdál příliš vážný. V této velké nadsázce se dohromady kombinuje tolik žánrů, že to filmu ve výsledku ubírá na působivosti a proto asi zůstal Muž roku za mými očekáváními po svém skvěle rozjetém začátku. Výborné herecké obsazení (fakt nesdílím skepsi ohledně Robina Williamse), parádní dynamika a Levinsonův rukopis se i tak postarají o bezva zážitek, zvláště pak jako vítaný kontrast ke sledování různých volebních kampaní a stranických proslovů. ()

• Robin Williams se inspiroval pro svůj výkon vlastními stand-up show a známým moderátorem talk show Jayem Leno. (don corleone)
  • V jedné scéně je v televizi na pozadí vidět krátká ukázka ze scény, kdy je Billy Crystal oblečen jako krůta a povídá si s Robertem De Nirem. Jde o reklamu, která měla po 9. září nalákat turisty zpět do New Yorku. Reklamu natočil autor filmu Barry Levinson. Reklama běžela v televizi pouhé dva týdny a parodovala částečně film Taxikář, kde De Niro hrál sloganem "Are you gobbling at me? Are you gobbling at me?". (don corleone)
  • Hlavní role byla nabídnuta komikovi a moderátorovi Howardovi Sternovi, ale musel odmítnout kvůli svým povinnostem k rozhlasové stanici. (don corleone)