Johnny English znovu zasahuje (2018)

Bohužel zatím nejslabší díl. Humor je většinou až moc předvídatelný a laciný. Sice jde pořád o lehce nadprůměrnou komedii, ale pokud to půjde tímto směrem, tak budu radši, když už další pokračování nebude.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Hodnocení po 5.sérii : nečekaně poutavý seriál, který se v průběhu času dost výrazně mění. Určitě doporučuji přečkat prvních pár dílů, kdy to trochu připomíná průměrný teen seriál, ale pak se to rozjede v něco podstatně většího. I přestože nejsem fanda sci-fi, tak v tomhle podání mě to zaujalo. Najde se samozřejmě dost momentů a rozhodnutí, které působí stupidně a nědávají smysl, ale není to nic, co by kazilo výsledný dojem. Postavy si časem člověk oblíbí, akční scény jsou hodně slušné a nestalo se mi, že bych se nudil, což je dáno i tím, že prostředí a zápletka se s každou sériíí dost zásadně mění.

Poslední zúčtování (2018)

Klasické béčko, které dává vzpomenout na akční filmy 90.let. Kdo ví, co čekat, zklamaný asi nebude, ale určitě se nejde mnoho lepších filmů tohohle typu.

Blok 99 (2017)

Hodně povedená záležitost. Nejvíce mě překvapil Vaughn, kterého jsem doposud znal jen z komedií a v akční roli jsem si ho moc představit neuměl. Sedlo mu to ale perfektně a bez takhle vlasů je to fakt badass. Příběh asi moc nepřekvapí, ale je to naprosto dostatečný standard pro akční film, jsou tam emoce a touha po pomstě. V druhé polovině filmu začíná přibývat soubojů a hlavně brutality, kdy už nejde o pěsti, ale lámání končetin a rozdupávání hlav. Doufám, že Vaughna ještě v nějaké podobné roli uvidíme.

Manžel na zkoušku (2018)

Lehce nadprůměrná americké komedie s fajn atmosférou. Ústřední dvojice mě bavila a jejich vztah vytváří dost úsměvných situací, ale velký důraz je kladený i na city a, jak to u amer.komedií bývá, na výrazný moralizující podtext. Poselství filmu je jasné hned po chvilce, stejně tak, jako se dá odhadnout konec, ale to u komedie nepovažuju za velký mínus.

Kazišuci (2018)

Úsměvná lehce nadrprůměrná US komedie, u které opět bohužel nebybí několik nechutných zvracících scén (co na tom ty amíky tak baví?) a naštěstí i několik opravdu zábavných. Velkým plusem je obsazení filmu a Leslie se Cenou mě jako rodiče bavili.

Syn zmaru (2014)

Překvapivě dobrý akční film se zajímavou zápletkou a dobrým obsazením. Není to jen o akci, ale nechybí i rozvoj ústřední postavy - Brendana a romantická linka s Aliciou. Závěr asi nikoho nepřekvapí, ale potěší a celkově jde o příjemnou podívanou.

Kung Fu zabiják (2014)

Velmi podobné Ipmanovi, jen o něco slabší. Pořád ale slušné kung fu béčko.

My dva a křen (2006)

Řekl bych, že filmy, ve kterých hraje Owen Wilson mají svůj standard, kterého se drží a zcela výjimečně ho přesahují. Nikdy nejde o nějaký klenot kinematografie, ale příjemnou lehce nadprůměrnou komedii s pozitivní atmosférou a typickým americkým happy endem. A přesně tomu odpovídá i tenhle film. Když člověk ví do čeho jde, nemůže být zklamaný.

Paddington 2 (2017)

Minimálně stejně dobré jako první díl, stále je to zaměřené hlavně na děti, ale pobaví i dospělé. Vizuálně opět velice povedené.