Re-Play (2009) (pořad)

Recenzie a reportáže sú celkom dobre spracované, dá sa z nich dozvedieť všetko potrebné, ale prestrihové scénky sú pomerne nudné a nezaújimavé moderátori na mňa pôsobia dosť kŕčovito, páči sa mi úvodný, rýchly zostrih noviniek zo sveta hier.

Eragon (2006)

No nič moc. Čakal som predsa len o trochu lepší dej, lepšie súboje, bitky. Nič také epické a rozsiahle ako v knižnej predlohe sa nekoná. Možno mám trochu vyššie nároky na fantasy po zhliadnutí Pána Prsteňov, ale tento film ma priveľmi nezaujal. Efekty sú pekné, slovenské prostredie tiež ale celkovo to mohlo obsahovať viac z kníh.

28 dní poté (2002)

No tak musím uznať, že začiatok ma celkom dostal. Prebudiť sa v nahej, ľudoprázdnej nemocnici, v ľudoprázdnom meste je celkom dosť samo o sebe desivé. Inak film nebol veľmi originálny. Vírus, ktorý ľudí mení v besniace beštie, tu bol niekoľkokrát. Na druhú stranu nie je až tak obvyklé, aby sa nakazený hneď premenil na beštiu. To pridalo desivej atmosfére. Málokedy sa tiež vírus pri takýchto filmoch rozšíri iba v určitej oblasti (v Británii). To je také malé plus, ale inak film neobsahuje nič prevratné.

Valkýra (2008)

Valkýra sa mi páčila. Hneď na začiatok ma zaujala bitkou v Afrike. Tú som tam vôbec nečakal. Film bol zaújimavý od začiatku do konca, i keď som vedel ako to dopadne. Človek si skoro hovorí, ako málo by stačilo k tomu, aby im to vyšlo. Podľa historických faktov sa film podaril. K tomu nemôžem mať výhrady. Tom Cruise to zahral veľmi dobre, aj keď verím, že aj iný herec by to tiež zvládol dobre. Hlavnému hrdinovi nešlo nefandiť. Film bol dobre natočený a s dobre rozprávaním dejom. Nešlo to nedopozerať, takže čo sa mňa týka,5*

Doom (2005)

Čakal som predsa len trochu viac. Že sa nedržali viac pôvodnej hernej predlohy ma trochu sklamalo. Predsa len mutanti sa objavili vo filme už veľakrát, ale démoni na Marse, tí by boli predsa len trochu originálnejší. Avšak vo väčšej časti filmu sa nič nedeje, herci len pobiehajú od tmavej chodbe ku ďalšej, tu a tam sa ozve nejaký "zvuk". Až neskôr začnú členovia týmu postupne umierať a rozbehne sa aká taká prestrelka. A ku konci, keď je hlavný hrdina z pohľadu prvej osoby, to je podarené, akoby z hry, čo bol určite aj úmysel filmárov. The Rock si zase pre zmenu zahral celkom dobrého zloducha.

Total Recall (2012)

Od tohto filmu som čakal, že nebude pôvodnej verzii siahať ani po členky. Bohužiaľ som mal pravdu. Pár akčných scén a dobré efekty to holt nezachránili. Pár pôvodných nápadov zostalo, pár ich bolo upravených. A to bolo jadrom problému! Neviem, čo ma sklamalo viac, či málo mutantov, alebo že sa to celé odohrávalo na Zemi a nie na Marse. Nehovoriac o chýbajúcich artefaktoch mimozemšťanov, ktoré pôvodnej verzii vdýchli trochu tajomna. Tento film nie je zlý, ale rozhodne sa nedá brať ako remake rovnocennej predlohy.

Dům voskových figurín (2005)

Film mi sám o sebe prišiel zo začiatku "strašidelný". Chvíľami tam boli desivé scény, ako to zaliatie horúcim voskom za živa, to bolo celkom "husté". Postupom času sa z toho však stáva normálna vyvražďovačka, miestami aj prehnaná. Pochybujem, že by sa na to mesto len tak zabudlo. Už len to, že im tam išla elektrina bolo dosť nepravdepodobné . Nehovoriac o množstve toho vosku, čo bol potrebný na všetky tie veci, čo tí bratia urobili a stvorili. Naviac prehnaný bol ten dom, čo na konci "horel". Kto film videl, chápe, čo myslím.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Naturalisticky skvelý vojnový film. Počiatočné vylodenie v Normandii je zaiste najpôsobivejšia scéna z filmu a jedna z najpôsobivejších bojových scén vôbec. Trochu nereálna zápletka je perfektne okorenená trikmi, bojovými scénami, duchaplným scenárom, milou nostalgiou a skvelým výberom hercov. Steven Spielberg vie naozaj robiť krásne filmy, nech si hovorí kto chce, čo chce.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Úžasný subjektívny filmový zážitok. Snáď ešte nikdy guľky nesvišťali tak blízko samotného diváka. V akčných scénach je Ridley ako buldog. Neuhne pred ničím a tam, kde by iný režisér povedal "strih", on točí ďalej. Vizuálne je to výborné a "piesočné" kamerové filtre robia svoje. Naviac je vo filme veľa nezabudnuteľných, emocionálne silných scén. A tá herecká zostava, to je lahôdka. Predovšetkým Bana, Sizemore a Fichtner majú veľmi výrazné postavy. A hláška O. Blooma: "Já jsem jim to přišel namdat, pane." hovorí za všetko.